کد خبر: 112946 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

متاسفانه برخی تصمیمات ما در سالهای گذشته مانند علامت گذاری کالا بجای تسهیل تجارت موجب کندی تجارت شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت توسعه صادرات را نیازمند کسب بازارهای جهانی ماندگار و معتبر دانست و گفت: به این منظور ناگزیریم استانداردهای بین المللی را با استانداردهای ملی خود منطبق کنیم.

به گزارش ایلنا، محمدرضا نعمت زاده در همایش روز جهانی استاندارد افزود: در شرایط جهانی شدن توجه به استانداردها ضروری است و کشورهایی موظفند که بتوانند سریع‌تر، با کیفیت‌تر و با تولیدات ارزان‌تر در این فضاها حضور داشته باشند.

وی با اشاره به تلاش سازمان‌های استانداردسازی بین‌المللی در ارتقای کیفیت محصولات گفت: حرکت متوازن نهادهای استانداردسازی و اعتباردهی برای حصول توسعه پایدار ضروری است، کشور در پذیرش استانداردهای بین‌المللی گام‌های برجسته‌ای برداشته است.
نعمت زاده گفت: سازمان ملی استاندارد ایران علاوه بر تجهیز آزمایشگاه‌های خود موظف است که آزمایشگاه‌های معتبر سایر سازمان‌ها را ارتباط دهی کند، استانداردسازی برای کاهش هزینه مبادله و افزایش حجم تجارت است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، برون سپاری در سازمان ملی استاندارد را امری پسندیده خواند و گفت: متاسفانه برخی تصمیمات ما در سالهای گذشته مانند علامت گذاری کالا بجای تسهیل تجارت موجب کندی تجارت شده است.
نعمت زاده از سازمان ملی استاندارد انتقاد کرد و افزود: برای حفظ شان و جایگاه نهادهای دولتی باید به گونه‌ای عمل شود که همه اقدامات با تولیت سازمان ملی استاندارد صورت گیرد و بقیه سازمان‌ها به نظارت بپردازند.

نعمت زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر