کد خبر: 223406 A

امام جمعه موقت بوشهر:

امام جمعه موقت بوشهر افزود: کشورهای سلطه گر، یاری رساندن به مظلومان و ستم دیدگان را دخالت در مسایل سیاسی عنوان می‌کنند.

امام جمعه موقت بوشهر گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران مورد اعتماد مقام معظم رهبری است و هر گونه تصمیم معظم له مورد رضایت همه مردم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بوشهر افزود: کشورهای استکباری از توانمندی هسته‌ای ملت متدین ایران می‌ترسند و آن را به زیان خود می‌دانند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل هر روز در حالی که مذاکرات هسته‌ای نمایندگان ایران با ۵ + ۱ در جریان است بهانه جویی‌ها و تحریم‌های جدید مطرح و تصویب می‌شود.

امام جمعه موقت بوشهر ادامه داد: آنان با تحمیل تحریم‌های ظالمانه قصد دارند ملت ایران را به ستوه بیاورند اما ملت در مقابل این تحریم‌ها صبر و مقاومت خود را مانند همیشه نشان داده و به آن‌ها می‌گویند که ما در مقابل ذلت سرفرود نمی‌آوریم.

وی گفت: مردم عاشورایی ایران اسلامی درهشت سال جنگ تحمیلی با استقامت و مقاومت سر تعظیم در برابر زورگویان فرود نیاوردند و با اقتدار پیروز شدند و در این عرصه نیز با استقامت به پیروزی دست پیدا خواهیم کرد.

خطیب جمعه بوشهر با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی درخطبه‌های این هفته نماز جمعه بوشهر اظهار کرد: هم اینک وضعیت کتاب خوانی در جامعه رضایت بخش نیست و با توجه به اینکه مطالعه می‌تواند در توسعه و پیشرفت موثر باشد توسعه آن در مراکزآموزشی وخانواده‌ها ضروری است.

دشتی بیان کرد: آنچه برای انقلاب اسلامی ضرورت دارد داشتن مردمی اندیشمند، با فکر و عالم و دانا است که این امر باید با توسعه فرهنگ کتابخوانی محقق شود.

وی اضافه کرد: درجهان سه بعد علم، اقتصاد و توسعه مد نظر است و همه جوامع تلاش می‌کنند در این زمینه‌ها عقب نمانند.

امام جمعه موقت بوشهر یادآور شد: سلطه گران در صدد هستند تا بر منافع اقتصادی و علمی جهان مسلط باشند و نمی‌خواهند کشورهای دیگر دربخش‌های علم و اقتصاد پیشرفت کنند.

وی ادامه داد: هدف‌های جهان سلطه و استکبار با اهداف نظام اسلامی تفاوت دارد ولی پیشرفت، توسعه درعلم و اقتصاد ازاهداف جمهوری اسلامی ایران است.

دشتی با تاکید براینکه سیطره بر منافع ملی سایر کشور‌ها و جهان، از اهداف استکبار و سلطه گران است بیان کرد: به همین دلیل اهدافشان با نظام جمهوری اسلامی ایران متفاوت است.

امام جمعه موقت بوشهر گفت: یکی از اهداف کلی این کشور‌ها این است که اگر در هر کشوری منافع ملی خود را در خطر ببینند آن کشور را مورد تهدید قرار می‌دهند.

دشتی اظهارکرد: نداشتن اخلاق و معنویت از عمده‌ترین مشکلات جهان سلطه است و نظام اسلامی ایران دربخش‌های اقتصادی، علمی، پیشرفت و توسعه در همه ابعاد اخلاق و معنویت را مد نظر قرار می‌دهد.

وی اضافه کرد: درحالی که کشورهای سلطه گر با این معنویت اخلاقی موافق نیستند و به همین علت با کشور ما کنار نمی‌آیند.

امام جمعه موقت بوشهر افزود: کشورهای سلطه گر، یاری رساندن به مظلومان وستم دیدگان را دخالت در مسایل سیاسی عنوان می‌کنند.

دشتی ادامه داد: در حالی که انقلاب اسلامی با هدف مقابله با ظلم، سلطه، ستم تشکیل و به وقوع پیوست و همواره هر کجای جهان ندای مظلومی بلند شد، ایران اسلامی به یاری او می‌شتابد.

وی بیان کرد: توام شدن برنامه‌های ورزشی، هنری، علمی، آموزشی با اخلاق از اصول زیربنایی است.

دشتی گفت: ورزش، هنر، علم و آموزش بدون اخلاق ودین هیچ ارزشی ندارد و برای اثر گذاری مطلوب این موارد باید با دین و اخلاق توام شود.

وی با بیان اینکه هالیود از مراکز هنری مهم جهان است، اظهارکرد: ولی دراین مرکز هنر با فساد و ابتذال توام شده که با اصول اخلاقی اسلامی متضاد و برای فرد متدین پذیرفتنی نیست.

دشتی با گرامیداشت سالروز ارتحال علامه طباطبایی، اظهارکرد: این عالم ربانی در جامعه دینی نقش بسیار مهمی داشت و در۵۰ سال اخیر پیشتوانه علمی و فلسفی بزرگی در حوزه‌های علمیه بودند که دو بعد عقلی و تفسیری را مورد توجه قرار دادند.

اخلاق اقتصاد ایران ایران اسلامی جهان مذاکرات هسته ای مشکلات مقام معظم رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر