کد خبر: 1224755 A

استقبال مشاور امنیت ملی کاخ سفید از تصویب قطعنامه ضدایرانی

تصویب قطعنامه ضد ایرانی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با استقبال مقام‌های آمریکا رو‌به‌رو شد.

استقبال مشاور امنیت ملی کاخ سفید از تصویب قطعنامه ضدایرانی

به گزارش ایلنا، تصویب  قطعنامه ضد ایرانی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با استقبال مقام‌های آمریکا رو‌به‌رو شد. 

«جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید با اشاره به این قطعنامه گفت: «شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با اکثریت قاطع آرا، به ایجاد یک هیأت حقیقت‌یاب، برای تحقیق در مورد نقض حقوق بشر در ایران رأی داد».

وی مدعی شد که این رأی نشانه آشکار تعهد روزافزون بین‌المللی به پاسخگو کردن ایران در ارتباط با ناآرامی‌های اخیر در این کشور است. 

این مقام‌ آمریکایی افزود که از تلاش‌های آلمان و ایسلند برای سازمان‌دهی این روند تقدیر می‌کنیم. 

شورای حقوق بشر سازمان ملل روز گذشته -پنجشنبه- طی اقدامی مداخله‌جویانه نشستی را با هدف بررسی وضعیت حقوق بشری ایران در سایه ناآرامی‌های اخیر برگزار کرد.

در حالی که شماری از کشورها از جمله ونزوئلا، زیمبابوه، چین و سوریه، شورای حقوق بشر سازمان ملل را به اتخاذ رویکردها و سیاست‌های دوگانه متهم کرده‌اند، این شورا به تشکیل یک کمیته حقیقت‌یاب جدید برای انجام تحقیقات درباره وضعیت حقوق بشر در ایران رأی داد. 

این قطعنامه با ۲۵ رأی مثبت، شش رأی منفی و ۱۶ رأی ممتنع تصویب شد.

پاکستان، ونزوئلا، ارمنستان، چین، کوبا و اریتره به این قطعنامه رأی منفی و بولیوی، برزیل، کامرون ساحل عاج،‌ نامیبیا، موریتانی، مالزی، مالاوی، قزاقستان، اندونزی، هند، قطر، سنگال، سودان، امارات متحده عربی و ازبکستان به آن رأی ممتنع دادند.

آرژانتین، بنین، جمهوری چک، فنلاند، فرانسه، گابون، گامبیا، آلمان، هندوراس، ژاپن، لیبی، لیتوانی، لوکزامبورگ، جزایر مارشال، مکزیک، مونته‌نگرو، نپال، هلند، پاراگوئه، لهستان، جمهوری کره، سومالی، اوکراین، بریتانیا و آمریکا نیز به این قطعنامه ضدایرانی رأی مثبت دادند.

انتهای پیام/
جیک سالیوان قعطنامه ضدایرانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر