کد خبر: 584476 A

اهداف شرکت برای حضور در نمایشگاه واقعا میتواند تعیین کننده شکل حقیقی غرفه باشد.اگر تمایل دارید بازدیدکننده یا مشتری به نسبت بیشتری داشته باشید،به فضایی مناسب و مجذوب کننده نیاز دارید که ورود بازدید کنندگان را براحتی میسر سازد و کارکنان غرفه نیز بسهولت بتوانند به ارایه خدمت در آن بپردازند.

به گزارش ایلنا؛ شرکت ایده طراحان کندو؛به عنوان طراح و مجری غرفه‌های نمایشگاهی درتهران وشهرستان هاونمایشگاه های خارج ازکشوروبادارابودن گریدغرفه سازی از شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی با سابقه درخشان در زمینه برپایی غرفه و فعالیت های نمایشگاهی مشغول به فعالیت است.

طراحان کندو با دارا بودن کارگاه اختصاصی و تجهیزات مدرن ساخت غرفه و پرسنل متخصص ، خدمات مربوطه را با بالا ترین کیفیت ، کوتاه‌ترین زمان و هزینه تمام شده مناسب ارائه نموده است و در زمینه ارائه خدمات ذیل اعلام آمادگی میکند.

شماره تماس مشاوره: 44962501  _  09125835953

اصول غرفه سازی:

در طراحی غرفه نمایشگاهی ،باید برای ریزترین نکات و نیازهای غرفه داران راه حل های مناسب در نظر گرفت؛که هم از نظر کاربردی بودن جلب رضایت نماید و هم از نظر بصری جذاب و به روز باشد.ایده طراحان کندو با درک نیاز غرفه داران وبا خلاقیت در طراحی خاص،سعی در ساخت غرفه هایی دارد که بتواند رضایت کامل مشتریان را در سطح بالا جلب نماید.این مهم را با انجام موارد زیادی قابل تحقق میباشد؛که به صورت اختصار به شرح زیر عنوان میگردد.

برای معرفی شرکت چه نوع تصویری باید ارایه نمایید؟

غرفه شما معرف شخصیت و ارزش شرکت تان میباشد زیرا ارتباط عاطفی با مشتریان ایجاد مینماید.شکل،اقلام نمایشی،رفتار ظاهری،رنگ ها،تصاویرو……دررساندن پیام شرکت موثراست.هرچه بتوان دراین بخش تامل کردوکاری متفاوت ارایه نمودبرای رسیدن به اهداف موفق ترخواهیم بود.شرکتی که خواهان ارایه جلوهای ازفناوری برترونوآوراست بسیار متفاوت تر از شرکتی عمل میکند که خواهان تصویری تخصصی و تثبیت شده اند.

Untitled23

یرای تحقق اهداف غرفه سازی چه کاری میخواهید انجام دهید؟

اهداف شرکت برای حضور در نمایشگاه واقعا میتواند تعیین کننده شکل حقیقی غرفه باشد.اگر تمایل دارید بازدیدکننده یا مشتری به نسبت بیشتری داشته باشید،به فضایی مناسب و مجذوب کننده نیاز دارید که ورود بازدید کنندگان را براحتی میسر سازد و کارکنان غرفه نیز بسهولت بتوانند به ارایه خدمت در آن بپردازند.

اما اگر بدنبال آن هستید که با تعدادی از افرادی کلیدی و یا مشتری خاص ارتباط برقرار کنید،آنگاه به غرفه ای نیاز دارید که فضای گفتگو و مذاکره مناسبی داشته باشد و بتوانید حداکثر بهره برداری را از زمان برای عقد قراردادها داشته باشید.

اهداف و خواسته متفاوت ،مستلزم طراحی کاملا متفاوت است.غرفه دارانی که تمایل دارند تصویری مناسب از شرکت خود ارایه دهند و کسب وجهه نمایند به تصاویر گرافیکی بزرگتر و المانهای معماری متفاوتری نیاز دارند تا بتوانند بر بازدید کننده  و غرفه سازی نمایشگاه تاثیری بیشتر ایجاد کنند.

مدیریت و طراحی غرفه

اگر باور داشته باشیم که غرفه هر شرکت در نمایشگاه ها،به منزله کارت شناسایی و معرف شخصیت آن شرکت تلقی میشود ؛به اهمیت غرفه واتف شده ایم.درواقعه،غرفه برآیند همه نیروها و هزینه هایی است که صرف حضوردر نمایشگاه کرده ایم تابه موفقیت دست یابیم.امروزه طراحی وساخت یک غرفه درنمایشگاه هااهمیت بسیارزیادی برای شرکت ها دارد.زیرا شرکت ها با توجه به تخصصی شدن نمایشگاه ها و زیادی برای شرکت ها دارد.

زیرا شرکت ها با توجه به تخصصی شدن نمایشگاه ها و اصول مدیریت بازاریابی تمایل دارند با یک برنامه ریزی بسیار دقیق حضور پر رنگتری را در یک نمایشگاه از خود به نمایش بگذارند و ارتباط مناسب تر و اثرگذارتری با بازدید کنندگان برقرار نمایند تا بتوانند سهم مناسب از بازار را بدست بیاورند.در نتیجه بدنبال تدبیری برای جذب بیشتر بازدید کنندگان از غرفه خود هستند.

اصول موفقیت به عوامل متعددی از قبیل مکان برگزاری نمایشگاه،خلاقیت،شرایط زمانی،داشتن تیم کارآمد و مناسب،نوآوری در ارتباط با شناخت محیط و اهداف شرکت و……….بستگی داردکه همه این موارد رانمیتوان دراین نوشتاربطورکامل بیان نمودبلکه سعی شده است بصورت کاربردی به معرفی وتشریع مواردی(تجربی اتوموضوعات علمی بیان شده است توسط طراحان و کارشناسان صنعت نمایشگاهی)که در رسیدن به غرفه قابل قبول برای تحقق اهداف حضور در نمایشگاه موثر است بپردازد.طراحی غرفه

Untitled5766

طراحی غرفه

طراحی غرفه خلاقیت وهنربهترزیستن درفضاوزمان محدود،میتوانداولین ایده جهت طراحی غرفه نمایشگاهی جایی است که در آن نمایش نوآوری،خلاقیت تکنولوژی و فناوری جدید،و تجارت و رقابت برای نمایش یا فروش نقش عمده ای بازی میکند.چرا طراحی غرفه در فرآیند برگزاری نمایشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

باید عنوان نمود اگر غرفه ای بدرستی و کامل طراحی شده باشد در ازدحام و شلوغی دوران نمایشگاه میتواند پیام غرفه دار و یا شرکت را با تاثیرگذاری قوی به مخاطب مورد نظر برساند و با توجه به زمان محدود بازدید کننده از غرفه (5الی 20دقیقه)بتواند تاثیرگذاری ماندگار در یک موقعیت رقابتی بوجود بیاورد.

تاریخچه دکوراسیون داخلی

آیا تاکنون از خود پرسیده اید که پیشینه این هنر به چه زمانی باز می گردد، مطمئنا علاقه انسان به تزیین و آرایش محل زندگی اش امری تازه نیست حتی این احتمال وجود دارد که نقاشی های دوران غارنشینی، سوای مسئله اطلاع رسانی، نقش تزیینی نیز داشته اند.

به هر روی، هنگامی که در سال 922 ، هاوارد کارتر باستان شناس بریتانیایی، مقبره توتنخامون را گشود، نقاب طلای  خالص، جواهرات ظریف و اشیاء تزیینی که در کنار جسد و در داخل مقبره قرار داده شده بود، بینشی وسیع درباره چگونگی زندگی مصریان و علاقه آنان به تزیینات و طراحی را در اختیار محققان گذاشته که به نوبه خود آغازگر جستجویی دنباله دار و منجر به تجلی یافتن شکوه سبک اولیه مصری شد.

حفاری های اولیه نشان داد که حتی بی نواترین خدمتکاران مصری هم ، لوازم  روزمره خانه شان را تزیین می کرده اند ، امری که براساس استانداردهای فعلی در خور توجه است این که مصریان هرگز به راحتی رازهای خود را برملا نمی کردند، به همین روی مشخص نیست که دقیقا علاقه و انگیزه آنان برای طراحی از کجا سرچشمه گرفته است. فرضیه ها و استدلال های مستمری در این زمینه مطرح شده است. آن چه می دانیم این است که سبک های آغازین طراحی از مصر نشات گرفته اند.

رومی ها اساتید مسلم طراحی بوده اند و هنوز هم از بسیاری جهات، خصوصا در زمینه طراحی کلاسیک، سرآمد طراحان جهانند. علاقه وافرشان به اشیاء زیبا و سبک آسایش طلبانه شان در آثار به جا مانده کاملا قابل ملاحظه است. آن ها علاقمند بودند تا ثروت و موقعیت اجتماعی شان را به نمایش بگذارند و به زندگی مجلل و سبک پر زرق و برق تمایل داشتند. به دلیل موفقیت آنان در زمینه طراحی داخلی، حتی با معیارهای نوین هم هنوز در زمره بهترین های این هنر محسوب می شوند.

میزان آسایش و نقاشی های زیبای فضای داخلی خانه هایشان که به صورت نقاشی دیواری و موزائیک کاری کف جلوه نمایی می کرد، از شگفت آورترین موفقیت های طراحی داخلی آن زمان بوده است . آن ها با تمامی آراستگی و آذینی که می توانستند متصور شوند مبلمان، میزهایی با پایه های پنجه مانند، صندلی، اثاثیه خاص و مبلمان راحتی را طراحی می کردند و می ساختند.

تعمیراتو بازسازی ساختمان

 ضیافت ها و شیوه زندگی مجلل مهم ترین بخش هستی شان بود و از این رو این امر را در آرایش خانه هایشان متجلی می ساختند. برخلاف رومیان، یونانی ها در زمینه دکوراسیون داخلی چندان شهره نبودند و شهرت اصلی شان به خاطر سبک معماری فوق العاده شان است که هنوز هم در شهر اتن قابل ملاحظه است.

پس از سقوط امپراطوری رم و اشاعه مسیسحیت ، سبک سرد و صومعه مانند بر دکوراسیون داخلی خانه ها حکم فرما شد. شیوه های کلاسیک ، آزادی طراحی، زیبایی دوستی و تجمل پرستی رومی جای خود را به تخته های تیره و خانه های بی تزیین دادند.

گرچه هنرمندان دوران گوتیک ( که متاثر از معماری سلجوقیان ایران بودند ) ، سعی کردند تا حدی از این بی پیرایگی بکاهند، اما عملا این سبک تا زمان ظهور رنسانس حکم فرما بود. با تولد دوباره آزادی های هنری، زیبایی و تزیین، مجددا به خانه ها بازگشت. تعدد هنرمندان به نامی که پس از رنسانس با آن ها روبرو می شویم، بازسازی ساختمان  خود گواهی بر این امر است.

در ملل شرقی نیز علاقه دکوراسیون داخلی زیبا کاملا اشکار است. مبلمان و تزیینات چینی، فرش های ایرانی، صدف کاری های ژاپنی و مجسمه ها و نقاشی های پررنگ و لعاب هندی، همه نشان دهنده علاقه به این ملل به زیباسازی فضای زندگی شان است.

گرچه سبک دکوراسیون داخلی شرقی با شیوه غربی آن تفاوت های بسیاری دارد. با این همه اگر علاقمندید تا به عنوان یک دکوراتور داخلی حرفه ای به کار مشغول شوید، بهتر است پیش از هرکاری به مطالعه دقیق و کامل تاریخ هنر و معماری بپردازید تا کاملا با انواع سبک ها و شیوه های مرتبط با این حرفه آشنا شوید. بسیاری از طراحان داخلی سرشناس، سبک ها و مبلمان هایی را به نام خود به جا گذاشته اند.

گرچه ساختمان ها و فضای داخلی آن ها باید سبک و شیوه زندگی زمان خود را منعکس کنند، اما این عمل بدون آگاهی از پیشینه آن ها میسر نمی شود. نقاشی ساختمان بسیاری از طراحان داخلی با آمیختن چند سبک و حتی به کاربردی المان های شرقی و غربی در مکانی واحد ، فضایی را خلق می کنند که علاوه بر تنوع و زیبایی، آرمشی خاص را برای ساکنینش به ارمغان آورد. در این کتاب تا جایی که میسر شود به سیستم و سبک ها اشاره خواهم نمود تا شما در زیبایی این هنر سردرگم و اثرهای شما که با تلاش و هزینه فراوان به وجود می آید، فاقد ارزش های معماری نگردد.

بهتر است قاب عکس و تابلو نیز مطابق با دکور چوبی اتاق، چوبی انتخاب شود و همین امر باعث ایجاد هماهنگی بیشتر بین اجزای داخلی اتاق می شود. استفاده از قاب های فلزی متعدد در اتاق هایی که دکور فلزی و فرفوژه دارند کاملا مناسب است و توصیه می شود.

معمولا برای زیباتر شدن جایگاه تخت های دونفره در اتاق خواب بهتر است از تابلوهای نقاشی بر روی دیوار بالایی تخت استفاده کنید. اگر دوست دارید که با یک تابلو و یا تنها یک قاب عکس، دیوار بالایی تخت را تزیین کنید ترجیحا آن تابلو را پهن و به اندازه عرض بالای تخت انتخاب کنید. ولی اگر می خواهید از تعداد تابلوهای بیشتری برای تزیین دیوار استفاده کنید، مناسبت تر از تابلوهای طولی یعنی تابلوهایی با عرض کم و طول زیاد استفاده کنید.

فضای آرام بخش یک اتاق خواب باید همواره فضایی ارامش بخش و راحت باشد که مکانی مناسب برای خواب و استراحت را فراهم آورد. برای نرمی و لطافت پوشش های پارچه ای تخت خواب علاوه بر نوع جنس و مرغوبیت پارچه، شستشوی مرتب و استفاده از نرم کننده ها ضروری است.

اگر کوچکترین روشنایی در خواب شما اختلال ایجاد می کند، باید به فکر تهیه یک پوشش ضخیم برای پنچره اتاق باشید تا نوری اندک هم به اتاق نفوذ نکند.

استفاده از پرده های غلتکی و رولی تیره رنگ نیز مناسب می باشد. اگر شما از تاریکی می ترسید و یا احساس خطر می کنید، یک چراخ خواب دیواری یا رومیزی و یا آباژوری زیبا و هماهنگ بارنگ های اتاق گزینه های خوبی هستند تا با روشنایی اندکی خود در طول شب به شما امکان خوابی بی دغدغه و راحت بدهد.

رنگ های گرمی چون طلایی، نارنجی ها، قرمزی های پرمایه و آجری های به کار رته در طرح های سنتی شرقی عاملی مهم در ایجاد نمایی با شکوه و گرم در یک دکوراسیون هستند.

علاوه بر به کارگیری این رنگ ها در فضای اتاق استفاده از پارچه های ابریشمی و کتان طرح دار، تابلوها و مجسمه های زینتی شرقی، پارچه های سوزن دوزی و قلم کار غنا و جذابیت این دکوراسیون را دوچندان می کند. برای نیل به موفقیت در ترکیب سطوح طرح دار گوناگون در چنین دکوراسیونی لازم است سطوحی ساده و روشن به منظور استراحت چشم در فضای اتاق در نظر گرفته شوند که رنگ ساده و روشن روی دیوارهای اتاق می تواند این نقش را به خوبی ایفا کند.

 

خواب صنعت تولد دوباره نمایشگاه ها برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر