کد خبر: 112831 A

یکی از تاسیسات سلاح‌های شیمیایی سوریه که متروکه است در منطقه ای واقع شده است که در کنترل گروه‌های مسلح قرار دارد و بازرسان تلاش می‌کنند که به این منطقه بروند.

سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی نگرانی خود را از عدم دسترسی تیم‌های بازرسی به تاسیسات شیمیایی سوریه در مناطق تحت کنترل مخالفان اعلام کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «احمد اوزومجو» دبیرکل این سازمان بین‌المللی گفت که برخی از مناطق به طور پیوسته میان مخالفان مسلح و ارتش سوریه رد و بدل می‌شوند و به همین دلیل سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی از همه طرف‌ها در سوریه می‌خواهد که با تیم بازرسان بین‌المللی همکاری کنند.
اوزومجو از همه طرف‌ها در سوریه خواست که راه را برای انجام ماموریت بازرسان سلاح‌های شیمیایی هموار کنند.
وی تصریح کرد که یکی از تاسیسات سلاح‌های شیمیایی سوریه که متروکه است در منطقه ای واقع شده است که در کنترل گروه‌های مسلح قرار دارد و بازرسان تلاش می‌کنند به این منطقه بروند.
این برای نخستین بار است که بازرسان سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی تلاش می‌کنند که به منطقه‌ای بروند که مخالفان مسلح و نیروهای دولتی در آن درگیر هستند.
از طرف دیگر، اوزومجو تاکید کرد که دولت سوریه با تیم بازرسان سازمان ملل همکاری کامل کرده و به بازرسان برای رسیدن به تاسیسات شیمیایی خود کمک می‌کند.
وی در ادامه گفت که بازرسان تا کنون موفق شدند که پنج پایگاه سلاح‌های شیمیایی سوریه از مجموع ۵۰ پایگاه را مورد بازدید قرار دهند.

ارتش سوریه دولت سوریه سازمان ملل سلاح های شیمیایی سوریه گروه های مسلح المللی کنترل مخالفان بازرسان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر