کد خبر: 216909 A

کارگران این کارخانه حدود دوماه است که برای دریافت دستمزد بیشتر و برخورداری از شرایط کاری بهتر در اعتراض و اعتصاب بسر می‌برند.

پلیس کامبوج روز شنبه اعلام کرد درپی به خشونت کشیده شدن اعتراض کارگران در شرق این کشور، هشت افسر پلیس مجروح شده و ۱۰ نفر از کارگران اعتصابی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری شین هوا از پنوم پن، درگیری امروز کارگران معترض کارخانه تولید کفش «جوهوای» در ناحیه «چوئونگ پرئی» در استان شرقی «کامپونگ چام» کامبوج با نیروهای پلیس زمانی آغاز شد که تعدادی از معترضین اقدام به آتش زدن درب ورودی این کارخانه کردند.

«هنگ ووتی» رییس پلیس ناحیه‌ای کامبوج به این خبرگزاری گفت: کارگران درصدد به آتش کشیدن کارخانه بودند و اقدام به پرتاب شیشه‌های حاوی گازوییل و سنگ به سوی نیروهای پلیس کردند که منجر به مجروح شدن دستکم هشت نفر از این نیرو‌ها شد بطوریکه حال یکی از این افراد پلیس وخیم گزارش شده است.

براساس این گزارش، طی این درگیری‌ها ۱۰ نفر از کارگران اعتصابی نیز بازداشت شدند.

به گفته مقام مذکور، کارگران این کارخانه حدود دوماه است که برای دریافت دستمزد بیشتر و برخورداری از شرایط کاری بهتر در اعتراض و اعتصاب بسر می‌برند.

درگیری امروز کارگران با نیروهای پلیس دومین مورد ظرف ماه جاری میلادی است و درتاریخ ۶ اکتبر(۱۴مهر) نیز حدود دو هزار نفر از کارگران معترض در محوطه این کارخانه گردهمایی اعتراض آمیز برپا کردند که دو مجروح برجای گذاشت.

اعتصاب و اعتراض کارگران بخش تولید پوشاک و کفش در کامبوج امری رایج است.

بخش صنایع کامبوج متشکل از ۹۶۰ کارخانه با بیش از ۶۲۰ هزار کارگر عمدتا زن با حداقل دستمزد یکصد دلار درماه است

حداقل دستمزد خشونت دستمزد دلار کفش کارگران درگیری پلیس کارخانه کامبوج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر