کد خبر: 239628 A

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: اعتبارات عمرانی استان بوشهر از حوزه‌های مختلف، امسال به یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسید که نسبت به سال‌های قبل رشد چند برابری داشته است.

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: اعتبارات عمرانی استان بوشهر از حوزه‌های مختلف، امسال به یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسید که نسبت به سال‌های قبل رشد چند برابری داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، سید محمدحسن باستی دوشنبه شب در نشست با شهرداران استان بوشهر با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های عمرانی در استان بوشهر در اولویت است اظهار داشت: اجرای پروژه‌ها و طرح‌های زیرساختی به ویژه عمران شهری و روستایی که مردم استان بوشهر از آن بهره‌مند می‌شوند در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد.

وی با تاکید بر این نکته که باید طرح‌های عمرانی در راستای افزایش خدمات به مردم باشد افزود: پروژه‌های عمرانی در افزایش ارائه خدمات عمرانی و رفاهی نقش مهم و ارزنده‌ای دارد.

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر با تاکید بر استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها در توسعه استان بوشهر خاطرنشان کرد: تاکنون یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی به استان بوشهر ابلاغ شده که بخش عمده‌ای از آنها تخصیص یافته و پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه یک سوم اعتبارات عمرانی استان بوشهر به عمران شهری اختصاص دارد اظهار کرد: امسال در استان بوشهر ۲ هزار پروژه در حوزه‌های مختلف در حال اجرا است که ۳۶۰ پروژه آن در حوزه عمران شهری است.

باستی با انتقاد از وضعیت نامطلوب مبلمان شهری برخی از شهرهای استان بوشهر افزود: ایجاد تغییر و تحول و برنامه‌ریزی برای با نشاط کردن چهره و مبلمان شهری باید در اولویت برنامه‌های شهرداران باشد.

وی، بر استفاده از نظرات کارشناسان برای این مهم تاکید کرد و گفت: از توان کارشناسان برای ایجاد تغییر در مبلمان شهری استفاده شود و این در حالی است که در اجرای پروژه‌های شهری باید هدف نهایی با زمان‌بندی آن مشخص باشد.

۳۶۰ پروژه در شهرهای استان بوشهر در دست اجراست

مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر نیز بیان کرد: امسال اعتبارات قابل توجهی برای عمران شهری شهرهای استان بوشهر تخصیص یافته بگونه‌ای که اکنون ۳۶۰ پروژه در این شهرها در حال اجرا است.

سعید راستی با بیان اینکه شهرداری‌ها در افزایش خدمات به مردم نقش مهمی دارند اظهار داشت: شهرداری‌ها بطور مستقیم با مردم در ارتباط هستند که لازم است در ارائه خدمات به مردم با کیفیت و مطلوب باشد.

وی از افزایش اعتبارات طرح‌های عمران شهری در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: با پیگیری‌های استاندار بوشهر اعتبارات نسبت به سال‌های گذشته به استان بوشهر افزایش یافته که سبب تسریع در اجرای پروژه‌های عمران شهری شده است.

مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر با اشاره به اینکه اکنون ۳۶۰ پروژه عمران شهری در استان بوشهر در حال اجرا است خاطرنشان کرد: از کل اعتبارات مصوب استان بوشهر ۳۳۰ میلیارد تومان آن برای عمران شهری تخصیص یافته که بیش از ۱۲۳ میلیارد تومان آن از محل ارزش افزوده است.

راستی با تاکید بر تعامل و همکاری شوراهای شهر با شهرداران گفت: این تعامل سبب پیشرفت و تسریع اهداف برنامه‌های مدیریت شهری می‌شود.

ارائه خدمات به مردم استان بوشهر رشد شهرداری شهری و روستایی میلیارد عمرانی تومان پروژه شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر