کد خبر: 175064 A

در حاشیه یکصدو سومین کنفرانس بین المللی کار مطرح شد:

«حسن حجازی» وزیر کار سوریه در حاشیه یکصدو سومین اجلاس بین المللی کار با «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفتگو کرد / به گفته ربیعی ایران در زمینه تجزیه و تحلیل آمار بازارکار تجربیات فراوانی دارد که می تواند با استفاده از این تجربیات به سوریه کمک کند.

«حسن حجازی» وزیر کار سوریه در حاشیه یکصدو سومین اجلاس بین المللی کار با «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا در این ملاقات ربیعی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه را تبریک گفت و تاکید کرد: ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار سوریه خواهند بود.

ربیعی به تشریح دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه آموزش های نیروی کار اشاره کرد و به عنوان اینکه تا کنون مربیان از کشورهای عراق، افغانستان در ایران آموزش های فنی و حرفه ای را فراگرفته اند یادآور شد: دراین زمینه نیز با عمان یادداشت تفاهمی امضا کردیم و مایلیم در حوزه های مختلف از جمله آموزش با سوریه همکاری داشته باشیم.

ربیعی همکاری در زمینه مسائل رفاه اجتماعی امور بهزیستی و فنی و حرفه ای را سه زمینه همکاری برای دو کشور دانست و گفت: در برخی کشورها آموزش ها متناسب با بازارکار نیست ولی آموزش های فنی و حرفه ای می تواند متناسب با بازرکار ارائه گردد و ایران این توانایی را دارد که متناسب با نیازهای بازارکار سوریه این آموزش ها را ارائه دهد.

ربیعی همکاری در بخش های اقتصادی شرکت های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را از دیگر زمینه های همکاری عنوان کرد و افزود: می توانیم در این زمینه سرمایه گذاری های لازم را داشته باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تجربه ایران در زمینه جمع آوری اطلاعات بازارکار ایران اشاره کرد و گفت: ایران در زمینه تجزیه و تحلیل آمار بازارکار تجربیات فراوانی دارد که می توانیم با استفاده از این تجربیات به سوریه کمک کنیم.

ربیعی بر آمادگی ایران بر مشارکت در بازسازی سوریه تاکید کرد و گفت: شرکت های ایرانی از توانمندیهای مناسبی برای مشارکت در بازسازی سوریه برخوردارند.

آقای حسن حجازی وزیر کار سوریه نیز در این ملاقات با ابراز خرسندی از همکاری دو کشور بر لزوم استفاده از تجربیات ایران در حوزه آموزش و اشتغال تاکید کرد.

وزیرکار کابینه یازدهم کارگران سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر