کد خبر: 380088 A

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش بوشهر:

مسئولان شهرستان‌ها و مناطق سواد آموزی برای عملیاتی شدن «اقتصاد مقاومتی و اقدام وعمل» که توسط رهبر انقلاب به عنوان شعار سال 1395 انتخاب شد باید نهایت سعی و تلاش خود را بکار ببندند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بوشهر؛ غلامرضا دانش‌فر، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در نشست مسئولان شهرستان‌ها و مناطق سوادآموزی استان اظهار داشت: هرچند اجرا کننده اصلی مردم هستند اما مسئولان شهرستان ها و مناطق سواد آموزی برای عملیاتی شدن «اقتصاد مقاومتی و اقدام وعمل» که توسط رهبر انقلاب به عنوان شعار سال 1395 انتخاب شد باید نهایت سعی و تلاش خود را بکار ببندند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کارکرد اقتصاد مقامتی در حوزه سواد آموزی را به صورتی متقابل  دانست و اضافه کرد: درصد جمعیت بی سواد در کشور و سطح استان نسبت به جمعیت با سواد بسیار اندک است ولی این جمعیت اندک اکثراً در حال اشتغال تاثیر مهمی در توسعه کشور دارند.

وی افزود: سواد افراد باعث کاهش محسوس میزان خطاها و مشکلات در کارها، افزایش بهره وری، ثبات فعالیت ها و در نهایت کمک به توسعه ی پایدار خواهد شد. بنابر این نتیجه و نقش جمعیت بی سواد در اشتغال جامعه ناپایدار بوده و نمی‌تواند کارکردی قابل اطمینان داشته باشد.

وی تاکید کرد: برای اینکه اقتصاد مقاومتی درست اجرا شود باید در حوزه سوادآموزی مهارت زندگی و توانمندسازی افراد در زمینه شغلی برای راه‌اندازی کسب و کارهای مختلف فراهم شود. مسئله مهم واگذاری و برون‌سپاری فعالیت‌های سوادآموزی جدی‌گرفته‌شود و با آموزش اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان، کارگران و کشاورزان بهره وری بالا برود.

وی ادامه داد: برای ریشه‌کنی معضل بیسوادی در استان لازم است شما مسئولان سوادآموزی ارتباط بیشتر با افراد محروم از سواد داشته باشید و نقش محوری‌تری  به معلمان و مدیران مدارس بدهید.

دانش فر در پایان ضمن برشمردن فعالیت ها و برنامه های سال 95 سوادآموزی استان با توصیه همکاران سواد آموزی استان به دقت در مسئله امر به معروف و نهی از منکر، گفت: رعایت اخلاق، حجاب آموزش دهندگان،پاکدستی، دقت در کارها و انجام درست فعالیت ها در سواد آموزی مهمترین محورهای عمل به مسئله مهم امر به معروف و نهی از منکر است که باید مورد اهتمام و توجه جدی قرار گیرد.

غلامرضا دانش فر معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر