کد خبر: 239638 A

گروهی تحت عنوان " امت حزب الله " در اعتراض به آنچه هنجارشکنی‌های اخیر بوشهر نامیده، مقابل استانداری بوشهر تجمع کردند.

گروهی تحت عنوان " امت حزب الله " در اعتراض به آنچه هنجارشکنی‌های اخیر بوشهر نامیده، مقابل استانداری بوشهر تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، این گروه که شمار آنها حدود ۲۰۰ نفر برآورد می شد، از ساعت ۱۵ روز دوشنبه با حضور مقابل استانداری و تجمع روبروی درب اصلی و بلوار، با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار عزل استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استیضاح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل برگزاری کنسرت گروه محلی لیان شدند.

در این تجمع که منجر به ترافیک خودروها در میدان امام و حدفاصل استانداری شده بود، چند مامور انتظامی نیز حضور داشتند که برای باز نگه داشتن خیابان تلاش می‌کردند.

این تجمع از ساعت ۱۵ با قرائت قرآن آغاز و با سخنرانی فکوری رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و جوکار مدیر حوزه علمیه برازجان ادامه یافت تا با قرائت بیانیه‌ای در ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه خاتمه یافت. فکوری در بخشی از سخنانش گفت: استاندار بوشهر در جریان کنسرت موسیقی بی‌تدبیری کرد، چون براساس اطلاع ما، مدیرکل اطلاعات استان و فرمانده سپاه بوشهر خواستار لغو این برنامه به دلیل مهیا نبودن فضای این کار شده بودند.

در این بیانه از وزیر کشور درخواست عزل استاندار به دلیل آنچه دستور به نیروی انتظامی برای برخورد با امت حزب الله در شب برگزاری کنسرت موسیقی گروه لیان نامیدند شده و همچنین از نمایندگان استان درخواست کردند استیضاح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و برکناری ماحوزی مدیرکل این اداره در استان به دلیل صدور مجوز کنسرت‌های موسیقی پیگیری شود.

در این بیانیه که توسط حجت الاسلام فکوری رییس ستاد احیای امر به معروف بوشهر قرائت شد، وی اعلام کرد: نمایندگانی از این جمع اعتراضی حزب الله به بیوت مراجع تقلید در قم و بیت رهبری اعزام شده و پیگیر دیدار با وزیر کشور برای تشریح هنجارشکنی‌ها در بوشهر و بی‌تدبیری استاندار در خصوص اعتراض به کنسرت موسیقی و دستور به برخورد نیروی انتظامی خواهند شد.

این گزارش می‌افزاید: دقایقی پیش از این تجمع، با توقف چند مینی بوس در کنار میدان امام خمینی(ره)، افرادی را برای حضور در این تجمع پیاده کردند.

در این بین شماری از شهروندان نیز که نظاره گر این تجمع بودند، بر ترافیک خیابان امام خمینی بوشهر افزوده بود.

به نظر می‌رسد همانطور که در مطلبی با عنوان «قانون هم حریف بی‌قانونی نمی‌شود حتی در موسیقی مجاز» مطرح شد، این‌گونه اجتماعات ادامه یافته و حتی امروز شنیده شد کنسرت سیروان خسروی که قرار بود ۱۷ و ۱۸ دی ماه در بوشهر برگزار شود نیز لغو گشته است.

امام خمینی امر به معروف و نهی از منکر ترافیک حزب الله حوزه علمیه قم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی موسیقی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر