کد خبر: 1239201 A

نخست‌وزیر اوکراین:

کی‌یف همکاری ایران با روسیه در جنگ اوکراین را در دادگاه کیفری پیگیری می‌کند

نخست‌وزیر اوکراین با تکرار برخی فضاسازی‌های ضدایرانی، گفت که کی‌یف موضوع همدستی تهران با مسکو از طریق تحویل پهپادهای انفجاری برای حمله به زیرساخت‌های شهری و غیرنظامیان اوکراینی را در دادگاه جنایی بین‌المللی پیگیری خواهد کرد.

کی‌یف همکاری ایران با روسیه در جنگ اوکراین را در دادگاه کیفری پیگیری می‌کند

به گزارش ایلنا، «دنیس شمیهال» نخست‌وزیر اوکراین با تکرار برخی فضاسازی‌های ضدایرانی، گفت که کی‌یف موضوع همکاری تهران با مسکو از طریق تحویل پهپادهای انفجاری برای حمله به زیرساخت‌های شهری و غیرنظامیان اوکراینی را در دادگاه جنایی بین‌المللی پیگیری خواهد کرد.

نخست‌وزیر اوکراین در مصاحبه اختصاصی با «العربیه» در خصوص برخی ادعاهای تکذیب‌شده مبنی بر استفاده از پهپادهای ایرانی برای حمله روسیه به زیرساخت‌های اوکراین، مدعی شد: «اندکی قبل از آغاز این مصاحبه در حمله ۱۴ پهپاد انفجاری ساخت ایران به زیرساخت‌های غیرنظامی اوکراین، یک نفر کشته و چهار نفر زخمی شدند.»

شمیهال با ادعای این‌که روسیه در تامین پهپادها از کمک‌های ایران برخوردار شده که متاسفانه از آنها علیه زیرساخت‌های شهری و شهروندان اوکراینی استفاده می‌کند، افزود: «این روند شش ماه است که ادامه داشته و صدها و چه‌بسا هزاران پهپاد انفجاری ساخت ایران در کار بمباران زیرساخت‌های غیرنظامی و شهروندان اوکراین هستند».

وی در ادامه خواستار حمایت از اوکراین در رابطه مقابله با این پهپادها شده و افزود: «ما از عربستان سعودی به خاطر حمایت آتی از اوکراین در زمینه صادرات تجهیزات لازم، سپاسگزاریم تا با افزایش فشار بر ایران، این کشور وادار به توقف تحویل پهپاد و تجهیزات مرتبط با آن به روسیه شود».

شمیهال افزود که حمایت از اوکراین برای مقابله با پهپادها می‌تواند نقطه عطفی در این جنگ تشکیل دهد و نقشی اساسی را در جلوگیری از ارسال موشک از سوی ایران به روسیه که بدون شک آنها را در کشتار غیرنظامیان اوکراین به‌کار می‌برد، ایفا کند.

انتهای پیام/
ادعای استفاده از پهپادهای ایرانی در اوکراین دنیس شمیهال
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر