کد خبر: 120524 A

هشدار جان کری به کنگره آمریکا:

اکنون در حال مذاکره هستیم و اگر کنگره بخواهد یک جانبه بر شدت تحریم‌ها علیه ایران بیافزاید٬ این احتمال وجود دارد که باور به(کارساز بودن) مذاکرات از بین برود و این مذاکرات در هم شکسته و متوقف شود.

ایلنا: «جان کری» وزیر خارجه آمریکا به کنگره این کشور هشدار داد که تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران٬ «فرصت تاریخی» برای رسیدن به توافق هسته‌ای با این کشور را از بین می‌برد.
به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، جان کری با بیان ‌که واشنگتن به همراه سایر قدرت‌های جهان در مذاکرات ژنو به طور متحد پیشنهادی را به تهران ارائه کرده‌ است٬ گفت که تصویب تحریم‌های جدید توسط کنگره علیه ایران٬ می‌تواند «ائتلافی» را که میان این کشور‌ها ایجاد شده در هم بشکند و به امید‌ها برای پایان یافتن یک دهه بن بست هسته‌ای با ایران پایان دهد.
کری که پیش از این در مقام سناتور از حامیان اعمال تحریم‌های نفتی و بانکی علیه ایران بود٬ پیش از حضور در کمیته بانکی سنا به خبرنگاران گفت: «اکنون در حال مذاکره هستیم و اگر کنگره بخواهد یک جانبه بر شدت تحریم‌ها علیه ایران بیافزاید٬ این احتمال وجود دارد که باور به(کارساز بودن) مذاکرات از بین برود و این مذاکرات در هم شکسته و متوقف شود.»

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه آمریکا به سنا رفت تا در مورد تازه‌ترین دور گفت‌و‌گو‌ها میان کشورهای ۵ + ۱ و ایران در ژنو گزارشی ارائه کند. در این جلسه٬ کمیته بانکی سنا قرار بود تا یک بسته تحریمی جدید علیه ایران را بررسی کند.

پیش از این بررسی این تحریم‌ها در کمیته سنا با خواست دولت به دلیل آن‌چه «دادن فرصت به دیپلماسی» عنوان شد٬ به تاخیر افتاده بود.

این‌بار نیز دولت آمریکا بار دیگر بر توقف تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران تاکید دارد.

ایران تحریم ها علیه ایران جان کری جهان دولت دولت آمریکا سنا کنگره آمریکا واشنگتن هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر