کد خبر: 1126044 A

مقام‌های آمریکایی:

مشاوران کنگره آمریکا از احتمال تامین مالی سازمان ملل و آژانس‌های وابسته به آن برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان خبر دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مشاوران کنگره اعلام کردند که قانونگذاران به احتمال زیاد با ارائه بودجه به سازمان ملل متحد و آژانس‌های وابسته به آن برای کمک‌های بشردوستانه به افغانستان موافقت می‌کنند، اما در حال حاضر کمکی مستقیم به دولت افغانستان صورت نخواهد گرفت. 

یک مشاور ارشد دموکرات در سنا گفت: «متقاعد کردن اعضای کنگره برای انجام هر کاری که ممکن است در حمایت از دولت طالبان به نظر برسد دشوار خواهد بود».

یکی دیگر از مشاور دیگر وابسته به حزب جمهوری‌خواه تاکید کرد: «جمهوری‌خواهان قطعاً از ارائه پول به طالبان حمایت نمی‌کنند و خاطرنشان کرد که آنها نمی‌خواهند تا زمانی که از خروج همه آمریکایی‌ها و افغان‌هایی که با ایالات متحده همکاری کرده‌اند، مطمئن نشوند، هیچ پولی را اختصاص دهند».

مشاوران تاکید کردند: «دریافته‌ایم که سازمان‌ها و آژانس‌های سازمان ملل مانند برنامه جهانی غذا و دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به بودجه نیاز دارند‌، اما جمهوری‌خواهان شرایط سختی را برای اختصاص این پول مطرح می‌کنند».

 

انتهای پیام/
افغانستان بودجه واشنگتن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر