کد خبر: 1233650 A

رئیس‌جمهوری ترکیه:

رئیس‌جمهوری ترکیه در تماس تلفنی با همتای فنلاندی خود، اعلام کرد که نگرشی که تهدید سازمان‌های تروریستی علیه کشور هم‌پیمان با ناتو را نادیده می‌گیرد، با روح دوستی و هم‌پیمانی سازگار نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه در تماس تلفنی با «سائولی نینیستو» همتای فنلاندی خود، درخواست هلسینکی برای عضویت در ناتو و روابط دوجانبه را بررسی کرده است.

اردوغان در این تماس تلفنی گفت: «نگرشی که تهدید سازمان‌های تروریستی علیه کشور هم‌پیمان با ناتو را نادیده می‌گیرد، با روح دوستی و هم‌پیمانی سازگار نیست».

وی افزود که این طبیعی‌ترین حق ترکیه است که از سایر کشورها انتظار داشته باشد برای مبارزه مشروع و مصمم آن در برابر یک تهدید آشکار علیه امنیت ملی و مردم خود احترام قائل بوده و از این مبارزه حمایت کنند.

رئیس جمهوری فنلاند نیز پس از این تماس در توییتر اعلام کرد که به اردوغان گفته است که دو کشور به عنوان اعضای ناتو به امنیت یکدیگر متعهد خواهند شد و بر همین اساس، استحکام روابط آنها افزایش خواهد یافت.

وی افزود که فنلاند «تروریسم را در همه اشکال و مظاهر آن» محکوم می‌کند و گفت‌وگوی «تنگاتنگ» میان دو کشور، ادامه خواهد یافت.

 

انتهای پیام/
  • دبیر :

رجب طیب ادوغان عضویت سوئد و فنلاند در ناتو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر