کد خبر: 1121489 A

آدام شیف:

رئیس کمیته امور امنیتی مجلس نمایندگان آمریکا تکمیل عملیات خروج از افغانستان تا ۳۱ ماه جاری میلادی را دور از ذهن و نامحتمل خواند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «آدام شیف» رئیس کمیته امور امنیتی مجلس نمایندگان آمریکا تکمیل عملیات خروج از افغانستان تا ۳۱ ماه جاری میلادی را دور از ذهن و نامحتمل خواند.

وی در این‌باره به خبرنگاران گفت: «امکان این امر وجود دارد، اما با توجه شمار آمریکایی‌هایی که هنوز باید از افغانستان خارج شوند، به نظرم غیرمحتمل می‌آید».

پیش از این، «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا طی کنفرانسی خبری در کاخ سفید، با دفاع مجدد از رویکرد خود در قبال افغانستان، تمدید ضرب‌الاجل خروج آمریکایی‌ها از افغانستان را منتفی ندانسته بود.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص امکان‌پذیر بودن خروج تمامی آمریکایی‌ها از افغانستان در شرایطی که کمتر از ۱۰ روز به ضرب‌الاجل تعیین‌شده باقی مانده است و احتمال تمدید آن، گفت که امیدواریم مجبور به تمدید این زمان نشویم ولی رایزنی‌ها در این‌باره با تیم امنیتی در جریان است.

بایدن با اعلام این‌که آمریکا از ۱۴ آگوست، ۲۸ هزار نفر را از افغانستان خارج کرده است، این روند را همراه با واقعیت‌هایی خواند که تلخ و دردناک هستند.

وی در ادامه گفت که اولویت اول ما خارج کردن تمامی شهروندان آمریکایی از کابل و افغانستان در سریع‌ترین زمان ممکن است. متعهد هستم هر شهروند آمریکایی که خواستار خروج از افغانستان باشد را به خانه برگردانم. با شرکای خود نیز در حال رایزنی هستیم تا اتباع آنها را نیز خارج کنیم.

 

 

انتهای پیام/
آدام شیف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر