کد خبر: 223800 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: همزمان با هفته کتاب ۱۱ نمایشگاه کتاب راه‌اندازی و ۵۰ برنامه فرهنگی در شهرهای استان بوشهر اجرا می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: همزمان با هفته کتاب ۱۱ نمایشگاه کتاب راه‌اندازی و ۵۰ برنامه فرهنگی در شهرهای استان بوشهر اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، حمیده ماحوزی در نشست با مسئولان حوزه فرهنگی ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه هفته کتاب از تا ۲۴ تا ۳۰ آبان برگزار می‌شود اظهار کرد: استان بوشهر با داشتن زیرساخت‌های لازم فرهنگی باید در این هفته قابلیت‌های فرهنگی در بخش‌های مختلف ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه برای هفته کتاب ۵۰ برنامه فرهنگی پیش بینی شده افزود: استان بوشهر با اجرای ۵۰ برنامه فرهنگی وهنری به استقبال هفته کتاب می‌رود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با تاکید بر توجه به ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تاکید کرد: بسیاری از آسیب‌ها درجامعه در فاصله گرفتن از کتاب و پائین بودن میزان مطالعه است، بنابراین باید تلاش در این حوزه را با جدیت دنبال کرد.

ماحوزی با تاکید بر دغدغه داشتن نسبت به کتاب برای تقویت روح افزود: اگرچه بهای کتاب به نسبت بالاست اما هرگز نباید فراموش کرد همانقدر که دغدغه غذای جسممان را داریم باید دغدغه خوراک روحمان را نیز داشته باشیم تا خلا ناشی از کمبود مطالعه، ذهن ما و جوانان ما را موارد نامطلوب دیگر در برنگیرد.

وی راه‌اندازی ۱۱ نمایشگاه کتاب را از جمله برنامه های این هفته برشمرد و گفت: در این هفته در گناوه، تنگستان، دیلم، دشتستان، دشتی، جم و عسلویه نمایشگاه کتاب راه اندازی می‌شود.

ماحوزی افزود: در هفته کتاب در استان بوشهر به مدارس، مراکز دانشگاهی، مساجد و کتابخانه های عمومی در سراسر استان بوشهر کتاب اهدا می‌شود واز نویسندگان و کتابداران تجلیل می‌شود.

استان بوشهر ترویج فرهنگ خوراک ذهن فرهنگ و ارشاد اسلامی کتابخانه های عمومی نمایشگاه کتاب هفته راه اندازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر