خبرگزاری کار ایران

طرح آمریکا و کانادا برای به روز رسانی شبکه‌های دفاعی در قطب شمال

asdasd
کد خبر : ۱۰۴۴۸۷۳

آمریکا و کانادا برای مقابله با افزایش حضور نظامی روسیه و چین در منطقه به دنبال به روز رسانی شبکه‌ای از ماهواره‌های دفاعی و رادار در قطب شمالی هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از وال استریت ژورنال، آمریکا و کانادا تلاش می‌کنند برای مقابله با افزایش حضور نظامی چین و روسیه در منطقه شبکه‌ای ماهواره‌های دفاعی و رادار در قطب شمال را به روز‌رسانی کنند.

«جو بایدن»، رئیس‌جمهوری آمریکا از «جاستین ترودو»، نخست‌وزیر کانادا روز سه‌شنبه خواسته بود که هزینه‌های این کشور برای دفاع از جمله ارتقای سطح فرماندهی دفاع هوایی آمریکای شمالی معروف به  «نوراد» را افزایش دهد.

نوراد یک بخش اساسی از استراتژی بازدارندگی آمریکا و کانادا برای جنگ سرد علیه اتحاد جماهیر شوروی سابق بود که شامل سیستم نظارتی چون ماهواره‌ها، رادار زمینی و پایگاه‌های نیروی هوایی بوده و بیشتر در آلاسکا و قطب شمال کانادا واقع شده است. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده بود که متحدان نظامی را از حمله قریب‌الوقوع در شمال مطلع می‌سازد.

وال استریت ژرونال تاکید کرد که سیستمی که زمانی مدرن بوده اکنون از رده خارج شده است. «​​مایکل داوسون» ، که به عنوان مشاور سیاسی کانادایی برای فرماندهی نوراد در کلرادو فعالیت می‌کرد، گفت: «موشک‌های جدید مستقر شده توسط روسیه و چین می‌توانند با سرعتی بیش از پنج برابر سرعت صدا و مسافتی فراتر از مدل‌های پیشین خود را پرواز کنند که ممکن است شبکه نظارت فعلی را تحت فشار قرار دهد.»

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز