کد خبر: 636498 A

تنوع برند های ساعت مچی بسیار زیاد است. شاید شما هم مانند اکثر افرادی که لوازم تزیینی می‌گیرند برند یکی از مهمترین فاکتور ها برایتان باشد. ولی آیا برند انقدر ها مهم است؟ نکته مهم این است که وقتی می‌خواهید یک برند خریداری کنید چگونه از اصالت آن برند اطمینان حاصل کنید. متن زیر می تواند شما را در انتخاب یک ساعت مچی مناسب و اصل راهنمایی کند.

به گزارش ایلنا؛ آیا شما هم مانند اکثر مردم از تنوع زیاد برند های ساعت مچی سر در گم شده‌اید؟ تنوع برند های ساعت مچی بسیار زیاد است.

شاید شما هم مانند اکثر افرادی که لوازم تزیینی می‌گیرند برند یکی از مهمترین فاکتور ها برایتان باشد. ولی آیا برند انقدر ها مهم است؟ نکته مهم این است که وقتی می‌خواهید یک برند خریداری کنید چگونه از اصالت آن برند اطمینان حاصل کنید.

متن زیر می تواند شما را در انتخاب یک ساعت مچی مناسب و اصل راهنمایی کند.

 چگونه ساعت تقلبی نخریم؟

نکته اول اینکه اکثر برندهای معتبر تولیدات شان را معمولا تا دو سال گارانتی می کنند. تمام برندهای معتبر نام خود را حداقل دوبار روی ساعت حک می کنند. این کار را معمولا داخل صفحه و روی قفل با ظرافت تمام انجام می دهند. این نکات ممکن است برای ساعت های تقلبی نیز در نظر گرفته شود اما غیرممکن است که تمام ظرافت یکجا و همزمان انجام شود.

نمونه تقلبی خیلی از برندها با ظاهری موجه در بیشتر ساعت فروشی ها موجود است برای شناسایی این ساعت ها بهتر است به چند فروشگاه سر بزنید و مدل های مختلف را بررسی کنید. با این کار چشمتان به مدل های مختلف بیشتر آشنا می شود و می توانید نمونه های اصل را از تقلبی تشخیص دهید.

وزن

یک ساعت اصل، از قطعات گرانبها ساخته شده است به همین دلیل وزن آن به نسبت زیاد است اما ساعت های فیک، از آنجا که قطعات ارزان قیمت و بی کیفیت در ساخت آنها به کار رفته، وزن زیادی ندارند. بنابراین اگر دو ساعت یک مدل را به دست بگیرید که وزن یکی از آنها سبک تر از دیگری است، به فیک بودن آن شک نکنید.

قیمت ساعت مچی کاسیو را می توانید در یک فروشگاه اینترنتی مشاهده کنید.

Untitled-2

حرکت عقربه‌ها

یکی دیگر از راههای تشخیص اصل بودن یک ساعت، دقت به حرکات عقربه های آن است. ممکن است یک ساعت تقلبی ظاهری دقیقا شبیه به ساعت اصل داشته باشد اما تفاوت آنها در کارکردشان باشد. برای این منظور  ساعت را در دست بگیرید و نگاهی به عقربه ها و حرکت آنها بیندازید.

حرکت عقربه‌ها باید کاملا منظم و بدون لرزش اضافی باشد. در واقع هر گونه نامنظمی در حرکت عقربه ها نشان از تقلبی بودن آن است.

بهترین گزینه ممکن برای خرید ساعت اصل، نمایندگی های معتبر هستند. معمولا بیشتر فروشگاه های معتبر نماینده رسمی چند برند متفاوت هستند اما اگر باز هم شک دارید می توانید قبل از خرید کمی اطلاعاتتان را بالا ببرید برای این کار بهتر است سری به سایت برند موردنظر بزنید و نمونه های آنها را ببینید.

حتی می‌توانید قبل از خرید، اطلاعاتی را راجع به جنس بند و ضدآب بودن یا نبودن ساعت از سایت مورد نظر بگیرید.کارت گارانتی مهر و امضا شده و پرسیدن خدمات ارائه شده پس از خرید باید اولین سوالی باشد که از نمایندگی دارید.

بعضی از نمونه ساعت ها دارای شیشه های محدب شکل یا بندهایی هستند که اگر کارت گارانتی هم داشته باشید تعمیر آنها در صورت نیاز کار ساده‌ای نیست و ممکن است گاهی هزینه ای بیشتر از خرید یک ساعت جدید روی دستتان بگذارد.

قبل از انتخاب آخر، دقت داشته باشید که توقعتان از ساعتی که می خواهید بخرید، چیست و بعد تمام پرسش هایتان را راجع به ساعت مورد نظر از فروشنده بپرسید.

 قیمت ساعت مچی سیکو را می توانید در یک فروشگاه اینترنتی مشاهده کنید.

صدا

یکی دیگر از فاکتورهای تشخیص ساعت اصل از تقلبی، صدای عقربه های آن است. به طور معمول، ساعت های اصل مکانیسم ساده ای دارند، بدین معنی که صدایی که از عقربه های آنها می شنوید، بسیار کمتر از ساعت های تقلبی است. بنابراین اگر عقربه های ساعتی که به دست گرفته اید صدای بلندی دارد، بهتر است که آن را نخرید.

برای آگاهی از آخرین اخبار فروشگاه اینترنتی زنبیل به اینستاگرام زنبیل بپیوندید!

 

وزن فروشگاه اینترنتی ساعت مچی ساعت مچی کاسیو ساعت تقلبی ساعت اصل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر