کد خبر: 248606 A

ایمیدرو اعلام کرد؛

ایرالکو در ۱۰ ماهه امسال ۱۵۱ هزار و ۱۶۳ تن شمش آلومینیوم تولید کرد، المهدی ۸۰ هزار و ۱۴۷ تن و هرمزال ۶۲ هزار و ۲۸۵ تن عملکرد داشت.

طی ۱۰ ماهه سال جاری تولید شمش آلومینیوم در سه واحد تحت پوشش این سازمان به بیش از ۲۹۳.۵ هزار تن رسید که ۸۹۳ تن از عملکرد دوره مشابه در سال ۹۲ بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مزبور حاکی است: تولید شمش آلومینیوم کارخانه های ایرالکو(اراک)، المهدی و هرمزال(هرمزگان) در مدت این گزارش به رقم ۲۹۳ هزار و ۵۹۵ تن رسید، در حالی که طی ۱۰ ماهه ۹۲ واحدهای یادشده ۲۹۲ هزار و ۷۰۲ تن تولید داشتند.

برپایه این گزارش ۱۰ ماهه سال جاری سهم تولید شمش آلومینیوم ایرالکو از مجموع عملکرد این دوره ۵۱.۴ درصد بود، المهدی ۲۷.۲ درصد و بقیه مربوط به هرمزال بود.

ایرالکو در ۱۰ ماهه امسال ۱۵۱ هزار و ۱۶۳ تن شمش آلومینیوم تولید کرد، المهدی ۸۰ هزار و ۱۴۷ تن و هرمزال ۶۲ هزار و ۲۸۵ تن عملکرد داشت.

ایمیدرو می افزاید: طی ۱۰ ماهه امسال شرکت آلومینای ایران ۲۰۹ هزار و ۵۵۸ تن آلومینا تولید کرد که در مقایسه با عملکرد مدت مشابه سال گذشته رشد دو درصدی را نشان می دهد.

میزان آلومینای تولید شده در ۱۰ ماهه ۱۳۹۲ رقم ۲۰۵ هزار و ۵۳۲ تن بود و اقلام دیگر تولیدی این شرکت در ۱۰ ماهه امسال به ترتیب آهک بالغ بر ۱۲۵ هزار و ۶۵۴ تن و هیدرات آلومینیوم ۳۵۶ هزار و ۲۴۸ تن ذکر شد.

قرار است براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ میزان تولید شمش آلومینیوم کشور به رقم ۱.۵ میلیون تن برسد. سازمان ایمیدرو طرح تولید آلومینیوم جنوب را با ظرفیت ۲۷۶ هزار تن برنامه ریزی کرده که برای آن یک میلیارد دلار از محل گشایش اعتبار این طرح از سوی چین در منطقه ویژه اقتصادی لامرد استان فارس سرمایه گذاری می شود.

استان فارس ایران پوشش چین دلار رشد سرمایه گذاری سند چشم انداز تولید تن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر