کد خبر: 1310574 A

فرمانده نیروی هوایی اوکراین مدعی شد:

بیش از ۶۱۰ پهپاد شاهد ساخت ایران را رهگیری و منهدم کرده‌ایم

فرمانده نیروی هوایی اوکراین با تکرار برخی ادعاهای تکذیب‌شده در خصوص استفاده از پهپادهای ساخت در ایران در جنگ اوکراین، مدعی شد که ارتش این کشور از سپتامبر گذشته تاکنون ۶۵۰ موشک کروز روسی و بیش از ۶۱۰ پهپاد شاهد ساخت ایران را رهگیری و منهدم کرده است.

 بیش از ۶۱۰ پهپاد شاهد ساخت ایران را رهگیری و منهدم کرده‌ایم

به گزارش ایلنا، «میکولا اولشوک» فرمانده نیروی هوایی اوکراین  با تکرار برخی ادعاهای تکذیب‌شده در خصوص استفاده از پهپادهای ساخت در ایران در جنگ اوکراین، مدعی شد که ارتش این کشور از سپتامبر گذشته تاکنون ۶۵۰ موشک کروز روسی و بیش از ۶۱۰ پهپاد شاهد ساخت ایران را رهگیری و منهدم کرده است.

به گزارش العربیه، وی در گفت‌و‌گو با نشریه «آرمی اینفورم» با بیان اینکه نیروی هوایی اوکراین سامانه‌های دفاع هوایی «NASAMS»، «Iris-T» و «Crotale» و همچنین سامانه ضدهوایی Gepards را از شرکا و متحدان غربی این کشور دریافت کرده است، گفت: «در حال حاضر در انتظار دریافت سامانه‌های موشکی «پاتریوت» و «آستر-۳۰ مامبا» از متحدانمان هستیم».

فرمانده نیروی هوایی اوکراین در ادامه گفت که معتقد است، این سامانه‌ها برای دفاع از کی‌یف در برابر حملات موشکی و پهپادی روسیه کافی نیستند.

وی با اشاره به نیاز کی‌یف به دریافت جنگنده‌های مدرن گفت: «به سلاح‌های مدرن بیشتری نیاز داریم که بتواند به ما کمک کنند سریعاً کنترل حریم هوایی خود را به دست آوریم».

اولشوک در ادامه خواستار ارسال هواپیماهای مدرن ​​و سامانه‌های موشکی ضدهوایی دوربرد توسط کشورهای غربی به اوکراین شد.

پیشتر، «الکسی کروموف» معاون رئیس ستاد کل ارتش روسیه در تاریخ ۲۳ فوریه اعلام کرده بود که نیروهای روسیه در سال گذشته تقریبا پنج هزار حمله موشکی و سه هزار و ۵۰۰ حمله هوایی به خاک اوکراین انجام دادند.

به گفته الکسی کروموف از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه در ۲۴ فوریه سال گذشته، ارتش روسیه حدود هزار حمله پهپادی به خاک اوکراین انجام داده است. 

انتهای پیام/
حمله پهپادی به کی‌یف همکاری نظامی ایران و روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر