کد خبر: 175143 A

وزیر کار برزیل در حاشیه اجلاس سازمان بین المللی کار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان دیدار کرد / در این دیدار توافق شد در سفر آتی وزیر کار برزیل به تهران یادداشت تفاهم همکاری بین ایران و برزیل به امضا برسد.

آقای «مانوئل دیاس» وزیر کار برزیل در حاشیه اجلاس سازمان بین المللی کار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار توافق شد در سفر آتی وزیر کار برزیل به تهران یادداشت تفاهم همکاری بین ایران و برزیل به امضا برسد.

همچنین «علی ربیعی» در این دیدار با اشاره بر سفر قبلی خود و آشنایی با دستاوردهای برزیل در عرصه توسعه یادآور شد: مطالعات زیادی را در زمینه تجربیات برزیل در عرصه توسعه کار و رفاه اجتماعی و مبارزه با فقر داشتم و معتقدم دو کشور تجربیات ارزشمندی را در این حوزه ها دارند و می توانند با یکدیگر همکاری مناسبی داشته باشند.

ربیعی افزود: علیرغم توانمندیهای دو کشور در عرصه های مختلف حجم مبادلات تجاری مناسب نیست و امیداورام سطح مبادلات اقتصادی دو کشور ارتقاء یابد.

ربیعی گفت: از اینکه برزیل قدرت هفتم اقتصادی است بسیار خرسندیم و اگوی توسعه برزیل نشان می دهد به جز الگوی های غربی نیز می توان مدل های توسعه اقتصاد بومی را مانند برزیل تجربه کرد.

ربیعی تصریح کرد: علی رغم تحریم های ظالمانه غرب علیه ایران دولت سیاست های رفاه اجتماعی را همچنان اجرا می کند اما این تحریم ها موجب شده است که ایران نتواند علی رغم توانمدیهای مختلف اهداف توسعه ملی خود را به طور کامل محقق کند.

وی گفت: برای حل مشکل بیکاری در ایران سالانه به بیش از یک میلیون فرصت شغلی نیاز داریم و ما در این زمینه از سرمایه گذاری خارجی برای پیشبرد برنامه های اقتصادی استقبال می کنیم.

ربیعی از برنامه های دولت برای مبارزه با فقر مطلق خبر داد و گفت: مسئولیت این طرح به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپرده شده و ما در صدد اجرای این طرح هستیم. و در این زمینه می خواهیم از تجربیان برزیل استفاده کنیم.

وی تامین مسکن برای کارگران را از دیگر برنامه های دولت برای کارگران برشمرد و افزود: صندوق های بازنشستگی وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکانات گسترده ای دارند که می توانند در حوزه های اقتصادی با برزیل همکاری های گسترده ای را تامین کنند.

در این دیدار آقای مانوئل دیاس وزیر کار برزیل با ابراز خرسندی از این دیدار یادآور شد: ما از مبارزات و چالش های ملت ایران آگاه هستیم و همواره برزیل مخالف تحریم ها ی غرب علیه ایران بوده و همواره این را در مجامع مختلف اعلام کرده است. و آماده گسترش همکاری با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

وی به تجربه برزیل در زمینه ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: برزیل توانسته است طی چهار سال ۵ میلیون فرصت شغلی ایجاد کند.
وی افزود: در حوزه مبارزه با فقر نیز تجارب زیادی داریم که می توانیم در اختیار ایران قرار دهیم.

وی دعوت دکتر ربیعی برای سفر به تهران را پذیرفت و گفت: دیدار از ایران برای من یک رویای دوران کودکی بوده و امیدوارم این سفر به ارتقاء گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور منجر شود و در تهران یادداشت تفاهم همکاری به امضا برسد.

وزیر کار کابینه یازدهم کارگران برزیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر