کد خبر: 212412 A

یک کار‌شناس بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با ایلنا:

زمانی که پول ارزشمندتر می شود نشان می دهد که تورم کاهش پیدا کرده این درحالی است که در زمان رشد تورم خرید هر کالایی بهتر از نگه داشتن پول بود.

یک کار‌شناس بازار سرمایه گفت: برگشت نقدینگی از بانک‌ها به بازار بعید است.

یوسف امین داور، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به وضعیت بورس، گفت: نرخ بسیاری از سهم‌ها در حال حاضر خوب است اما این موضوع نمی‌تواند بهانه‌ای برای افزایش شاخص های بورس باشد و فاکتورهای دیگری نظیر بهتر شدن وضعیت سیاسی و عوامل داخلی می‌تواند باعثکاهش رکود و بازگشت نقدینگی به بازار شود.

وی با بیان اینکه باوجود سودهای کنونی بازگشت نقدینگی از بانک‌ها به بازار بعید به نظر می‌رسد، تصریح کرد: به اعتقاد بنده سرمایه گذاری در بورس ومسکن در اولویت‌های بعدی مردم قرار دارد چرا که همیشه بورس شش ماه از سایر بازار‌ها عقب‌ است.

وی ادامه داد: هر چند صندوق بین المللی پول اعلام کرد که در سال ۲۰۱۴ میلادی رشد اقتصادی یک ونیم درصدی را تجربه کردیم اما این موضوع نیز حائز اهمیت است که در کوتاه مدت بورس نمی‌تواند همپای سایر بازار‌ها حرکت کند.

وی با اشاره به رشد اقتصادی ۴.۵ درصدی در بهار امسال افزود: این رشد در مقایسه با سال گذشته بوده و هنوز رشد اقتصادی ما مثبت نشده و هم اینک به ا عتقاد بنده پول ارزشمند‌تر از کالاست.

وی گفت: زمانی که پول ارزشمندتر می شود نشان می دهد که تورم کاهش پیدا کرده این درحالی است که در زمان رشد تورم خرید هر کالایی بهتر از نگه داشتن پول بود.

امین داور در خاتمه گفت: با ارزیابی بازارهای مختلف این نکته را در می‌بابیم که مصرف مردم در خیلی از زمینه ها نظیر خرید پوشاک وغیره کاسته شده است.

بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر