کد خبر: 236961 A

رییس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش

رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به حضور سازنده معلمان در کلاسهای درس شهرستان عسلویه با وجود شرایط سخت، شرایط رفاهی و امور زیربنایی دراین شهرستان نیازمند تغییرات اساسی است.

رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به حضور سازنده معلمان در کلاسهای درس شهرستان عسلویه با وجود شرایط سخت، شرایط رفاهی و امور زیربنایی دراین شهرستان نیازمند تغییرات اساسی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، مرضیه گرد روز یکشنبه در سفر به شهرستان عسلویه استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: سفر به شهرستان عسلویه بنا به تاکید وزیر آموزش و پرورش و در پاسخ به درخواست مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با هدف بررسی و حل مشکلات آموزش و پرورش و فرهنگیان شاغل دراین شهرستان صورت گرفت.

گرد اضافه کرد: با توافق به عمل آمده منطقه ویژه پارس جنوبی محل اسکان فرهنگیان غیر بومی شاغل درشهرستان عسلویه را تامین می کند.

وی اظهارکرد: هنرستان های فنی و حرفه ای نیز برای تجهیز دراختیار منطقه ویژه پارس جنوبی قرار می گیرند.

رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: چند مجموعه آموزشی شهرستان عسلویه در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد و همه هزینه های جاری نیز به عهده بخش خصوصی خواهد بود.

گرد بیان کرد: در اجرای تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش با دبیرخانه سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور مصوب شد این سازمان علاوه بر کمک ۵۰ میلیارد ریالی سفر مقام معظم رهبری به عسلویه، مبلغ مورد تعهد سازمان متبوع را به وزیر آموزش و پرورش اعلام کند و وزارت آموزش و پرورش نیز معادل آن به نوسازی و تجهیز مدارس شهرستان عسلویه تخصیص خواهد داد.

مدیرکل فرهنگی و آموزشی مناطق آزاد کشورگفت: مصوبات جلسه امروز در ۱۴ بند مورد توافق قرار گرفت و منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی برای مشکلات آموزش و پرورش عسلویه اهتمام لازم خواهد داشت.

نصرت الله شادنوش با اشاره با جایگاه پژوهش و نوآوری افزود: بجد تاسیس پژوهش سراهای دانش آموزی را در عسلویه پیگیری می کنیم.

وی ادامه داد: منطقه ویژه پارس جنوبی موظف شد در زمینه مراجعه فرهنگیان شاغل در شهرستان عسلویه به مراکز درمانی کمک لازم انجام دهد.

قائم مقام سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: ۶۳ مدرسه وشش هنرستان شهرستان عسلویه، مورد توجه و حمایت این سازمان خواهد بود و مطابق با مصوبات اقدامات لازم به عمل می آید.

سید محی الدین جعفری افزود: بزودی مدرسه استثنایی در مرکز شهرستان عسلویه بوشهر راه اندازی می شود.

شهرستان عسلویه در جنوب استان بوشهر محل اجرای طرح های عظیم توسعه میدان گازی پارس جنوبی است.

آموزش و پرورش استان استان بوشهر بخش خصوصی پارس جنوبی فنی و حرفه ای مدرسه مقام معظم رهبری مناطق آزاد وزارت آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر