کد خبر: 657072 A

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر:

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسمات کشوری تاکید کرد: امروز کسانی مدعی معیشت مردم شده‌اند که در زمان خود بالاترین درآمد نفتی تاریخ جمهوری اسلامی ایران را داشتند، ولی با درآمد بالغ بر ۷۰۰ میلیارد دلاری ناشی از فروش نفت که از مجموع درآمدهای نفتی تمامی دولت‌های پیشین بیشتر بود، سخت‌ترین دوران معیشتی را برای مردم ایران رقم زدند و با رشد اقتصادی منفی ٦/٨درصد و تورم کم سابقه اقتصاد کشور را به مرز ورشکستگی کشاندند.

به گزارش ایلنا، عادل دهدشتی مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسمات کشوری در نشست شورای اداری و دیدار با معتمدین و نخبگان بخش ارم با تاکید بر ارتباط بیشتر مسوولان با مردم گفت: در شرایط فعلی در برخی از حوزه‌ها دچار ضعف عملکرد هستیم که بخش اعظمی از این مشکلات ناشی از عدم ارتباط کافی مسوولان با مردم است. 
وی با تاکید بر اینکه نیاز است به مشکلات مردم اشراف داشته باشیم، اظهار داشت: باید با مردم به صورت رو در رو و بی‌واسطه صحبت کنیم تا ضمن اشراف بر مشکلات آنها، بسترهای رضایتمندی مردم را شناخته و برای تقویت این بسترها تلاش مضاعف داشته باشیم. 
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسمات کشوری استانداری بوشهر افزود: از بخشداران، فرمانداران و همه کارگزاران انتظار داریم تا برگزاری نشست‌های مردمی و حضور در بین مردم را در اولویت قرار داده تا بتوانند بر اساس این دیدارها برای آینده برنامه‌ریزی داشته باشند.
دهدشتی با اشاره به مشکلات کلان اقتصادی تصریح کرد: تجربه به ما ثابت کرده است بسیاری از مشکلات مردم خصوصا در سطح شهرستان‌ها و بخش‌ها، ارتباط زیادی با شاخص‌های کلان اقتصادی از جمله شرایط ارز ندارد و با حضور در بین مردم و شناسایی و پیگیری مشکلات قابل حل است.
وی ادامه داد: متاسفانه شرایط کنونی باعث شده تا برخی از کسانی که در به وجود آمدن بسیاری از چالش‌های کشور نقشی اساسی دارند، در قامت قهرمان و حتی اپوزوسیون به صحنه آمده و درخواست استعفای دولت را بدهند! آنها خیال می‌کنند مردم فراموش کرده‌اند هشت سال مدیریت این افراد در کشور چه شرایط سختی را برای آنها رقم زد. شرایط سختی که باعث شکل‌گیری اجماع بین‌المللی علیه کشور ما شد به طوری که از آمریکا تا اروپا و حتی آسیا مقابل جمهوری اسلامی ایران صف آرایی کردند.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسمات کشوری استانداری بوشهر اضافه کرد: امروز کسانی مدعی معیشت مردم شده‌اند که در زمان خود بالاترین درآمد نفتی تاریخ جمهوری اسلامی ایران را داشتند، ولی با درآمد بالغ بر ۷۰۰ میلیارد دلاری ناشی از فروش نفت که از مجموع درآمدهای نفتی تمامی دولت‌های پیشین بیشتر بود، سخت‌ترین دوران معیشتی را برای مردم ایران رقم زدند و با رشد اقتصادی منفی  ٦/٨درصد و تورم کم سابقه اقتصاد کشور را به مرز ورشکستگی کشاندند. 
دهدشتی ادامه داد: من قصد ندارم تقصیر را گردن کسی بیندازم اما فراموش نکنیم کشور در شروع سال ۹۲ در چه شرایطی قرار داشت و دولت یازدهم کشور را با چه شرایط سختی و در اوج تحریم‌‌‌ها تحویل گرفت. امروز رییس دولت‌های نهم و دهم تمام مدیران و سران سه قوه را با انتقاداتی عجیب مواجه می‌کند و دم از آزادی بیان می‌زند، این در حالی است که در زمان مدیریت این‌ها هیچکس جرات نداشت ذره‌ای به شرایط سخت آن دوره معترض شود. احزاب، روزنامه‌‌‌‌ها و دانشجویان به محض کوچکترین انتقادی با آنها برخورد می‌‌‌‌‌شد. اما همین افراد امروز با سفر به نقاط مختلف کشور ادعای دولت‌داری دارند و هیچ برخوردی هم با آنها نمی‌شود. همین نمونه شاید تفاوت دو دولت را مشخص کند.
وی افزود: مشکلات و نارسایی‌ها قابل کتمان نیست و به مردم حق می‌دهیم وقتی هر روز خبر اختلاس‌ها و فسادها را می‌شنوند، از مسوولان گله‌مند باشند اما معتقدیم همین مردم اگر با صداقت با آنها برخورد شود و با تمام توان برای رفع مشکلاتشان تلاش شود، بیشترین همکاری را با مجموعه دولت و نظام خواهند داشت.
مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسمات کشوری استانداری بوشهر با اشاره به ضعف اطلاع‌‌رسانی در مجموعه دولت خاطرنشان کرد: باید خدمات دولت در زمینه‌های مختلف توسط دهیاران، بخشداران و فرمانداران با مردم در میان گذاشته شود. 
دهدشتی دولت با اشاره به در پیش بودن هفته دولت ابراز داشت: خوشبختانه امسال در هفته دولت، با رویکرد استاندار بوشهر مبنی بر اتمام پروژه‌های نیمه‌‌‌تمام، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته رشد بی‌سابقه ۹۶ درصدی را در افتتاح پروژه‌های عمرانی شاهد خواهیم بود که ان‌شاالله پاسخگوی بخشی از خواسته‌ها و مشکلات مردم در نقاط مختلف استان باشد.
عادل دهدشتی مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر