کد خبر: 1233664 A

عضو هیأت مذاکره‌کننده روسیه:

یک عضو هیأت مذاکره‌کننده روسیه گفت که کشورش در حال بررسی احتمال مبادله اسرای اوکراینی عضو گردان آزوف با سیاستمدار اوکراینی حامی مسکو است.

به گزارش ایلنا، یک عضو هیأت مذاکره‌کننده روسیه گفت که کشورش در حال بررسی احتمال مبادله اسرای اوکراینی عضو گردان آزوف با «ویکتور مدودچوک» سیاستمدار اوکراینی حامی «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه است.

پیش از این نیز، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین اعلام کرده بود که این کشور آمادگی دارد که ویکتور مدودچوک را با اسرای اوکراینی که در اختیار روسیه هستند، مبادله کند.

زلنسکی در یک ارتباط ویدئویی اعلام کرد:‌«من به فدراسیون روسیه پیشنهاد دادم که مدودچوک را در قبال شهروندان اوکراینی در اسارت روسیه مبادله کنیم».

زلنسکی گفت: «به این دلیل است که برای مجریان قانون در اوکراین و نظامیان ما اهمیت دارد که از این فرصت به خوبی استفاده کنیم».

رئیس جمهور اوکراین همچنین گفت که مدودچوک ۴۸ روز از زمان حمله روسیه آزاد بود و پس از آن تصمیم گرفت تا از اوکراین فرار کند.

ارتش اوکراین چندی پیش اعلام کرد در عملیات ویژه، ویکتور مدودچوک را دستگیر کرده است. او قرار بود بعد از سقوط دولت اوکراین، به جای زلنسکی در کی‌یف حکومت کند.

انتهای پیام/
  • دبیر :

ویکتور مدودچوک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر