کد خبر: 925269 A

همه چیز درباره تحصیل در کانادا و ترکیه

خوشبختانه شرایط تحصیل در کانادا به گونه ای است که به شما این امکان را می دهد، پس از پایان تحصیل بین 9 ماه تا 3 سال در کشور کانادا اقامت کنید و به جستجوی کار بپردازید. در صورت یافتن کار می توانید روند اخذ اقامت دائم کانادا را آغاز کنید. البته انتخاب دانشگاه و موسسه آموزشی بسیار مهم است، چرا که تحصیل در همه دانشگاه ها به شما اجازه اقامت پس از پایان تحصیل را نخواهد داد.

همه چیز درباره تحصیل در کانادا و ترکیه

تحصیل در کانادا

در بین افرادی که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور دارند، دانشگاه های کانادا همیشه یکی از گزینه های مهم و جذاب بوده است. حتی در بین دانش آموزان زیر 18 سال نیز مدارس کانادا همیشه جز اولین انتخاب ها می باشد. بی شک کیفیت آموزشی منحصر به فرد یکی از دلایل اصلی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا است. اما عوامل دیگری همچون تنوع فرهنگی در جامعه کانادا و مهاجر پذیری این جامعه، خدماتی رفاهی و درمانی دولت و شرایط ویژه کار پس از تحصیل نیز شرایط تحصیل در کانادا را برای دانشجویان بین المللی دلپذیر کرده است. برای تحصیل در کانادا می توان در مقاطع مختلفی تحصیلی، از مدرسه تا دکتری و بالا تر، اقدام کرد.

در تمامی مقاطع تحصیلی برای اخذ پذیرش و ویزا امکان اقدام وجود دارد. بهترین سن برای تحصیل در مدارس کانادا، بین 12 تا 18 سال است.

در سال های آخر مدرسه دانش آموزان برای ورود به دانشگاه آماده می شوند و شانس بالایی برای پذیرش در بهترین دانشگاه های دنیا خواهند داشت.

شرایط تحصیل در کانادا در دانشگاه ها نیز فراهم است. تحصیل در کانادا عموما به زبان انگلیسی است و رشته های متنوع به همراه بورسیه های تحصیلی ارائه می شود. نکته مهم برای افرادی که تصمیم به مهاجرت تحصیلی دارند، امکان اقامت پس از پایان تحصیل است.

خوشبختانه شرایط تحصیل در کانادا به گونه ای است که به شما این امکان را می دهد، پس از پایان تحصیل بین 9 ماه تا 3 سال در کشور کانادا اقامت کنید و به جستجوی کار بپردازید. در صورت یافتن کار می توانید روند اخذ اقامت دائم کانادا را آغاز کنید. البته انتخاب دانشگاه و موسسه آموزشی بسیار مهم است، چرا که تحصیل در همه دانشگاه ها به شما اجازه اقامت پس از پایان تحصیل را نخواهد داد.

برخی از کالج های کانادا نیز برنامه های کوتاه مدت 1 ساله یا 2 ساله ارائه می دهند، که دانشجویان را برای ورود سریع به بازار کار آماده می کنند.

این دوره ها که به کوآپ (Co-Op) نیز شناخته می شوند، از دو بخش تشکیل شده اند. در بخش اول دوره، دانشجویان آموزش می بینند و در بخش دوم به کار می پردازند. خبر خوب اینکه دانشجویان در بخش دوم حقوق نیز دریافت می کنند و معمولا هزینه ای که برای دوره پرداخته اند را جبران خواهند کرد. در پایان دوره نیز شانس بالایی وجود دارد که از محل کارآموزی خود پیشنهاد کار دریافت کنند و بدین ترتیب اقامت کاری کانادا را کسب نمایند.

1

ویزای تحصیلی کانادا

انتخاب مدرسه، کالج یا دانشگاه، تهیه مدارک برای پذیرش، اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی و بسیاری از موارد دیگر، از مراحل تحصیل در کانادا است، که اشتباه در هر مرحله می تواند به شکست منجر شود. شما برای تحصیل در هر کدام از مقاطع ذکر شده باید ویزای تحصیلی کسب کنید. اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال های اخیر همواره برای ایرانیان دشوار تر شده است و به طور مکرر قوانین جدیدی وضع می شود. متاسفانه برخی شرایط برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا در سایت سفارت این کشور به طور واضح ذکر نمی شود، بنابراین برای اخذ این ویزا بهتر است حتما از تجربه افراد متخصص استفاده کنید، چرا که تغییر شرایط به سرعت به اطلاع وکلا و مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا می رسد.

به خصوص اینکه همیشه برای ویزای ایرانیان حساسیت های زیادی وجود دارد. بنابراین استفاده از خدمات مشاور رسمی مهاجرت به کانادا و وکلای کانادایی می تواند نقش کلیدی در موفقیت شما داشته باشد.

علاوه بر دانشجو اعضای خانواده نیز می توانند ویزای همراه دانشجویی کسب کنند. ویزای همراه به طور پیش فرض با مجوز کار همراه نیست اما خوشبختانه در شرایط خاصی برای همسر دانشجو نیز می توان مجوز کار کسب کرد.

تحصیل در ترکیه

ترکیه برای بسیاری از ایرانیان از مقاصد مهاجرت و تحصیل محسوب می شود. از خصوصیات بارز تحصیل در ترکیه ارزان بودن آن است که اختلاف کم قیمت ارز کشور ترکیه و ایران نیز مسبب آن است. نزدیکی این کشور به ایران نیز دلیل دیگری برای انتخاب آن است.

ایرانیان برای سفر توریستی به ترکیه نیازی به اخذ ویزا ندارند، اما برای تحصیل در این کشور باید مجوز تحصیل داشته باشند. برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه گام اول پذیرش در یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی این کشور است. تحصیل در ترکیه هم به زبان انگلیسی امکان پذیر است و هم به زبان ترکی. هزینه دانشگاه های ترکیه بین 450 تا 1،500 دلار در سال است و برای زندگی نیز به طور ماهیانه 350 تا 500 دلار هزینه خواهید داشت. همراهان دانشجو نیز می توانند در ترکیه اقامت داشته باشند و اقامت بلند مدت این کشور را کسب کنند.

پس از پایان تحصیل در ترکیه می توانید اقامت خود را به نوع کاری تغییر دهید، اما با توجه به نرخ بیکاری بالا در این کشور ممکن است برای یافتن کار با سختی مواجه شوید. با توجه به اینکه نمی توان ترکیه را هم تراز کشور های اروپایی مانند اتریش، سوئیس و آلمان دانست، توصیه می کنیم پیش از انتخاب این کشور با کارشناسان حوزه مهاجرت مشورت کنید، چرا که انتخاب های بهتری می توانید در کشور های اروپایی و کانادا داشته باشید.

انتهای پیام/
کانادا تحصیل در کانادا ویزای تحصیلی کانادا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر