کد خبر: 741868 A

همانطور که میلیون ها گردشگر هر ساله به تور فرانسه سفر می کنند، تا یک غذا و نوشیدنی بسیار خاص را تجربه کنند، افراد محلی این فرصت را غنیمت می شمارند و قیمت ها را فضایی افزایش می دهند ولی در مقابل هم تا می توانند از کیفیت کم می کنند.

 ایلنا؛ تور فرانسه

حواستون باشه در غذاخوری ها و رستوران های فرانسه سرتون کلاه نذارن

فرانسه به خاطر آشپزی آن مشهور است. سرآشپزهای فرانسوی، رستوران های فرانسوی، شراب فرانسوی و محصولات فرانسوی که در مقایسه با هر کشوری برتری خودش را حفظ می کند.

همانطور که میلیون ها گردشگر هر ساله به  تور فرانسه سفر می کنند، تا یک غذا و نوشیدنی بسیار خاص را تجربه کنند، افراد محلی این فرصت را غنیمت می شمارند و قیمت ها را فضایی افزایش می دهند ولی در مقابل هم تا می توانند از کیفیت کم می کنند.

در اینجا چند تا راهنمایی و نکته داریم تا شما را از تله های توریستی مثل غذای نیمه آماده منجمد شده به جای کوردن بولو رها کند و به جای آن شما یک غذای فرانسوی بسیار خوشمزه و زیبا را که، همیشه در ذهن خود در تور فرانسه تصور می کردید، را تجربه کنید.

Prix ​​Fixe Faux Pas - قیمت ثابت غذا در فرانسه

بسیاری از رستوران های پاریس، به خصوص در مناطق توریستی پرجمعیت منطقه لاتین و شانزالیزه، گردشگران زیادی دارد در تور فرانسه که آشنایی یا تسلطی به زبان فرانسه ندارند، را به راحتی فریب می دهند. Prix ​​Fixe Faux Pas یک منوی غذای تنظیم شده است، که معمولا در زمان ناهار، به صورت روزانه تغییر می کند. برای کسانی که نمی توانند، فرانسوی را بخوانند قطعا این منوها راحت تر می باشند، اما بسیار فرصتی خوبی برای رستوران ها است، چرا که آنها هیچ ایده ای درباره آنچه که سفارش می دهند، ندارند.

بهترین نکته هنگام انتخاب یک وعده غذایی ثابت، این است که، چند باری با انگشت روی آن اشاره کنید و قیمت را تکرار کنید. تماس چشمی با گارسون ها و استفاده از هرگونه کلمه فرانسوی که بلد هستید هم، به شما کمک می کند. 

حتی در رستوران های با کلاس و سنتی فرانسوی هم، یک گارسون کینه توز پیدا می شود که دقیقا همان چیزی را که می خواهید برای شما می آورد، اما ممکن شکل و شمایل آن را جوری کند که اصلا دلتان آن غذا را نخواهد. یکی از مسافران در تور فرانسه  تجربه بسیار بدی در این رابطه داشت:

«این غذا را فقط می توان اینطوری توصیف کرد که، یک تکه بزرگ نیمه خام گوشتی باشد که در آشپزخانه از روی تن یک حیوان یا کسی سلاخی کرده باشند. وقتی که غذا را آوردند، متوجه شدم که هیچ کسی همچین چیزی را سفارش نداده بود. واقعا سخت می توانستم نگاهش کنم و یا حتی به ان دست بزنم – ولی با این حال مجبور بودم پولش را بپردازم.» 

از یک کتاب لغت استفاده کنید به این ترتیب شما حداقل می توانید به منو نگاه کنید و بدانید که، حداقل این غذاها چه چیزی هستند. اگر غذایی خوردید که نخواسته بودید، ولی در نهایت صورت حساب غذایی را که سفارش داده بودید را به شما دادند، با صدای بلند شکایت کنید و اگر این کارساز نبود، بدون آنکه مبلغی پرداخت کنید از آنجا خارج شوید.  

مراقب صورت حساب های بارها در پاریس باشید

برخی از مکان ها به خصوص در پاریس وجود دارند، که ابدا نباید بدون دیدن برگه صورت حساب به آنها پول یا کارت اعتباری خودتون رو بدید.

خصوصا در مورد افراد غریبه که شما به نوشیدنی مجانی و یا حتی به کلوپ خصوصی دعوت می کنند، احتیاط کنید.

یکی از بدترین مکان ها برای این گونه مکان ها، منطقه Pigalle است که شما در آنجا مولین روژ معروف را، پیدا خواهید کرد.

بعضی از توریست هایی که به این بارهای چیپ وارد شده اند یا مجبور شده اند که اینجا بروند، با صورت حساب های خیلی غیرقابل باوری روبرو شدند.

سعی کنید که به تماشای نمایش بزرگسالان نروید و اگر رفتید، اول منوی قیمت ها رو چک کنید. خیلی غیر منطقی هستش که، برای دو تا نوشیدنی باید 600 یورو پول بدید. اگر هم توریستی مقاومت کند، با زور و تهدید مجبورش می کنن که این پول را بدهد.  

آب معدنی تقلبی 

اگر هر راه کلاهبرداری وجود داشته باشه، مطمئن باشید که در پاریس یکی حتما انجامش داده! با اونکه به نظر نمیاد که زیاد این کار را انجام بدن ولی گزارش هایی از مسافران تور فرانسه درباره «آب معدنی های 1 یورویی» که توسط دست فروشان سیار فروخته می شود، رسیده است که واقعا غیرقابل اعتماد هستند.

دست فروش مردی دیده شده که در Palais de Chaillot و در نزدیکی یک فواره در یک پارک، در حال پر کردن بطرهای آب معدنی از طریق یک شلنگ در نزدیکی سطل های زباله می باشد. اگر هرگونه شکی به این دست فروشان داشتید، بهتر است که آب معدنی را از مغزه ها بخرید.

و به یاد داشته باشید که مارک آب معدنی Evian را اگر برعکس بخوانید می شود، "naive" به معنای ساده لوح می شود. 

فرانسه در ماه آگوست کلا تعطیل می شود!!

اکثر فرانسوی ها در ماه آگوست به تعطیلات تابستانی خود می روند. این ماه، یک کابوس برای سفر به فرانسه به عنوان یک خارجی آن هم در مناطق توریستی مهم، به خصوص جنوب فرانسه و سواحل، که کیپ تا کیپ پر از آدم است.

هتل ها همه پر شده اند، قیمت ها بالا است و ترافیک که واقعا کشنده است. به علاوه، بسیاری از فروشگاه های کوچکتر در شهرها بسته می شوند. از قبیل قصابی یا Boucherie، نانوایی یا Boulangerie، فروشنده پنیر یا Fromagerie، داروخانه ها Phamercie. این می تواند روزهای سختی را برای خرید مواد غذایی برای شما ایجاد کند.

تور اسپانیا

زندگی روزمره در اسپانیا، سرزمین خواب نیمروزی، آهسته پیش می رود و به کندی اداره می‌شود. بسیاری از مسافران در تور اسپانیا از ساعات کاری محدود فروشگاه‌ها و زندگی آرام و به‌ظاهر به تعویق افتاده در این کشور خسته و دلزده می‌شوند. اما نگرش اسپانیایی‌ها این‌گونه است. آرام حرکت کن، خوش بگذران، خوب بخور، و استراحت کن، همین‌ها هستند که به این کشور ماهیتی خاص می‌دهند. و به همین دلیل است که من بارها و بارها به تور اسپانیا سفر کرده‌ام و به این سفرها ادامه می‌دهم. اسپانیا کشوری است زیبا، تماشایی و پویا با مناطق منحصربه‌فرد و متنوع بسیار زیاد.

066666

 مادرید و بارسلونا شهرهای پرتکاپو و محبوبی هستند، شهر گرانادا کمی شبیه شهرهای شمال آفریقاست، و زندگی مردم منطقه‌ی باسک در سمت شمال با زندگی مردم جنوب متفاوت است. اسپانیایی‌ها گردش‌گران را دوست دارند، از غریبه‌ها پذیرایی می‌کنند، نوشیدنی های خوبی می‌نوشند، با یک وعده غذای خوب تفریح می‌کنند، و از زندگی لذت می‌برند. اسپانیا همیشه به عنوان یک کشور پرشور و پر حرارت در ذهن شما خواهد ماند، و برخلاف کشورهای اروپای غربی با کیف پول شما مهربان‌تر خواهد بود و هزینه‌های کمتری برایتان خواهد داشت. تور اسپانیا یکی از انتخاب های بسیار عالی برای گردشگران است.

محل اقامت

در تور اسپانیا به این نکته توجه کنید که محل اقامت در اسپانیا در مقایسه با کشورهای اروپای غربی بسیار ارزان است. تخت‌های خوابگاه در هتل‌ها معمولا از شبی حدود 15 یورو شروع می‌شوند و در شهرهای بزرگ مانند بارسلونا و مادرید حداکثر 30 یورو هستند. هزینه‌ی اتاق‌های خصوصی هتل از شبی حدود 40 یورو برای اتاق‌های دونفره شروع می‌شود. وای فای رایگان استاندارد است، و همچنین پیدا کردن هتل‌هایی با صبحانه رایگان خیلی عجیب نیست. هزینه‌ی هتل‌ها برای اتاق‌های دارای یک تخت دو نفره یا اتاق‌های دارای دو تخت یک نفره از حدود 45 یورو شروع می‌شود و از این قیمت رو به بالا می‌رود. قیمت‌ها در خارج از شهرهای بزرگ و مناطق گردشگری کمی پایین‌تر خواهند بود. قبل از آغاز تور اسپانیا محل اقامت خود را مشخص کنید.

غذا

در تور اسپانیا شما می‌توانید ساندویچ‌ها و تاپاس (نوعی غذای حاضری اسپانایی) را با قیمتی بین 3-7 یورو سفارش دهید. اگر بخواهید همراه غذایتان نوشیدنی هم سفارش دهید باید توقع پرداختن حدود 10-13 یورو برای هر وعده‌ی غذایی داشته باشید. یک وعده‌ غذای خوب رستوران حدود 13 یورو برایتان آب می‌خورد. اگر در تور اسپانیا برای خوردن پلو اسپانیایی (خوراکی اسپانیایی با برنج و گوشت و زعفران)، نوشیدنی‌ها و دسرها بیرون می‌روید باید حدود 22 یورو برای یک وعده غذا خرج کنید. اسپانیا رستوران‌های گران قیمت بسیاری دارد، و غذاهای آن‌ها همرا با نوشیدنی از حدود 27 یورو شروع می‌شوند. هزینه‌ی فست فودهایی مانند McDonalds و Maoz حدود 7 یورو است. هزینه‌ی خواروبار حدودا هفته‌ای 25-30 یورو است، به‌خصوص اگر به دنبال بازارهای محلی فراوان اطراف شهرها باشید. ارزان‌ترین (و تازه‌ترین!) محصولات و گوشت را در بازاهای محلی پیدا خواهید کرد.

0777777

حمل و نقل

در تور اسپانیا میتواید برای جا به جایی از سیستم برای هر مسیر خطوط اتوبوس یا متروی شهری باید 1-3 یورو بپردازید. سیستم قطار (Renfe) می‌تواند گران باشد. قطارهای سریع‌السیر بسته به مسافت و پرطرفدار بودن مسیر حدود 50-140 یورو هزینه دارند. هزینه‌ی قطارهای محلی آهسته‌تر برای هر مسیر حدود 15-45 یورو است. اتوبوس‌های شبانه ارزان‌ترین گزینه ‌ی درون شهری هستند و حدود 18 یورو هزینه دارند. هنگامی‌که زمان پرواز فرا می‌رسد، احتمالا ارزان‌ترین گزینه‌های شما از مادرید یا بارسلونا هستند. ازآنجایی‌که هر دو شهر به اغلب مراکز در سرتاسر جهان پرواز دارند، راحت‌ترین و به صرفه‌ترین انتخاب برای پروازهای ورودی و خروجی می‌باشند.

فعالیت‌ها

موزه‌ها و جادبه‌های گردشگری در اسپانیا بین 2-14 یورو هزینه دارند. برای غواصی در جزایر باید حدود 45 یورو برای هر بار غواصی بپردازید.

منبع: تور فرانسه

اسپانیا چک حمل و نقل فرانسه مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر