کد خبر: 223807 A

مدیرکل امور عشایر استان بوشهر خبر داد:

مدیرکل امور عشایر استان بوشهر گفت: ۳۵۰۰ خانوار عشایر کوچ‌رو استان بوشهر در مناطق قشلاقی مستقر شدند.

مدیرکل امور عشایر استان بوشهر گفت: ۳۵۰۰ خانوار عشایر کوچ‌رو استان بوشهر در مناطق قشلاقی مستقر شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، علی ابراهیمی صبح شنبه در آئین استقبال از عشایر در مناطق قشلاقی استان بوشهر اظهار داشت: عشایر نقش بسیار مهمی در تولید و اقتصاد دارند و محصولات لبنی و گوشتی و همچنین صنایع دشتی از مهمترین تولیدات عشایر است.

وی با اشاره به استقرار سه هزار و۵۰۰ خانوار عشایر کوچ‌رو استان بوشهر در مناطق قشلاقی استان، خاطرنشان ساخت: فصل قشلاق عشایر در مناطق مختلف استان بوشهر هفت تا هشت ماه از سال است.

مدیرکل امور عشایر استان بوشهر در ادامه به شرایط اقلیمی استان بوشهر اشاره کرد و افزود: آب و علوفه از مهمترین نیازهای عشایر در مناطق قشلاقی استان بوشهر در این فصل است.

ابراهیمی تامین آب شرب و تانکرهای ثابت آب به عشایر را به عنوان یکی از نیازهای اساسی عشایر استان عنوان کرد و افزود: برق‌رسانی و آبرسانی و همچنین بازگشایی راه‌های عشایری را به عنوان یک ضرورت عنوان کرد.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار دشتستان نیز از تخصیص اعتبارات مناسب برای نگهداری راه‌های عشایری، آبرسانی سیار و برق رسانی به عشایر خبر داد و بیان داشت: از همه ظرفیت‌ها برای ارائه خدمات مناسب به عشایر استفاده خواهیم کرد.

عبدالحمید کریم‌آزاد در ادامه با اشاره به فعالیت ۷۰ درصد از عشایر استان بوشهر در شهرستان دشتستان، تصریح کرد: با تخصیص اعتبارات مناسب، ظرفیت‌های شهرستان دشتستان برای حضور و اسکان عشایر در این شهرستان فراهم شده است.

استان بوشهر اقتصاد برق فرماندار معاون مناطق مدیرکل امور عشایر خانوار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر