کد خبر: 360920 A

در چهارمین روز از هفته هنر انقلاب؛

ایلنا: رئیس و جمعی از کارکنان حوزه هنری بوشهر، شب گذشته با خانواده شهید مصطفی انجم‌افروز دیدار کردند.

به گزارش ایلنا از بوشهر؛ سید محمدحسن سیدزاده در این دیدار ضمن پاسداشت یاد این شهید هنرمند گفت: حوزه هنری استان بوشهر بر اساس رسالتی که بر دوش دارد، هیچ‌گاه هنرمندان شهیدی که جان خود را برای دفاع از ناموس وطن در طبق اخلاص گذاشتند، فراموش نمی‌کند و پاسداشت یاد شهدا برای هنرمندان این سرزمین توفیقی بسیار ارزشمند است.

سیدزاده افزود: همه هنرمندان در حوزه هنری از بزرگمردی‌های هنرمندان شهید برای خلق آثار فاخر هنری الگو می‌گیرند.

در این دیدار، برخی از آثار خط و نقاشی این هنرمند شهید مورد بررسی قرار گرفت و رئیس حوزه هنری استان بوشهر با اعلام حمایت از نشر این آثار گفت: ما آمادگی داریم امکانات لازم را برای انتشار کتاب خاطرات این شهید بلندمرتبه فراهم کنیم.

در پایان این دیدار تابلوی نقاشی اثر یکی از هنرمندان حوزه هنری استان با موضوع امام خمینی(ره) و شهید، به خانواده شهید مصطفی انجم‌افروز اهدا شد

لازم به یادآوری است، شهید مصطفی انجم‌افروز در سال 1345 در نجف اشرف به‌دنیا آمد و تا سن دو سالگی در این شهر به همراه خانواده زندگی و سپس به ایران آمد. وی سال 1364 در سن 19 سالگی در منطقه عملیاتی چنگوله (عملیات عاشورای2) در غرب کشور به شهادت رسید و تا سال 1379 مفقودالاثر بود. از وی آثار هنری خط، نقاشی و اشعار عرفانی زیادی برجای مانده است.

همچنین فیلم مستندی از زندگی شهید انجم‌افروز به کارگردانی ناصر تقوایی ساخته شده از لحظه تولد تا شهادت وی را به تصویر می‌کشد.

استان بوشهر حوزه هنری هفته هنر انقلاب اسلامی شهید مصطفی انجم‌افروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر