کد خبر: 165022 A

استاندار بوشهر:

توجه به امر آموزش و پرورش و ارتقا جایگاه معلمان از مهمترین عواملی است که مسیر رشد، توسعه و بالندگی جوامع را تعیین می کند

استاندار بوشهر گفت: پرورش نیروی متعهد، متخصص و اخلاق مدار در جامعه فرهنگی دلسوز محقق می‌شود و معلمان محرکان اصلی توسعه هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا، مصطفی سالاری در همایش تجلیل از جانبازان و آزادگان فرهنگی افزود: جامعه بافرهنگ از پشتوانه آموزشی خوبی برخوردار است و همه امکانات و ظرفیت‌های ما در برابر انگیزه، تعصب و ایثار معلمان ناچیز است.

سالاری با گرامیداشت هفته بزرگداشت مقام معلم اضافه کرد: توجه به امر آموزش و پرورش و ارتقا جایگاه معلمان از مهم‌ترین عواملی است که مسیر رشد، توسعه و بالندگی جوامع را تعیین می‌کند و جامعه‌ای پیشرفت می‌کند که به جایگاه آموزش و پرورش و مقام معلم توجه ویژه داشته باشد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه معلمان ایثارگر علاوه بر عرصه تعلیم و تربیت برای دفاع از انقلاب و اسلام در خطوط مقدم جبهه از خود گذشتند، گفت: معلمان برغم محدودیت‌های متعددی که در شغل خود دارند داشته‌های خود را خالصانه به دانش آموزان منتقل می‌کنند و دانش آموزان را فرزندان خود می‌دانند.

وی تصریح کرد: فرهنگیان ایثارگر دوچندان شایسته تقدیر هستند و اگر این قشر روحیه ایثارگری را در جامعه امروزی پررنگ‌تر کرده و به نسل‌های جدید منتقل کنند بدون شک به شاخص‌های توسعه با شتاب بیشتری دست خواهیم یافت.

سالاری گفت: برای رفع نارسایی‌های موجود در جامعه به نیروی توانمند و متخصص در همه عرصه‌ها نیاز داریم و امروز این نیروی فکر و دانش و تخصص است که مسیر توسعه را هموار کرده و این نارسایی‌ها را برطرف می‌کند و این امر در آموزش و پرورش محقق می‌شود.

استاندار بوشهر گفت: دانشجویانی که در رشته‌های صنعتی از دانشگاه‌های استان فارغ التحصیل می‌شوند متناسب با نیازهای استان در این زمینه نیستند.

وی افزود: برای تسریع در روند توسعه استان نیازمند نیروی متخصص به ویژه در بخش‌های صنعتی هستیم اما خروجی دانشگاه‌ها پاسخگوی این نیاز در استان نیست.

سالای ادامه داد: انتظار داریم معلمان شاخص‌های کمی و کیفی را با هم رعایت کنند.

استاندار بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر