کد خبر: 727968 A

ابتدا در توضیح سیم بکسل، سیم بکسل نوعی طناب فولادی از جنس الیاف فولاد است که در کنار هم سیم مفتول فولادی ایجاد می‌کند و چند سیم مفتول در کنار هم که به یک هسته پیچیده شده است، سیم بکسل فولادی را تشکیل می‌دهد.

هسته سیم بکسل بخش مرکزی سیم است که الیاف به دور آن تابیده می‌شوند. نقش هسته نگهداری  الیاف‌های طناب است. به همین دلیل قطر هسته سیم باید به اندازه‌ای باشد که در هنگام فشار از برخورد الیاف با هم جلوگیری کند. سیم بکسل با هسته فولاد استحکام بالاتری دارد و در نتیجه انعطاف کمتری هم دارد. بنابراین نوع کاربرد سیم بکسل یک معیار خیلی مهم در انتخاب هسته آن است.

مواد به کار رفته هر سیم بکسل برای ساخت به شرایط آب و هوایی منطقه مورد استفاده و میزان بار تعیین می‌شود، این بدان معنی است که میزان کشش و قدرت سیم بکسل با مواد اولیه آن رابطه مستقیم دارد.

حدود 2000 نوع سیم بکسل در صنعت وجود دارد که بسته به نوع هسته، نوع بافت، جنس سیم و روکش آن از یک دیگر متمایز هستند و همچنین استفاده آنها در صنعت نیز متفاوت است. صنایع حفاری، صنایع نفت و گاز، ماشین آلات معدنی، صنایع کشتی‌سازی و ... همگی ازانواع مختلفی از سیم بکسل استفاده می‌کنند.

در تمام صنایع بزرگ و کوچک که نیاز به جابه‌جایی بار و اشیاء باشد، نیاز به سیم بکسل احساس می‌شود. کاربردهای رایج سیم بکسل علاوه بر صنایعی که قبلا اشاره شد، عبارتند از : صنایع خودروسازی،  معادن،  سد سازی، شرکت‌های ساختمانی، صنایع ریلی، جرثقیل‌ها، آسانسورها، صنایع برق، شیلات و ماهیگیری و …

حال در این مقاله قصد معرفی بهترین مکان برای خرید این وسیله مهم در صنعت را داریم.

 

شرکت بازرگانی قراچورلو، بهترین مرکز فروش سیم بکسل

شرکت بازرگانی قراچورلو با بیش از سه دهه تجربه در زمینه واردات و فروش سیم بکسل در ایران، به عنوان نماینده رسمی گوستاولف آلمان در ایران فعالیت می‌کند.

سیم بکسل‌های شرکت گوستاولف آلمان از بهترین نوع سیم بکسل در دنیا است. سیم بکسل آسانسور نمونه‌اش در دنیا نظیر ندارد و استفاده آن را در اغلب اسمان خراش‌های معروف دنیا می‌توانید مشاهده کنید.

البته متاسفانه وجود نمونه‌های فیک و تقلبی از این شرکت در ایران بسیار فراوان است که دارای کیفیت مناسب نیستند و پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای تهیه سیم بکسل اصل گوستالوف آلمان از شرکت بازرگانی محمود قراچورلو خرید کنید.

در آنجا تفاوت جنس اصل و فرع را به شما نشان خواهند داد و اصل و مرغوب بودن جنس به شما اثبات می‌شود.

این شرکت به علت تنوع بالای سیم بکسل و برای راهنمایی بهتر مشتریان خود تیم فنی و کاملا متخصص خود در زمینه سیم بکسل را برای دریافت هرگونه مشاوره در رابطه با سیم بکسل در دفتر خود مستقر کرده است.

البته اجناس شرکت قراچورلو فقط محدود به جنس آلمانی نیستند و اجناس از کشور های دیگر مثل چین و کره و... نیز در سبد کالا این شرکت موجود هستند که با توضیحات شما و تشخیص کارشناسان به شما معرفی می‌شود.

Untitled-6

انواع محصولات شرکت قراچورلو

 • سیم بکسل نتاب
 • سیم بکسل حفاری
 • سیم بکسل افشان
 • سیم بکسل استینلس استیل
 • سیم بکسل مهاری
 • سیم بکسل اسانسور
 • سیم بکسل جرثقیل
 • روغن سیم بکسل
 • گوشوار سیم بکسل
 • قرقره های فولادی
 • زنجیر
 • قلاب
 • جرثقیل دستی
 • جرثقیل برقی
 • سوکت باز و بسته

 

تفاوت سیم بکسل فولادی با سیم بکسل استیل

سیم بکسل‌های فولادی تفاوت زیادی از نظر سختی و مقاومت در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی دارند.

در مقابل سیم بکسل‌های استیل به دلیل داشتن مقادیر زیادی کروم در ساختار خود در مقابل رطوبت مقاوم است.

البته از نظر قیمتی سیم بکسل‌های فولادی بسیار قیمت مناسبی دارد و سیم بکسل‌های فولادی مرغوب را می توانید با مراجعه به سایت mg-trade.ir   از شرکت قراچورلو تهیه کنید.

Untitled-7

برای جابه‌جایی بار از چه نوع سیم بکسلی استفاده کنیم؟

سیم بکسل‌هایی مورد استفاده در جا به جا یی بار از دو جهت مورد انتخاب قرار می‌گیرند:

اول اینکه طول سیم بکسل را به نسبت طول بار انتخاب کنیم و دوم اینکه نسبت به وزن باری که می‌خواهیم جابه‌جا کنیم، طول سیم بکسل را از نظر ظرفیت انتخاب می‌کنیم.

در کل طول سیم بکسل جابه‌جاکننده بار را باید طوری انتخاب کنیم که زاویه دو حلقه و یا چهار حلقه سیم که در زیرشاخه قلاب جرثقیل قرار دارد از ۹۰ درجه بیشتر نشود چون وزن بار در صورتی بین دو رشته سیم بکسل یا چهار رشته سیم بکسل تقسیم می‌شود که زاویه سیم بکسل در زیر قلاب جرثقیل از ۹۰ درجه کمتر باشد. اگر در زمان بستن باری زاویه سیم بکسل در زیر قلاب جرثقیل از ۹۰ درجه بیشتر شود باید از سیم بکسلی استفاده کنیم که هر کدام از سیم بکسل‌ها به تنهایی قدرت تحمل تمام بار را داشته باشند وگرنه ممکن است مشکلات جدی ایجاد شود.

 

مفهوم تنسایل سیم بکسل‌ها

مشخصه مهم مکانیکی که در نمودار تنش و کرنش فلزات بیان می‌شود. نمودار تنش و کرنش (تنش به مفهوم فشار و یا نیروی واحد سطح و کرنش به مفهوم تغییر طول) یکی از نمودارهای بسیار مهم است که در تست کشش سیم بکسل نیز رسم شده و معیار بررسی کیفیت و مقاومت کششی قرار می‌‌گیرد. توسط این نمودار سیم بکسل‌های تولیدی از نظر کیفی تایید می‌شوند و همچنین نوع مصارف آنها نیز مشخص می‌شوند. در نمودار تنش و کرنش ۳ نقطه از اولویت بالایی برخوردار هستند.

 • نقطه مربوط به تنش تسلیم
 •  نقطه تنسایل سیم بکسل
 • نقطه شکست

در رابطه با این سه نقطه، نقطه مربوط به تنش تسلیم نقطه‌ای است که در ان مفتول از حالت الستیک به حالت پلاستیک می‌رود.

نقطه تنسایل سیم بکسل که  میزان تنش تحمل آن حتی از نقطه پارگی نیز بیشتر است.

نقطه شکست هم همان پارگی مفتول های مسی سیم بکسل است که با پارگی تک تک آنها به پارگی کلی سیم بکسل می انجامد.

آلمان فولاد مشکلات نفت و گاز وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر