کد خبر: 128601 A

به اتهام خیانت؛

دادگاه نظامی کره شمالی جانگ شوهر عمه «کیم جونگ اون» رهبر این کشور را چهار روز پس از بازداشتش به اعدام محکوم کرد و این حکم بلافاصله اجرا شد.

منابع خبری کره شمالی اعلام کردند که «جانگ سونگ تائک» شوهر عمه قدرتمند رهبر کره شمالی به اتهام خیانت اعدام شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، خبرگزاری رسمی کره‌شمالی اعلام کرد که دادگاه نظامی این کشور جانگ شوهر عمه «کیم جونگ اون» رهبر این کشور را چهار روز پس از بازداشتش به اعدام محکوم کرد و این حکم بلافاصله اجرا شد.

این خبرگزاری تاکید کرد که جلسه محاکمه جانگ در دادگاه نظامی روز گذشته - پنج شنبه - برگزار شد و در این جلسه شوهر عمه قدرتمند رهبر کره‌شمالی به اتهام خیانت محکوم به اعدام شد.

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی افزود که جانگ متهم بود که منابع کشور را به بهای اندک می‌فروخت و گروهی را برای «سرنگونی رهبران حزب حاکم و نظام سوسیالیستی» تشکیل داده و همچنین تلاش کرده بود که قدرت را در حزب حاکم و کشور از آن خود کند.

جانگ هفته گذشته در جریان نشست گسترده دایره امور سیاسی حزب کارگران کره‌شمالی بازداشت شده بود.

جانگ سونگ تائک که معاون رئیس کمیته دفاع ملی کره‌شمالی بود٬ پس از رهبر این کشور بیشترین نفوذ و قدرت را در کره‌شمالی داشت. وی دوشنبه گذشته پس از اعدام دو نفر از نزدیکانش از مقام خود برکنار شد.

در همین حال، خبرگزاری «یونهاپ» کره‌جنوبی نیز اعلام کرد که دولت این کشور نشستی را برای بررسی و تحلیل پیامدهای اعدام جانگ بر اوضاع کره‌شمالی برگزار می‌کند.

دولت کره جنوبی کره شمالی معاون مقام اعدام اتهام رهبر خیانت جانگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر