کد خبر: 1245327 A

در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر فروپاشی کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی، نخست‌وزیر پیشین این رژیم برای بازگشت به قدرت ابراز اطمینان کرد.

به گزارش ایلنا، در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر فروپاشی کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر پیشین این رژیم برای بازگشت به قدرت ابراز اطمینان کرد.
وی طی سخنانی که از شبکه ۹ تلویزیون رژیم صهیونیستی پخش شد، گفت که اطمینان دارد می‌تواند به قدرت بازگشته و هدایت دولت آینده را در دست بگیرد.
نتانیاهو ادامه داد: «به همراه دوستانم یک دولت ملی گسترده ایجاد خواهیم کرد که من هدایت آن را بر عهده خواهم داشت و این دولت بدون استثنا از تمامی اسرائیلی‌ها محافظت خواهد کرد».

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «یائیر لاپید» وزیر خارجه و رهبر حزب «یش عاتید» شامگاه دوشنبه با انحلال کنست موافقت کردند.

به این ترتیب رژیم صهیونیستی به سمت انتخابات پنجم گام بردارد.

بنت و لاپید توافق کرده‌اند رأی‌گیری بر سر انحلال کنست هفته آینده برگزار شود و تصویب آن،  لاپید نخست‌وزیر موقت بعدی رژیم صهیونیستی خواهد بود.

انحلال دوره فعلی کنست در حالی صورت می‌گیرد که ائتلاف دولت بنت- لاپید هفته گذشته یک سالگی خود را جشن گرفته بود.

دو طرف طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که در هفته‌های اخیر تمام تلاش خود را برای جلوگیری از فروپاشی دولت انجام دادند ولی راه به جایی نبردند.

 

انتهای پیام/
بنیامین نتانیاهو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر