کد خبر: 1274274 A

سیاستمدار بلغاری: رویکرد دولت در قبال روسیه احمقانه بوده است

یک سیاستمدار بلغاری نحوه تعامل کشورش با روسیه را احمقانه توصیف کرد.

سیاستمدار بلغاری: رویکرد دولت در قبال روسیه احمقانه بوده است

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «یاور کویومجیف»، معاون پیشین وزیر انرژی بلغارستان گفت که این کشور به دلیل حماقت مقام‌های بلغاری در روابط با روسیه در انتظار قیمت غیرقابل تحمل گاز است.

وی گفت:‌ «قیمت سوخت افزایش خواهد یافت، اگرچه شبه‌جزیره بالکان قبلا به دلیل تامین گاز از روسیه و تا حدی از آذربایجان با کمبود گاز مواجه نبوده است».

کویومجیف گفت: «وقتی ما قراردادی را که میزان عرضه و قدرت پیش‌بینی را برایمان تضمین می‌کند، رها می کنیم، در عمل چه اتفاقی می‌افتد؟ مجبور می‌شویم دوباره همان گاز روسیه را خریداری ‌کنیم».

وی تاکید کرد که مقام‌های بلغارستان باید برای پرداخت هزینه سوخت در زمستان امسال وام بگیرند. در زمستان قیمت گاز طبیعی برای شهروندان و شرکت‌ها قابل تحمل نخواهد بود و وام تنها راه نجات است.

این مقام بلغاری همچنین تاکید کرد که اگرچه ایالات متحده همچنان تلاش می‌کند تا کشورهای اروپایی را در مورد نیاز به خرید گاز طبیعی مایع آمریکا متقاعد کند اما هنوز هیچ جایگزینی برای گاز روسیه در منطقه وجود ندارد‌.

طبق گزارش‌های منتشر شده، مقام‌های بلغارستان در ماه آگوست اعلام کردند که از بررسی قرارداد جدید گاز با شرکت گازپروم خودداری کرده‌اند.

 

انتهای پیام/
بلغارستان روسیه یاور کویومجیف
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر