خبرگزاری کار ایران

| 00:58   
کد خبر : ۱۳۹۵۱۴۳

صفر تا صد روش‌های مهاجرت به کانادا

یکی از دغدغه‌های جوان‌ها این روزها مهاجرت و کسب تجربه بهتر و ایده‌آل‌تر در یک کشور دیگر است. در این مقاله برخی از موارد مهاجرتی به کانادا را بررسی کرده‌ایم.

صفر تا صد روش‌های مهاجرت به کانادا

یکی از برترین مقاصد مهاجرتی که در بین ایرانیان طرفداران زیادی دارد کشور کاناداست. کانادا از نظر سطح رفاه اجتماعی و موقعیت‌های تحصیلی جزء 9 کشور برتر در جهان است و همین دلایل به اصطلاح ساده افراد زیادی را بر آن می‌دارد تا این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند. با آریاناپارس همراه باشید تا راه‌های مهاجرت به کانادا را با هم بررسی کنیم.

برخی دلایل مهاجرت به کانادا

کشور کانادا همواره فرصت‌های شغلی متنوعی را برای کسانی که قصد اقامت در این کشور را دارند ایجاد کرده است. استفاده از خدمات پزشکی با شرایط مناسب، سرمایه‌گذاری‌های کم‌خطر و راه‌اندازی و حمایت از استارتاپ‌های جدید باعث شده تا این کشور بهشت کسانی باشد که قصد مهاجرت دارند.

در 10 سال گذشته کشور کانادا برنامه‌های حمایتی زیادی برای کسانی که قصد مهاجرت دارند در نظر گرفته است و قبول چیزی در حدود 900 هزار نفر نیروی کار تا سال 2025 یکی از راه‌هایی است که شما را برای رسیدن به این مقصد ترغیب خواهد کرد. با ما همراه باشید تا صفر تا صد روش‌های مهاجرت به کانادا را با هم بررسی کنیم.

شرایط مهاجرت به کانادا در سال 2023

برای مهاجرت به کانادا شرایط عمومی و اختصاصی وجود دارد. برخی شرایط هستند که برای هر کسی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارد باید رعایت شود، اما برخی شرایط دیگر که در ادامه درباره آن‌ها خواهیم گفت شرایط اختصاصی ورود به کشور کانادا خواهد بود.

 • تمکن مالی
 • داشتن مدرک زبان
 • شرایط سنی مورد نیاز و در شرایط کاری بودن
 • عدم سوء پیشینه
 • تأییدیه سلامت پزشکی
 • تکمیل مدارک لازم برای مهاجرت

اقامت کانادا

شرایط گرفتن اقامت دائم کانادا

این پروسه خیلی کار سختی نیست؛ باید بدانید که با هر روشی به کانادا بروید می‌توانید بعد از دو سال اقامت دائم این کشور را بگیرید. با توجه به آنکه کشور کانادا نیاز جدی به نیروی کار و سرمایه‌گذاری‌های جدی دارد به راحتی به افرادی که این شرایط را داشته باشند اجازه اقامت می‌دهد.

برای گرفتن اقامت کانادا فرد می‌تواند با مراجعه به اداره شهروندی و مهاجرت کانادا ثابت کند که پس از حضور فیزیکی در این کشور در یک بازه 5 ساله و به مدت 730 روز در این کشور اقامت داشته و توانسته کار کند.

تا زمان گرفتن اقامت کانادا می‌توانید در هر استانی که دوست دارید و برای هر کارفرمایی کار کنید اما تا وقتی که کارت شهروندی کانادا را دریافت نکرده‌اید از یک سری مزایا بی‌نصیب خواهید ماند. بعد از اخذ اقامت کانادا می‌توانید کارت شهروندی کانادا را دریافت کنید و از تمام مزایای شهروند کانادایی بهره‌مند شوید. برای آنکه شهروند کانادا شوید باید 3 سال از 5 سال را در کانادا بمانید تا این کارت برای شما صادر شود.

راه‌های مهاجرت به کانادا

راه‌های مهاجرت به کانادا شامل روش‌های مهاجرتی کاری (جاب آفر، اسکیل ورکر، اسکیل ترید و...) مهاجرت از طریق برنامه‌ها استانی، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری برای کسب‌وکار مانند (استارتاپ، ثبت شرکت، خوداشتغالی و کارآفرینی و...) ویزاهای تحصیلی و ازدواج است.

مهاجرت کاری به کانادا

در سال‌های اخیر درخواست نیروی کار در کانادا افزایش یافته است و به همین دلیل تعداد زیادی از نیروی کار خود را از طریق مهاجران جذب می‌کند. فردی که قصد مهاجرت کاری به کانادا دارد در ابتدای امر باید شرایط خود و روشی که می‌خواهد از طریق آن اقدام کند بررسی کرده و بعد مهاجرت نماید.

شرایط عمومی مهاجرت به کانادا

 • سن: 18 سال به بالا
 • مدرک تحصیلی: حداقل دیپلم لازم است به غیر از روش‌های اسکیل ترید و خرید بیزینس
 • سابقه کار: حداقل یک سال
 • مدرک زبان: حداقل CLB4

روش اول: مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

جاب آفر یا پیشنهاد شغلی یک روش کاری است که از طریق آن یک کارفرمای کانادایی خواهان یک نیروی متخصص و توانمند در شرکت خود است. در این شرایط کارفرمای کانادایی باید درخواست خود را برای این شغل در اداره مهاجرت کانادا ثبت کند و اعلام کند این جایگاه شغلی در کانادا وجود ندارد و درخواست جاب آفر دهد.

روش دوم: کار پس از تحصیل در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا یک مجوز است که به صورت موقت صادر می‌شود و به دانشجویان خارجی منتخب که از دانشگاه‌های کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند تعلق می‌گیرد. با ویزای تحصیلی در کانادا می‌توانید سه سال بعد از فارغ‌التحصیلی در کانادا کار کنید و شرایط اخذ اقامت دائم خود را فراهم نمایید.

روش سوم مهاجرت به کانادا با ICT

این برنامه یکی از روش‌های مهاجرتی به کانادا است. با این برنامه شرکت‌های بین‌المللی این توانایی را پیدا می‌کنند تا به صورت موقت نیروهای کاری که شرایط مورد نظر را دارند به منظور افزایش رقابت در بازارهای خارج از کشور به کانادا فرا خوانند.

روش چهارم مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

اسکیل ورکر یک برنامه مهاجرتی بین‌المللی است که از طریق آن نیروهای کار با تجربه و مهارت می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. برای آنکه در ویزای اسکیل ورکر کانادا برنده شوید باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • سن بین 18 تا 47
 • حداقل تحصیلات لیسانس
 • داشتن 1 سال سابقه کار
 • داشتن جاب آفر (برای کسب امتیاز بیشتر)
 • حداقل نمره 7CLB زبان انگلیسی که برابر با 6 آیلتس جنرال در چهار مهارت است
 • تمکن مالی

روش پنجم مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه‌ای اسکیل ترید

افرادی که دارای مشاغل حرفه‌ای و خاص هستند که مهارت‌های بالایی را می‌طلبد می‌توانند از طریق این برنامه به کانادا مهاجرت کنند. این مشاغل جزء مشاغل ضروری در کانادا به شمار می‌روند و تقاضای زیادی دارند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کانادا

یکی از راه‌هایی که این روزها مهاجرت به کانادا را ساده‌تر کرده است تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی است. این کشور با آموزش‌های سطح بالای خود شرایط ایده‌آلی را برای اقامت دائم دانشجویان بعد از پایان تحصیل در کانادا فراهم می‌کند.

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا ابتدا لازم است از یک دانشگاه کانادایی که مجوز DLI، دارد پذیرش بگیرید. برای آنکه از دانشگاه‌های کانادا پذیرش بگیرید لازم است تعدادی مدرک را آماده و برای دانشگاه مورد نظر بفرستید. مدارک لازم برای تحصیل در کانادا عبارت‌اند از:

 • مدارک تحصیلی و ریزنمرات مقاطع پیشین
 • اسکن صفحه اول پاسپورت
 • مدرک زبان
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه‌نامه تحصیلی
 • گواهی‌هایی که با رشته تحصیلی مرتبط باشد
 • توصیه‌نامه
 • گواهی اشتغال به کار (در صورت نیاز)
 • چکیده انگلیسی پایان‌نامه ارشد و اصل پایان‌نامه (برای تحصیل در مقطع دکتری)

اخذ فاند تحصیلی برای کانادا

دولت کانادا بودجه‌ای را به پژوهش‌های علمی اختصاص داده است و در همین راستا اگر زمینه تحقیقاتی شما با یکی از اساتید دانشگاهی کانادا هم‌راستا باشد می‌توانید فاند تحصیلی دریافت کنید و از این طریق به کانادا مهاجرت نمایید.

شهروندی کانادا

نتیجه‌گیری

یکی از دغدغه‌های جوان‌ها این روزها مهاجرت و کسب تجربه بهتر و ایده‌آل‌تر در یک کشور دیگر است. در این مقاله برخی از موارد مهاجرتی به کانادا را بررسی کردیم اما برای مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا موارد بی‌شمار دیگری وجود دارد که در این مقاله مجالی برای ارائه تمام آن‌ها فراهم نشد. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا و گرفتن ویزاهای مختلف آن را دارند می‌توانند با مراجعه به سایت آریاناپارس تمام موارد و مراحل مختلف آن را کاملا بررسی کرده و هر سوالی داشتند از کارشناسان ما بپرسند تا هیچ نکته‌ای جا نیفتد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  پیشنهاد امروز