کد خبر: 112952 A

در جریان معاملات امروز فرابورس شاخص کل فرابورس نیز با افت اندک ۰.۵۵ درصدی نسبت به روز یکشنبه حدود ۴ واحد کاهش یافت و به رقم ۸۰۲.۰۸ واحد رسید.

در پایان معاملات امروز فرابورس داد و ستد بیش از ۱۰۲ میلیون اوراق بهادار به ارزش حدود ۱۳۰۹ میلیارد ریال در ۲۰ هزار و ۶۷۰ دفعه معامله ثبت شد.

به گزارش ایلنا، در میان شرکت‌های فرابورسی پتروشیمی جم شاهد معاملات ۵۴۲ میلیارد ریالی بود و بیشترین ارزش مبادلات بازار را به خود اختصاص داد و پس از آن پالایش نفت تهران و ذوب آهن اصفهان به ترتیب با ارزش معاملاتی ۱۰۹ و ۴۴ میلیارد ریالی در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش بیشترین حجم معاملات نیز به ترتیب مربوط به داد و ستد حدود ۳۰،۱۹ و ۱۱ میلیون ورقه بهادار پتروشیمی جم، بانک دی و ذوب آهن اصفهان بود.

در معاملات بازار اول و دوم فرابورس، پالایش نفت لاوان با ۵ درصد افزایش قیمت بیشترین رشد را در بازار تجربه کرد و به دنبال آن سبحان دارو با ۴.۹۱ درصد افزایش قیمت در رتبه بعدی قرار گرفت.

از سوی دیگر بیمه سامان با ۴.۷۳ درصد و بیمه میهن و توکاریل با ۴.۳۳ درصد کاهش قیمت بیشترین افت را به ثبت رساندند.

در جریان معاملات امروز فرابورس شاخص کل فرابورس نیز با افت اندک ۰.۵۵ درصدی نسبت به روز یکشنبه حدود ۴ واحد کاهش یافت و به رقم ۸۰۲.۰۸ واحد رسید.

همچنین در جریان مبادلات تسهیلات مسکن، اوراق تسهیلات آذر ۹۰ با ۱.۴۵ درصد رشد ۴۰۶ هزار و ۲۳۳ ریال قیمت خورد و اوراق تسهیلات تیر ۹۰ با ۳.۱۵ درصد کاهش به قیمت ۴۰۳ هزار ۶۰۶ ریال رسید.

در همین حال در بازار اوراق با درآمد ثابت بیشترین حجم معاملات به ترتیب به خرید و فروش ۱۳۹ هزار و ۲۷۵ برگه گواهی سپرده انصار تعلق داشت و در بازار ETF هم ۳۴۴ هزار و ۲۲۰ واحد صندوق قابل معامله آرمان سپهر آیندگان به ارزش حدود ۳.۷ میلیارد ریال مبادله شد.

بر اساس اعلام پیام ناظر بازار، نماد معاملاتی حق تقدم خرید سهام شرکت پتروشیمی کازرون بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت معامله شد.

فرابورس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر