کد خبر: 236487 A

مدیرکل شیلات استان بوشهر

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: امسال ۱۴هزار و۳۰۱تن میگوی پرورشی در این استان تولید شد که درمقایسه با سال گذشته که هشت هزار تن بوده بیش از ۷۵ درصد افزیش نشان می دهد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: امسال ۱۴هزار و۳۰۱تن میگوی پرورشی در این استان تولید شد که درمقایسه با سال گذشته که هشت هزار تن بوده بیش از ۷۵ درصد افزیش نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، حسین بهمنیاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان میگوی پرورشی ازسطح چهارهزار و۴۰ هکتار در۱۰ مجتمع تولید شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون سه هزار و۵۰۰ تن از مجموع میگوی پرورشی تولیدی دراستان بوشهر به کشورهای چین، ویتنام، آمریکا، اسپانیا، انگلیس و ایتالیا صادر شده است.

بهمنیاری اظهارکرد: همچنین ۹هزار تن میگوی پرورشی تولید استان بوشهر نیز توسط صادرکنندگان در این استان خریداری شده و آماده صادرات است.

وی گفت: گونه میگوی تولیدی دراستان بوشهر وانامی است میگوی پرورشی بوشهر به دلیل کیفیت بالا بازار مناسبی در بیشتر کشورها دارد.

وی اضافه کرد: امسال دو میلیارد قطعه بچه میگوی ۱۵ روزه و یک میلیارد قطعه بچه میگوی یک روزه(ناپلی) دراستخرهای پرورشی استان بوشهر تولید شد که ازاین میزان یک میلیارد و۵۰۰ میلیون قطعه در استان بوشهر ذخیره سازی و ۵۰۰ میلیون قطعه نیز به استانهای سیستان و بلوچستان، خوزستان، هرمزگان و گلستان ارسال شد.

بهمنیاری یادآورشد: بیش از چهار هزار نفر درصنعت پرورش میگو در استان بوشهر به صورت مستقیم فعالیت می کنند که پس از برداشت به مرحله بسته بندی و فرآوری برای صادرات منتقل می شود که تعدادی هم در این مرحله مشغول بکار هستند.

بهمنیاری اضافه کرد: استان بوشهر با داشتن بیش از۹۰۰ کیلومتر ساحل دارای قابلیت های مهم در پرورش آبزیان است به گونه ای که اکنون بیش از ۶۰ هزار هکتار از اراضی این استان برای پرورش میگو شناسایی شده است.

وی گفت: بزودی طرح پرورش ماهی آب شور در مزارع پرورش میگو پس از پایان مرحله برداشت میگوی پرورشی نیز در استان بوشهر آغاز می شود.

بهمنیاری اظهارکرد: برهمین اساس ۱۰۰ هزار قطعه بچه ماهی سیباس سه گرمی از کشورهای آسیایی جنوب شرقی وارد استان می شود و در سطح ۴۰ هکتار در ۱۰ مجتمع کار ذخیره سازی و پرورش آن آغاز می شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهرگفت: درصورت جواب دهی مناسب این طرح سال آینده پس از پایان برداشت میگوی پرورشی طرح پرورش ماهی آب شور در این استخرها در این استان آغاز می شود.

اسپانیا استان بوشهر انگلیس ایتالیا پرورش ماهی جنوب شرقی چین سیستان و بلوچستان پرورشی میگوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر