کد خبر: 189694 A

بررسی معاملات بازار سرمایه در اولین ماه تابستان امسال حکایت از دادوستد ۱۱ میلیارد و ۴۷۴ میلیون سهم در ۹۶۷ هزار و ۹۲۲ نوبت معاملاتی دارد که به ترتیب از کاهش ۱۹ و ۱۳ درصدی نسبت به معاملات خرداد برخوردار بوده است.

سهام گروه منسوجات، زراعت و خدمات وابسته، ماشین آلات و تجهیزات، استخراج زغال سنگ و گروه مخابرات بیشترین تغییر در شاخص را در تیر امسال نسبت به سایر گروه ها به خود اختصاص دادند.

به گزارش ایلنا؛ بررسی معاملات بازار سرمایه در اولین ماه تابستان امسال حکایت از دادوستد ۱۱ میلیارد و ۴۷۴ میلیون سهم در ۹۶۷ هزار و ۹۲۲ نوبت معاملاتی دارد که به ترتیب از کاهش ۱۹ و ۱۳ درصدی نسبت به معاملات خرداد برخوردار بوده است.
همچنین در ماهی که گذشت ارزش کل معاملات سهام و حق تقدم به ۳۱ هزار و ۴۴۲ میلیارد ریال رسید که نسبت به آخرین ماه فصل بهار ۵۰ درصد کاهش یافته است.
ارزش کل معاملات نرمال نیز در تیر امسال به ۲۴ هزار ۵۴۱ میلیارد رسید و حجم معاملات معاملات نرمال با ۸ هزار و ۴۰۵ میلیون سهم به ترتیب با ۱۵ و ۹ درصد کاهش نسبت به ماه گذشته همراه شدند.
تعداد ۷۸۵ هزا و ۷۷۰ برگه اوراق مشارکت هم در این مدت به ارزش ۷۸۹ میلیارد ریال معامله شد که نسبت به خرداد ماه کاهش ۴۱ درصدی را نشان می دهد.
بر اساس این گزارش؛ در چهارمین ماه امسال شاخص کل با ۱۵۵۷ واحد افزایش نسبت به خرداد معادل ۲.۱۳ درصد افزایش، به رقم ۷۴۵۲۶ واحد رسید.
شاخص بازار اول نیز با ۸۹۰ واحد افزایش به رقم ۵۵ هزار و ۲۶۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۶۷۰ واحد به عدد ۱۴۴۳۴۶ واحد رسیدند که به ترتیب با ۱.۶۴ و ۳.۳۴ درصد افزایش نسبت به خرداد مواجه شدند.
همچنین سهام گروه منسوجات با ۲۱.۳۷ درصد، زراعت و خدمات وابسته با ۱۷.۹۴ درصد، ماشین آلات و تجهیزات با ۱۲.۸۳ درصد، استخراج زغال سنگ با ۱۱.۲۴ درصد و گروه مخابرات با ۶.۷۴ درصد بیشترین تغییر در شاخص را در تیر امسال نسبت به سایر گروه ها به خود اختصاص دادند.

سرمایه شاخص مخابرات میلیارد معاملات بازار امسال واحد ترتیب خرداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر