کد خبر: 395089 A

فرماندار تنگستان خواستار شد؛

فرماندار تنگستان گفت: باید بتوانیم در حوزه اقتصاد به جهت افزایش راندمان کار در بخش‌های تولید و خدمات به شاخص های اقتصاد مقاومتی نزدیک شویم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در بوشهر، فرماندار تنگستان در جلسه هماهنگی ستاد پشتیبانی اردوهای هجرت و جهادی بسیج شهرستان با بیان اینکه سال جاری بنا به فرمایش مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گذاری شده است، اظهار داشت: اگر بتوانیم در حوزه اقتصاد به جهت افزایش راندمان کار در بخش‌های تولید و خدمات و یا در زمینه های دیگری که ارزش افزوده ای ایجاد می شود، بخش اعظمی از هزینه مثل نیروی انسانی را کاهش دهیم و در نتیجه بهای کالانی نهایی کاهش پیدا کند، یکی از تعاریف اقتصاد مطلوب محقق می شود.

عادل دهدشتی تصریح کرد: زمانی که در یک پروژه عمرانی، مرمت، نوسازی، ساخت و ساز یا در هر حوزه ای با حداقل هزینه ها جلو بروید، نتیجه بهاء تمام شده آن کار کاهش خواهد یافت. کار اقتصاد مقاومتی این است یعنی کار با کمترین هزینه و خروجی مناسبی را بدست آوردید، لذا در طرح‌های هجرت هزینه نیروی انسانی وجود ندارد.

 وی‌افزود: طرح‌های هجرت و جهادی ازجمله مرمت و نوسازی مدارس، مساجد، خانه های عالم ، طرح‌های جهاد کشاورزی، اشتغالزایی همه اینها کارهای ارزشمندی است که هر چه در این زمینه دستگاه های اجرایی وقت بگذارند و کمک کنند انتفاع مردمی خواهد داشت.

دهدشتی خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی شهرستان با توجه به ظرفیتی که دارد از حیث امکانات به لحاظ فیزیکی مانند ماشین آلات و همچنین نیروی انسانی همکاری کنند و اگر در یک فضای هم افزایی قرار گیریم قطع به یقین موجب افزایش راندمان کار واثرگذاری بیشتر خواهد شد.

فرماندارتنگستان با تاکید بر اینکه ضروری است همه با طرح‌های جهادی همکاری کنند، بیان داشت: با توجه به اینکه همه دستگاه های اجرایی روی مسئله عمران و آبادی وجه مشترک دارند نسبت به برگزاری هرچه بهتر و بیشتر این طرح‌ها نهایت تلاش و کوشش را انجام دهند.

 وی ادامه داد: در زمینه طرح‌های اشتغالزایی انتظار ما این است هر طرحی که در یک شهرستان دیگر انجام می شود نباید صرفا همان برنامه دراینجا اجرا شود لذا نیاز است با بررسی فضا مزیت هایی از جمله نیاز بازار با توجه به فروش محصولات لحاظ شود.

دهدشتی افزود: دستگاه های اجرایی تنگستان با ستاد پشتیبانی هجرت و جهادی شهرستان همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.

عادل دهدشتی فرماندارتنگستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر