کد خبر: 1274589 A

دیدار نخست‌وزیر عراق با دستیار امور خاورمیانه‌ وزیر خارجه‌ آمریکا

نخست‌وزیر عراق با دستیار امور خاورمیانه‌ وزیر خارجه‌ آمریکا دیدار کرد.

دیدار نخست‌وزیر عراق با  دستیار امور خاورمیانه‌ وزیر خارجه‌ آمریکا

به گزارش ایلنا به نقل از کردستان ۲۴، «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق با  «باربرا لیو» دستیار امور خاورمیانه‌ وزیر خارجه‌ آمریکا دیدار کرد.

دفتر نخست‌وزیری عراق در بیانیه‌ای نوشت که دو طرف در این دیدار روابط دوجانبه، تحولات عراق، نقش دولت در مقابله با چالش و تلاش‌ها برای مهار بحران سیاسی عراق از طرق مختلف برای گفت‌وگوی ملی جامع میان نیروهای سیاسی کشور رایزنی کردند.

نخست‌وزیر عراق و دستیار وزیر خارجه‌ آمریکا در امور خاورمیانه، درباره‌ مسائل منطقه‌ای و موضوعات موردعلاقه‌ مشترک هم به تبادل‌نظر پرداختند.

کاظمی و لیو، بر نقش قابل‌توجه عراق در کاهش تنش‌های منطقه‌ای از طریق تلاش‌های دولت برای ایجاد امنیت و سیاست گفت‌وگو بین کشورهای منطقه تأکید کردند.

دستیار وزیر خارجه‌ آمریکا اعلام کرد کرد که «جو بایدن» رئیس‌جمهوری این کشور همه‌ سران عراق را به از سر گرفتن گفت‌وگوی ملی بین نیروهای سیاسی عراق برای گذار از بحران کنونی و حرکت به‌سوی تثبیت امنیت و ثبات دعوت کرده است.

وی مجدداً تأکید کرد که دولت آمریکا به حمایت از عراق و تقویت شراکت بین بغداد و واشنگتن در چارچوب توافقنامه‌ راهبردی بین دو کشور ادامه خواهد داد.

کاظمی نیز ضمن استقبال از حمایت ایالات‌متحده از عراق، بر اهمیت تداوم همکاری در موضوع مبارزه با تروریسم و تداوم و تحکیم روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف اقتصادی، آموزشی و فرهنگی تأکید کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه‌ گذشته در گفت‌وگویی تلفنی با مصطفی کاظمی، از مقام‌های عراقی خواسته بود گفت‌وگوی سیاسی در راستای ایجاد نقشه راهی برای خروج کشور از بن‌بست سیاسی را در پیش بگیرند.

 

انتهای پیام/
مصطفی الکاظمی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر