کد خبر: 164767 A

یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با ایلنا:

سال گذشته نرخ ارز مرجع چندان شفاف نبود و زمزمه های اجرای بزرگترین تحول اقتصادی و فاز دوم هدفمندی یارانه ها در ابتدای سال ۹۳ به گوش می رسید و در صورتی که واگذاری هم صورت می گرفت به دلیل مشخص نبودن نرخ حامل های انرژی به ضرر مردم بود و به نوعی به حقوق آنها اجحاف می شد.

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: عملکرد سازمان خصوصی سازی در سال گذشته را نباید زیر سوال برد.

مهیار بقایی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این پرسش که واگذاریهای خصوصی سازی را در سال گذشته چطور ارزیابی می کنید گفت: عملکرد سازمان خصوصی سازی در سال گذشته را نمی توان زیر سوال برد زیرا در سال ۹۲ با تغییر دولت و تغییر رییس سازمان خصوصی سازی روبرو بودیم.

وی افزود: همچنین نرخ ارز مرجع نیز چندان شفاف نبود و زمزمه های اجرای بزرگترین تحول اقتصادی و فاز دوم هدفمندی یارانه ها در ابتدای سال ۹۳ به گوش می رسید و در صورتی که واگذاری هم صورت می گرفت به دلیل مشخص نبودن نرخ حامل های انرژی به ضرر مردم بود و به نوعی به حقوق آنها اجحاف می شد.

بقایی خاطر نشان کرد: سهام شرکت ها با اعتماد دولت به بازار سرمایه عرضه می شود و باید دید چه صنایعی آماده عرضه هستند، در صورتی که شرکت های بزرگ و پر پتانسیل وارد بازار شوند اتفاقات خوشایندی در انتظار بازار خواهد بود.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه تصریح کرد: باید این را هم گفت که به طور معمول سازمان خصوصی سازی برای عرضه های خود برنامه دارد و همیشه بین این سازمان و سازمان بورس برای عرضه سهام دولتی هماهنگی صورت گرفته است.

به گزارش ایلنا، جلسه هیات واگذاری با حضور علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی با محوریت موضوع فهرست واگذاریهای سازمان خصوصی سازی در سال ۹۳ امروز تشکیل جلسه می دهد.

بر این اساس رئیس کل سازمان خصوصی سازی در مورد فهرست نهایی شرکتهای قابل واگذاری در سال ۹۳ گفته است: تصمیم‌گیری در مورد فهرست واگذاریهای سال ۹۳ این سازمان متفاوت از سالهای گذشته است و امسال تصمیم گرفتیم شرکتهای قابل واگذاری را با هماهنگی شرکتهای مادر تخصصی مورد بررسی قرار دهیم.

پوری حسینی گفته است: در مجموع در خصوص ۳۷۶ شرکت برای درج در فهرست واگذاریهای سال ۹۳ سازمان خصوصی سازی کار کارشناسی صورت گرفته است و تلاش می‌کنیم لیست کاملی را برای طرح در جلسه آینده هیات واگذاری آماده کنیم.

خصوصی سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر