کد خبر: 117267 A

در نشست گروه «۲ + ۲» صورت گرفت؛

وزیر خارجه ژاپن پس از این نشست در کنفرانس خبری مشترکی گفت که ژاپن و روسیه توافق کردند همکاری‌های خود در حوزه‌های اقتصادی، امنیتی و شهروندی را تقویت کنند.

مقام‌های ژاپن روسیه امروز – شنبه - در نخستین نشست گروه «۲ + ۲» شامل وزرای خارجه و دفاع دو کشور، درباره تقویت تبالادت دفاعی توافق کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از شینهوا، «فومیو کیشیدا» وزیر خارجه ژاپن پس از این نشست در کنفرانس خبری مشترکی گفت که ژاپن و روسیه توافق کردند همکاری‌های خود در حوزه‌های اقتصادی، امنیتی و شهروندی را تقویت کنند.

وی افزود که نشست۲ + ۲ روابط ژاپن و روسیه را به سطح جدیدی ارتقا داده است.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نیز گفت که در ارتباط با مسائل شبه جزیره کره و همچنین اختلافات ارضی میان ژاپن و روسیه، لازم است دو طرف با یکدیگر همکاری داشته باشند تا منافع ملی آن‌ها هر چه بیشتر تامین شود.

«ایتسونوری اونودرا» وزیر دفاع ژاپن گفت که کشورش امیدوار است از طریق همکاری دفاعی با روسیه به صلح جهانی کمک کند. در همین حال «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه نیز گفت که سیستم دفاع موشکی آمریکا – ژاپن توازن امنیتی در منطقه آسیا – پاسفیک را مختل می‌‌کند و افزود که روسیه آماده است تماس خود با ژاپن را در این‌باره ادامه دهد.

دو طرف همچنین متعهد شدند مذاکراتی را در ارتباط با ساز و کار امنیت سایبری انجام دهند.

نشست بعدی ۲ + ۲ سال آینده میلادی در روسیه برگزار خواهد شد.

روسیه ژاپن سرگئی لاوروف شبه جزیره کره وزیر خارجه وزیر دفاع همکاری توافق امنیت دفاعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر