کد خبر: 790277 A

مقایسه انواع روش‌های کاشت مو، بهترین روش کاشت مو کدام است؟

روش های پیوند مو واحد فولیکولی مو هم چنان در حال تغییر و اصلاح و بهتر شدن هستند. در این روش ها اندازه برش ها کوچک تر شده اند و در خیلی از موارد با کاشت میکروسکوپی تعداد موی بیش تری در 1 سانتی متر مربع کاشت می شود، و نیازی به برش و جراحی وجود ندارد و تعداد واحدهای فولیکولی مو بیش تری در مناطق کاشت پیوند می شوند.

مقایسه انواع روش‌های کاشت مو، بهترین روش کاشت مو کدام است؟

تاریخچه کاشت مو

پیوند مو تاریخچه جالبی دارد که از سال 1950 شروع شده است. دکتر نورمن اورنتریج مبنای پیوند مو را تشکیل داد. این تئوری به عنوان یک پلت فرم عالی برای طراحی راه حل های مختلف پیوند مو عمل کرد که با نوآوری های مختلف رشد چشم گیری داشته است.

دهه 70- دوره های پیوند مو طولانی

دهه 80- روش فلپ جراحی ( FUT )

دهه 90- دوره پیوند مو طولانی با واحدهای فولیکولی مو به صورت پانچی (FIT)

از سال 2002: کاشت مو به روش FUE در میان بیماران مورد توجه قرار گرفت.( مینی گرافت)

از سال 2004: اولین کلینیک اروپایی مو برای کاشت به روش FUE شروع به کار کرد

از سال 2007: برای اولین بار 2000 تا گرافت بیش تر برای کاشت در روش FUE استفاده شد.

از سال 2012 اولین موسسه کاشت مو روش ادغامی جدیدی را برای کاشت مو ارائه داد.(SuperFUE)

 

روش های پیوند مو واحد فولیکولی مو هم چنان در حال تغییر و اصلاح و بهتر شدن هستند. در این روش ها اندازه برش ها کوچک تر شده اند و در خیلی از موارد با کاشت میکروسکوپی تعداد موی بیش تری در 1 سانتی متر مربع کاشت می شود، و نیازی به برش و جراحی وجود ندارد و تعداد واحدهای فولیکولی مو بیش تری در مناطق کاشت پیوند می شوند.

 

در کاشت مو به روش SuperFUE  که منحصرا توسط مجموعه رویان مو سلامت انجام می شود تمام معایب و عوارض روش های قبلی کاشت مو تا حد امکان از بین رفته و تراکم موهای کاشته شده نسبت به روش های قبلی نتایج چشم گیری را به همراه داشته است.

 

مراحل کاشت مو و مدت زمان رشد موهای کاشته شده:

1-استخراج فولیکول مو از مناطق اهداکننده

بعد از آماده سازی مناطق اهداکننده بی حسی موضعی انجام می شود. منطقه یا محدوده اهداکننده ناحیه ای است که موهایش برای کاشت مناطق بدون مو استفاده می شود.

استخراج مو برای جراحی با پانچ انجام می شود. آن ها لبه های استوانه ای تیزی دارند. بعد از برش توسط پانچ واحدهای فولیکولی از پوست سر به کمک انبر جراحی استخراج می شوند.

واحدهای فولیکولی که در یک روز استخراج می شوند از 1000 تا 2000 تا گرافت از میان 4000الی 5000 گرافت هستند. این عدد در بین افراد مختلف متفاوت است. بستگی به حجم تراکم ناحیه اهداکننده دارند.

در آخر مرحله استخراج تعدادی از واحدهای فولیکولی مو را بدست می آوریم که وقتی تعداد موهای موجود در هر واحد فولیکولی ضرب می شود تعداد دقیق موهای پیوند شده بدست می آید.

 

2-آماده سازی واحدهای فولیکولی مو

بلافاصله بعد از استخراج، واحدهای فولیکولی مو در محلول مخصوصی قرار می گیرند. برای این که از سلامت آن ها مطمئن شویم. یک نفر از اعضای تیم شروع به آماده سازی با بزرگ نمایی استریوسکوپی با میکروسکوپ می کند.آماده سازی دقیق و نگهداری واحدهای فولیکولی برای موفقیت کاشت ضروری است.

 

3-ذخیره واحدهای فولیکولی مو

 

حفظ و نگهداری مناسب واحدهای فولیکولی مو ضروری است برای بقا در طی دوره ای که خارج از بدن است.

واحدهای فولیکولی مو باید هیدراته شده باقی بمانند و در دمای ایده آل در حین تمام پروسه تا زمان کاشت باشند.

 

4-وقت ناهار

 

چون کاشت مو حدودا 5 تا 8 ساعت با بی حسی موضعی زمان می برد یک وقفه بین آن تا تمام شدن فاز استخراج و شروع کاشت وجود دارد.

این وقفه کوتاه بین 30 دقیقه است، به بیمار اجازه داده می شود که وعده غذایی سبکی داشته باشد.

 

5-کاشت واحدهای فولیکولی مو

 

در این فاز روند کار بی حسی موضعی برای درخواست کننده انجام می شود و سوراخ هایی در حد میکرو جایی که قرار است کاشت انجام شود ایجاد می شود که بعدا کاشت انجام شود.

بعد واحدهای فولیکولی مو یک به یک در منطقه گیرنده کاشته می شوند. زمانی که هیچ مویی وجود ندارد ما از الگو طبیعی برای موها در منطقه خاصی تقلید می کنیم.

اگرچه حتی در این مناطق با موهای کم هم همیشه موهای نازکی وجود دارد که می تواند به ما بگوید که قبلا چطور بوده اند.

 

6-بعد از عمل کاشت مو

حدود 80 درصد موهای کاشته شده بین 3 تا 6 هفته بعد از عمل می ریزند، از آن ریشه ها موهای جدید رشد می کنند. رشد مو بین 10 تا 18 ماه بعد از عمل خواهد بود. بخاطر این که موهای پیوند شده حاوی طاسی به صورت ژنتیکی نیستند نتایج طولانی مدت بدست می آید و آن ها علاقه ای به ریزش ندارند.

روش SuperFUE   یا FUE:

 

1

 

مشاهده تصاویر بیشتر کاشت مو به روش SuperFUE

در کاشت مو به روش SuperFUE که منحصرا توسط مجموعه رویان مو سلامت انجام می شود تمام معایب و عوارض روش های قبلی کاشت مو از بین رفته و تراکم موهای کاشته شده نسبت به روش های قبلی نتایج چشم گیری را به همراه داشته است.

در حال حاضر می توان این روش را به عنوان  بهترین روش کاشت مو در جهان معرفی کرد.

تکنیک SuperFUE تکنیک جدید و پیشرفته در علم روز پیوند مو در جهان است که باعث می شود گرفت های بیش تری را از بانک مو فرد برداشت کرده که در نهایت با تراکمی بالا کاشت موی شخص کاندید کاشت مو انجام می شود.

این روش به علت به کارگیری دستگاه های فوق پیشرفته یکی از پیشرفته ترین تکنیک های کاشت مو به شمار می رود و در کلینیک های محدودی انجام می شود.

در کاشت مو به شیوه SuperFUE لازم است کاندید یک روز قبل از کاشت به کلینیک مراجعه کند تا متخصصین به کمک دستگاه های پیشرفته موارد زیر را بررسی کنند:

آنالیز بهترین و متراکم ترین منطقه برای برداشت مو با استفاده از دستگاه اسکن هوشمند برای پیوند بهترین پیازهای مو که قابلیت رشد و دوام بیش تری را دارند. بررسی تعداد کل فولیکول های قابل برداشت از بانک مو کاندید.

مشخص کردن درصد موهای سفید و سیاه بانک بررسی بانک های دارای بیش ترین مو سیاه برای پیوند برای زیبایی هرچه بیش تر کاشت.

بررسی و معاینه پوست قبل از کاشت برای تست هرگونه بیماری پوستی و قارچی.

این تکنیک می تواند به سرعت برداشت و پیوند تراکم چند برابر موهای کاشت شده را انجام دهد.

به دلیل هوشمند بودن تیغه برداشت دستگاه SuperFUE باعث عدم آسیب رسانی به ریشه موهای برداشت شده می شود و زمان نقاهت را به حداقل می رساند.

به دلیل نتایج چشم گیر روش superFUE ، این روش تنها روشی است که مورد تایید بیمه ایران است و این بیمه نامه متعهد است در صورتی که فرد از نتیجه عمل خود رضایت نداشت هزینه کاشت مو را عودت نماید.

مشخص کردن رطوبت، چربی و الاستیسه پوست و بهترین منطقه برداشت مو

الگو طاسی مردان و زنان دوره ای دارد که شامل مرحله ای می شود، که این امکان وجود دارد موها رشد کنند.

این موضوع بدین خاطر است که یک الگو برای طاسی وجود دارد. مخصوصا در مردان مهم نیست چه حجمی از موهای جلو، بالا یا تاج سر خود را از دست داده اند. موهای کنار و پشت سرشان باقی مانده است. گاهی اوقات حجم زیادی در این نواحی وجود دارد. موهای کنار و پشت کم تر امکان دارد تحت تاثیر فعالیت DHT ( دی هیدروتستوسترون) که رشد موها را کوتاه و واحدهای فولیکولی مو را کاهش می دهد و در نهایت ریزش مو اتفاق می افتد باشد. این مناطق همراه با واحدهای فولیکولی مو و بعضی از بافت های اطراف مو، مناطق برداشت مو هستند.

2

مزایای کاشت مو به روش SuperFUE:

 1. هیچ جای زخم آشکاری ایجاد نمی شود.
 2. اطمینان از نتیجه کاملا طبیعی و استفاده از واحد فولیکولی مو طبیعی و صحیح
 3. منطقه یا ناحیه ای که مو از آن جا برداشته شده بعد از دو هفته از درمان بدون تغییر به نظر می رسد.
 4. بدون درد در حین یا بعد از دوره درمان شما می توانید به خانه برگردید.
 5. محل برداشت مو غیرقابل رویت
 6. کسب حداکثر تراکم ممکن
 7. بدست آمدن نتیجه دلخواه در کوتاه ترین زمان ممکن
 8. ایجاد طبیعی ترین و منحصربه فردترین خط رویش مو
 9. رشد مو دائمی است
 10. دوره نقاهت بعد از عمل بسیار راحت است

 

معایب کاشت مو به روش SuperFUE:

 1. لازم است قبل از کاشت تمام نواحی کاشت اصلاح شود.
 2. نیاز به پوشیدن کلاه برای تراشیدن سر در روش کلی SUPERFUE
 3. مدت زمان جراحی طولانی تر به علت کاشت و برداشت میکروسکوپیک که دقت بیش تری نیاز دارد.
 4. این تکنیک پرزحمت است و نیازمند توانایی بیش تر جراح است.
 5. هزینه بیش تری دارد

 

دوره نقاهت و مراقبت های پس از کاشت مو روش SuperFUE:

در حین عمل کاشت ممکن است پوست سر شما حساس شود.

لازم است پانسمان برای چند روز استفاده شود و دکتر ممکن است توصیه کند از داروهای آنتی بیوتیک و ضد درد برای جلوگیری از عفونت یا داروهای ضدالتهاب برای جلوگیری از متورم شدن استفاده کنید.

دوره بهبودی بستگی به نوع جراحی دارد، زمان بهبود روش SUPERFUE سریع تر است.

به طور کلی بیش تر مردم 2 تا 3 روز بعد از عمل به کار خود برمی گردند.

به گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا بیش تر موهای کاشته شده طی 6 هفته بعد از جراحی خواهند ریخت.

در طی ماه ها رشد موهای جدید در مناطق دریافت کننده باید قابل مشاهده باشد و موها در هر ماه یک و نیم اینچ رشد خواهند داشت.

به افراد سیگاری توصیه می شود به این خاطر که نیکوتین باعث می شود خون یا اکسیژن لازم به ریشه موهای کاشته شده نرسد حداقل تا 2 هفته از استعمال سیگار خودداری کنند.

در روزهای ابتدائی بعد از عمل در معرض تابش نور آفتاب نباشید. این کار باعث می شود گرافت های موی شما آسیب ببینند و روند بهبود کندتر شود.

ترمیم مو در مدت طولانی جواب می دهد. منتظر نتیجه سریع و عجولانه نباشید.

طی یک یا دو ماه اولیه موهای کاشته شده شروع به جوانه زدن می کنند.

طی چهار تا شش ماه ممکن است اول نازک باشند اما به مرور ضخیم می شوند. مراحل رشد موهای کاشته شده معمولا یک سال است.

فعالیت های شدید بدنی مثل شنا یا ورزش های حرفه ای مثل فوتبال، والیبال، بدن سازی تا یک ماه ممنوع است.

نحوه خوابیدن و نحوه گذاشتن سر روی بالش مهم است. از تماس محل کاشت با بالش خودداری کنید زیرا باعث می شود فولیکول های موی کاشته شده دچار ریزش شوند.

 

کاشت مو به روش SuperFUE چه تفاوتی با بقیه روش ها دارد؟

مقایسه روش SuperFUE با روش FUT:

 

در روش FUT یک نوار flap از پشت سر شخص برداشته می شود و نیاز به بخیه و جراحی داریم. این روش تراکم کم تری نسبت به روش SuperFUE دارد و دوره نفاهت طولانی تری نیز دارد و احتمال باقی ماندن جای زخم، تورم سر و صورت، درد در محل برش پوست سر و محدودیت کاشت مو وجود دارد.

ولی در روش SuperFUE آنالیز از سر شخس توسط دستگاه اسکنر پیشرفته انجام می شود، پوست و مو شخص آنالیز می شود از لحاظ چربی، خون رسانی، ضخامت مو، بعد از این مراحل ریشه های مناسب و چندتایی توسط دستگاه برداشته می شود، این ریشه ها در سلول های بنیادی شخص نگهداری می شود تا زمانی که کاشت برای آن شخص انجام شود. در این روش تراکم 3 تا 4 برابر بیش تر، دوره نقاهت کم تر و خط رویش کاملا طبیعی است. در این روش هم چنین بخیه و جراحی نداریم.

مقایسه روش SuperFUE با روش SUT:

درکاشت مو به روش SUT ریشه ها به صورت یک به یک توسط دستگاه شناسایی و برداشت می شود و برای افرادی مناسب است که ریزش مو کمی دارند و اصطلاحا گفته می شود در حد چهار انگشت جلو سر یا پشت سر پوشش داده می شود. ولی در روش SuperFUE ریشه های مناسب و چندتایی توسط دستگاه اسکنر فوق پیشرفته برداشته می شود و این اسکنر قابلیت های گسترده ای نسبت به روش SUT دارد. پوشش دهی در روش SuperFUE بسیار بیش تر از روش SUT است.

در روش SUT احتمال آسیب رسیدن به نواحی گیرنده و دریافت کننده فولیکول های مو بیش تر است و به علت عدم کاشت میکروسکوپی تراکم بالا داده نمی شود و خط رویش طبیعی حاصل نمی شود.

3

آیا کاشت مو به روش SuperFUE برای من مناسب است؟

SUPERFUE معروف ترین روش است و شامل استفاده از پانچ مناسب برای برداشت فولیکول مو از ناحیه مناسب برای برداشت از جایی که مو هنوز باقی مانده است. بنابراین معمولا قسمت های کناری و پشت سر مد نظر هستند. فولیکول های مو به صورت جداگانه جابه جا می شوند. بیش تر از روش FUT طول می کشد، ولی زخم برجا نمی گذارد و مناسب مدل موهای کوتاه و نواحی که در آن وسعت طاسی بیش تر است می باشد و اثرگذاری بیش تری نسبت به سایر روش ها دارد.

 

کاشت ابرو به روش SuperFUE:

در این روش با یک اسکنر پیشرفته موهای سر آنالیز می شود و موهای نازک و مطابق خواب ابرو شناسایی و توسط دستگاه برداشته می شود. از مزیت های کاشت ابرو به این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تراکم 3 برابری، بی حسی بدون درد با دستگاه بدون سوزن، طبیعی ترین حالت خواب ابرو، کاشت ابرو با موی طبیعی، قابل رشد و دائمی، با کم ترین برش و در بسیاری از موارد بدون نیاز به برش و جراحی، قابل اصلاح و رنگ کردن، با تضمین رویش بر روی خواب درست ابرو، طراحی براساس نظر بیمار قبل از کاشت حتی تاتوهای قدیمی، با ارائه ضمانتنامه کتبی از مجموعه رویان کلینیک، مشاوره رایگان و مشاهده نمونه های کاشت شده، لیزرتراپی برای کوتاه شدن دوران نقاهت و بهبودی در رشد موها.

4

مزایای جدید کاشت ابرو به روش SuperFUE+

کاشت ابرو با موی طبیعی، قابل رشد و دائمی هستند، با کم ترین برش و در بسیاری از موارد بدون نیاز به برش و جراحی انجام می شود، قابل اصلاح و رنگ کردن هستند، با تضمین رویش بر روی خواب درست ابرو انجام می شود، امکان طراحی براساس نظر بیمار قبل از کاشت حتی روی تاتو های قدیمی انجام می شود. دارای ضمانتنامه کتبی رویان کلینیک می باشد، امکان مشاوره رایگان و مشاهده نمونه های کاشت شده وجود دارد، اسکن و آنالیز و طراحی دیجیتالی برای تشخیص سلامت فولیکول های موهای برداشت شده و انتخاب بهترین فولیکول ها برای کاشت و لیزر تراپی برای کوتاه شدن دوران نقاهت و بهبود در رشد موها انجام می شود.

کاشت ریش و سبیل به روش SuperFUE:

در این روش همانند کاشت مو و ابرو با اسکنر پیشرفته موهای سر آنالیز می شود، موهای مناسب برای کاشت مشخص و توسط دستگاه برداشته می شود. این ریشه ها در سلول های بنیادی شخص نگهداری می شود تا زمانی که کاشت برای آن فرد انجام شود. نتایج کاشت موی ریش و سبیل با استفاده از روش SuperFUE دائمی است و ظاهری کاملا طبیعی دارد. تفاوت ایجاد شده پس از کامل شدن درمان بلافاصله بطور قابل توجه برای بیمار قابل مشاهده خواهد بود. به هر حال مشاهده نتایج کامل حاصل از درمان به چند ماه حداقل 7 الی 10 ماه نیاز دارد. توجه داشته باشید پیازهای موی کاشته شده در نواحی مختلف صورت رشد خود را شروع کرده و در ادامه به رشد خود ادامه خواهند داد و کاملا قابل اصلاح کردن می باشد.

5

 

 

انتهای پیام/
زیبایی سلول های بنیادی مردان و زنان مو والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر