کد خبر: 236611 A

استاندار بوشهر:

استاندار بوشهر گفت: مبارزه با مواد مخدر موضوعی نیست که یک دستگاه متولی آن باشد بلکه در پیشگیری و مقابله با مواد مخدر نیازمند مشارکت تمامی دستگاه‌ها و مردم هستیم.

استاندار بوشهر گفت: مبارزه با مواد مخدر موضوعی نیست که یک دستگاه متولی آن باشد بلکه در پیشگیری و مقابله با مواد مخدر نیازمند مشارکت تمامی دستگاه‌ها و مردم هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، مصطفی سالاری صبح امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با بیان اینکه منشا اعتیاد در جامعه متفاوت است اظهار داشت: منشا اعتیاد هر چیزی که باشد لازم است در ابعاد مختلف پیشگیری شود.

وی مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی و افزایش آگاهی خانواده‌ها را در این ماموریت بسیار مهم دانست و تاکید کرد: مبارزه با مواد مخدر موضوعی نیست که یک دستگاه متولی آن باشد بلکه در پیشگیری و مقابله با مواد مخدر نیازمند مشارکت تمامی دستگاه‌ها و مردم هستیم.

استاندار بوشهر، با اشاره به اینکه معضل مواد مخدر یک آسیب اجتماعی است تصریح کرد: برای مهار آن نیازمند مشارکت همگانی به ویژه سازمان‌های مردم نهاد هستیم که باید با ارائه راهکار لازم قدم‌های موثری در این راستا برداشته شود.

سالاری با بیان اینکه استان بوشهر دارای وضعیت مناسبی در حوزه مبارزه با مواد مخدر است گفت: مواد مخدر معضلی است که هیچ جامعه‌ای از آسیب آن در امان نیست.

وی، با بیان اینکه فرهنگ سنتی و مذهبی استان بوشهر سبب شده این استان دارای وضعیت مناسبی در مقابله با مواد مخدر باشد تاکید کرد: هر چند اعتقادات و باورهای دینی مردم سبب پیشگیری از برخی از ناهنجاری‌های اجتماعی شده ولی این مهم نباید سبب غفلت مسئولان در راستای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد شود.

استاندار بوشهر نقش تاثیر گذار و موفق سازمان‌های مردم نهاد در اهداف گوناگون را مهم دانست و افزود: سازمان‌های مردم نهاد ظرفیت‌های مهمی در حوزه‌های گوناگون دارند که در راستای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آن لازم است از این ظرفیت بیشتر استفاده شود.

استان بوشهر اعتیاد پیشگیری از اعتیاد جامعه خانواده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر ناهنجاری همه دستگاه های اجرایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر