کد خبر: 223609 A

جعفری در همایش استانی از ولایت تا شهادت:

سیاوش جعفری ادامه داد: ما به برگزاری همایش تاکید داریم و از ابتدای سال تاکنون و بعد از همایش فردوسی و حافظ، این سومین برنامه ی فرهنگی است که دانشگاه پیام نور برگزار کرده است.

همایش استانی از ولایت تا شهادت، در برازجان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، همایش استانی از ولایت تا شهادت، به همت دانشگاه پیام نور برازجان و با حضور مردم و مسئولین در کانون امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد.

رییس دانشگاه پیام نور برازجان در این آیین با تشکر از بانیان مراسم و مردم که حضور یافته اند، گفت: تصمیم دانشگاه پیام نور برازجان بر انجام کارهای فرهنگی است.

سیاوش جعفری ادامه داد: ما به برگزاری همایش تاکید داریم و از ابتدای سال تاکنون و بعد از همایش فردوسی و حافظ، این سومین برنامه ی فرهنگی است که دانشگاه پیام نور برگزار کرده است.

جعفری، در پایان با اشاره به تحریفات صورت گرفته در واقعه عاشورا افزود: دکتر مطهری یکی از افرادی بود که علیه تحریف موضوع عاشورا سخنانی را ایراد نمود تا مردم آگاه شوند و همین مسئله باعثشده که حالا حوزه ی علمیه ای قوی داشته باشیم.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های پیام نور استان بوشهر نیز گفت: برخی افراد هستند که در قرآن از آن ها به عنوان الگو یاد شده است.

حجت الاسلام یوسف جعفری با بیان این که، سه عنصر در قیام عاشورا است که باید یه آن توجه داشت، افزود: علم و عقلانیت، حماسه و عاطفه موضوعاتی هستند که همیشه باید مدنظر قرار گرفته شوند.

ووی ادامه داد: قیام عاشورا موضوعی است که الگو پذیری و الگودهی را همزمان در خود دارد.

حجت الاسلام یوسف جعفری با بیان فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری اضافه کرد: همه باید عاشورا را الگوی خود قرار دهند و در این بین می توان از پندهای رهبری استفاده نمود.

بر اساس این گزارش، در این همایش، اجرای تعزیه توسط گروه هنری، مداحی و روضه خوانی و شعرخوانی توسط نوجوانان صورت گرفت که با استقبال حاضرین همراه بود.

استان بوشهر امام خمینی دانشگاه پیام نور عاشورا قرآن مقام معظم رهبری ولی فقیه همایش برازجان جعفری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر