کد خبر: 151986 A

در بورس اوراق بهادار صورت گرفت؛

در میان صنایع بورسی، ۲۶ شرکت حاضر در گروه محصولات شیمیایی، ۹۰ هزار و ۸۴۴ میلیارد یال درآمد واقعی کسب کردند که با تقسیم سود ۷۴ درصدی، ۶۷ هزار و ۷۴۲ میلیارد ریال سود به حساب سهامداران خود واریز خواهند کرد.

سود تقسیمی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در پایان سال ۹۱ مبلغ ۱۶۹ هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال بود که این رقم تاکنون با رشدی ۶۲ درصدی به رقم ۲۷۶ هزار و ۲۲ میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش ایلنا، ۲۹۴ شرکت بورسی در مجامعی که تا نیمه اسفندماه جاری برگزار کردند در برابر تحقق درآمد بیش از ۳۶۵ هزار و ۳۶ میلیارد ریال، بالغ بر ۲۷۶ هزار و ۲۲ میلیارد ریال را در مجامع خود تقسیم کردند که این رقم عددی معادل ۷۳ درصد از کل درآمد واقعی این شرکت هاست.

گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش ۱۰۰ درصد، کشاورزی، دامپروری و خدمات وابسته به آن ۹۷ درصد، مخابرات ۹۶ درصد و کاشی و سرامیک ۸۵ درصد از درآمد خود را به سهامداران خود پرداخت کردند تا در صدر تقسیم سود شرکت های بورسی قرار گیرند.

در میان صنایع بورسی، ۲۶ شرکت حاضر در گروه محصولات شیمیایی، ۹۰ هزار و ۸۴۴ میلیارد یال درآمد واقعی کسب کردند که با تقسیم سود ۷۴ درصدی، ۶۷ هزار و ۷۴۲ میلیارد ریال سود به حساب سهامداران خود واریز خواهند کرد.

همچنین فلزات اساسی با ۵۱ هزار و ۴۹۶ میلیارد ریال، بانک ها، موسسات اعتباری و سایر نهادهای پولی با ۳۲ هزار و ۵۱۴ میلیارد ریال تقسیم سود در رتبه های بعدی قرار دارند.

استخراج کانه های فلزی با ۳۰ هزار و ۱۸۱ میلیارد ریال، فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای با ۲۱ هزار و ۸۴ میلیارد ریال، مخابرات با ۱۹ هزار و ۴۹۶ میلیارد ریال، شرکت های چند رشته ای صنعتی با ۱۶ هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال، سیمان، آهک و گچ با ۷ هزار و ۴۵۲ میلیارد ریال، سرمایه گذاری ها با ۶ هزار و ۱۳۹ میلیارد ریال و مواد و محصولات دارویی با ۴ هزار و ۴۲۳ میلیارد ریال در مکان های چهارم تا دهم بیشترین تقسیم سود صنایع بورسی ایستاده اند.

متوسط سود تقسیمی هر سهم شرکت های بورسی در پایان سال ۹۱ مبلغ ۳۹۲ ریال بود که این رقم با رشدی ۱۳۵ ریالی به ۵۲۷ ریال رسیده است. گروه کشاورزی، دامپروری و خدمات وابسته به آن با ۳۴۰۰ ریال، استخراج کانه های فلزی با ۱۴۵۳ ریال، رایانه و فعالیت های وابسته به آن با ۱۴۵۲ ریال و محصولات شیمیایی با ۸۷۹ در رتبه های اول تا چهارم بیشترین متوسط سود تقسیمی تا نیمه اسفندماه جاری قرار دارند.

بورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر