کد خبر: 718560 A

به گزارش واحد بازرگانی ایلنا،۷۰۰ سال پیش از طریق نوشته های مارکوپولوی ماجراجو، چین کشف شد. این کشور بزرگ آسیایی تجسمی از همه چیزهای مرموز و عجیب و غریب است. حتی اکنون، پس از گذشت صدها سال و رشد اقتصادی، این کشور پهناور هیچ کدام از جذابیت ها و شگفتی های خود را از دست نداده است. در واقع، وجود تقابل بین آداب و رسوم قدیم و کشور فوق مدرن جدید که هر روز در حال توسعه است، ما را نسبت به دانستن گذشته تاریخی و فرهنگی چین بیشتر هیجان زده می کند تور چین فرصتی برای کشف چیزهای جذاب، غیر معمول و پر ماجراست. در ادامه شما را با سه جاذبه شگفت انگیز چین آشنا خواهیم کرد.

لشان، بودای غول پیکر

"کوه یک بودا است و بودا کوه است."این یک ضرب المثل چینی است. یکی از این بوداها، لشان نام دارد که یک غول سنگی ۷۱ متری است. وقتی برای دیدن این کوه تراش خورده می روید واقعا حس می کنید که زیر پای او ایستاده اید و این بودای عظیم الجثه از بالا به شما نگاه می کند. ساخت این نماد مهم مذهبی در سال 713میلادی توسط یک راهب بودایی آغاز شد و 90سال بعد به پایان رسید. این نماد مذهبی از این جهت اهمیت دارد که به طور کامل از صخره سنگی یک تکه ساخته شده است و بزرگترین مجسمه بودا در تمام جهان می باشد. وضعیت این مجسمه هنگامی دراماتیک تر می شود که بدانید محل قرارگیری آن به گونه ای است که برای آرامش دادن به رودخانه طراحی شده است. بودای Leshanهمچنان تعداد زیادی از زائران را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند و به عنوان یکی از جاذبه های مهم گردشگری چین شناخته می شود. برای دیدن بودای غول پیکر می توانید از طریق شهر چنگدو به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید. پارک خوش منظره ای که بودا در آن قرار گرفته نیز ارزش مطالعه دارد، بنابراین مطمئن شوید که وقت کافی در برنامه سفر تور چین خود برای آن اختصاص می دهید.

11

قصر پوتالا، تبت

یکی دیگر از مهمترین بناهای تاریخی شناخته شده چین، قصر مجلل پوتالا در تبت است. این قصر به عنوان یک دژ و محل اقامت دالایی لاما ساخته شد که برای قرن ها یک مرکز قدرت سیاسی و مذهبی بوده است و دارای بسیاری از با ارزشترین گنجینه های مذهبی است. از دو کاخ Potala، کاخ قرمز در قرن 17ساخته شد و شامل مهمترین معابد پیچیده در سالن تاجگذاری است. دیوارهای نقاشی شده این قصر صحنه هایی از زندگی دالایی لاما و شاهان تبت را نشان می دهد.

قصر دوم به نام قصر سفید شهرت دارد و ساخت آن در سال 1648به پایان رسید. زیبایی های این قصر به اندازه کاخ قرمز چشمگیر است و شامل خوابگاه، بخش مطالعات و پذیرش می باشد که از سال 1959، زمانی که دالایی لاما از تبت فرار کرد، از آن استفاده نشده است. حتما از باغ های باشکوه جواهر بازدید کنید. بخشی از اقامتگاه تابستانی دالای لاما، در این باغ های 90هکتاری قرار دارد.

باغ های کلاسیک سوژو

باغ های کلاسیک سوژو به عنوان یکی از شگفت انگیزترین باغ های تاریخی در جهان شهرت دارند و از این رو آنها را به عنوان میراث جهانی یونسکو می شناسند. این باغ های باشکوه در قرن 11در شهر تاریخی سوژو واقع در استان جیانگسو ایجاد شدند. زمانی که شهر رشد بی سابقه ای داشت حدود 270باغ و یا بیشتر در آن گسترش یافته بود. از باغ های باقی مانده، معروف ترین باغ Lingeringاست، که با وسعتی برابر ۷ هکتار در سال 1800و در زمان سلسله مینگ بوجود آمد.

یکی دیگر از باغ های خیره کننده و مشهور در تور چین که دارای استخر، چندین ساختمان جذاب، یک تپه مصنوعی، یک باغ پر از درختان هلو و یک مسیر پنهانی زیبا بر روی دیوارهایی است که بیش از سیصد لوح سنگی حکاکی شده از شخصیت های تاریخی چین از آن آویزان شده اند..

سرزمین پهناور چین به عنوان یک مقصد توریستی، در تور چین زمینه ای برای اکتشاف را فراهم می کند. این که شما تصمیم می گیرید با یک کشتی کروز لوکس از گذرگاه یانگ تزی عبور کنید یا آرامش را در معابد باستانی بیابید، به سلیقه شما بستگی دارد. این کشور، پر از تجربیات باور نکردنی است. با تور لحظه آخری می توانید رویای سفر به این سرزمین کهن و پیشرفته را به واقعیت تبدیل کنید.برای این منظور از سایت توریاب که موتور جستجوی تور لحظه آخری می‌باشد بازدید نمائید.

چین کشتی گردشگری نقاشی نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر