کد خبر: 236485 A

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر:

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر با بیان اینکه سازمان ثبت احوال با تنظیم سند هویتی فاطمه ایرانی در سوم دی در تهران آغاز بکار کرد اظهار داشت: در استان بوشهر نخستین سند سجلی در ۲۵ مرداد سال ۱۳۰۷ به نام سید عبدالرسول کازرونی تنظیم شد.

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر با بیان اینکه سازمان ثبت احوال با تنظیم سند هویتی فاطمه ایرانی در سوم دی در تهران آغاز بکار کرد اظهار داشت: در استان بوشهر نخستین سند سجلی در ۲۵ مرداد سال ۱۳۰۷ به نام سید عبدالرسول کازرونی تنظیم شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، کیومرثصالحی‌نیا ظهر امروز در نشست با استاندار بوشهر با تشریح اهداف و برنامه‌های اداره کل ثبت احوال استان بوشهر افزود: اصلاح نظام بودجه‌ریزی، پیش‌بینی بودجه بر اساس حجم فعالیت‌ها، افزایش کارایی و ارتقای بهره‎وری، استانداردسازی و مناسب‌سازی فضاهای فیزیکی و تجهیزات بخشی از اهداف و برنامه‌های تدوین شده اداره کل ثبت احوال استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۴ دفتر پیشخوان برای ارائه خدمات ثبت احوال در استان بوشهر فعالیت می‌‌کنند، تصریح کرد: ۱۶ ایستگاه ارائه کارت هوشمند در استان فعال هستند و با توجه به جمعیت استان ۴۳ ایستگاه دیگر را پیش‌بینی کردیم.

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۵ هزار و ۶۳۹ واقعه ولادت در استان بوشهر ثبت شده، در زمینه وفات دو هزار و ۷۵۹ واقعه، ازدواج شش هزار و ۲۵۰ واقعه و طلاق نیز یک‌هزار و ۳۸۲ واقعه در سال جاری ثبت شده است.

وی ادامه داد: در زمینه ثبت واقعه وفات رتبه ۲۴، ازدواج رتبه ۲۷ و در زمینه ثبت واقعه طلاق در کشور رتبه ۱۹ را داریم.

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر از کاهش نرخ طلاق در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: در ۹ ماه سال جاری آمار طلاق نسبت به مدت مشابه سال قبل از ۱۶۵۴ مورد به ۱۳۸۲ مورد کاهش یافته و شاهد کاهش ۱۶.۴ درصدی هستیم.

صالحی‌نیا از اجرای طرح ساماندهی وقایع ثبت احوال استان بوشهر خبر داد و افزود: کار ساماندهی وقایع در حوزه‌های ولادت، طلاق، مهاجرت و جمع‌آوری تحولات و آمار جمعیتی در حال اجرا است.

وی، با بیان اینکه سطح ثبت وقایع ولادت از پوشش بالایی برخوردار است گفت: اکنون ثبت وقایع ولادت در استان بیش از ۹۹ درصد و ثبت وقایع وفات نیز ۹۸.۹۶ درصد است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر افزود: امسال ۱۷ هزار درخواست کارت ملی هوشمند داشته‌ایم که تاکنون ۱۱ هزار کارت آن صادر و تحول شده است.

صالحی‌نیا با اشاره به استقرار سامانه الکترونیک در ثبت احوال استان بوشهر بیان کرد: ۲۴ نقطه استان بوشهر دارای پیشخوان شهری و روستایی برای صدور اسناد هویتی و ثبت وقایع است.

ازدواج استان بوشهر الکترونیک بودجه بهره وری پوشش شهری و روستایی طلاق مهاجرت ثبت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر