خبرگزاری کار ایران

| 10:25   
کد خبر : ۱۳۹۳۶۰۸

معرفی بهترین اقامتگاه ها برای اجاره ویلا در دماوند

معرفی بهترین اقامتگاه ها برای اجاره ویلا در دماوند

شهر دماوند به‌عنوان یک منطقه کوهستانی با آب و هوای ییلاقی خود گزینه جذابی برای گردشگری در تابستان محسوب می‌شود. منطقه‌ای سرسبز که به دلیل وجود کوه دماوند به آب‌وهوای بسیار مطبوع دست یافته است. برخورداری از طبیعت زیبا و هوای تمیز هم عاملی شده که گردشگران اقامت چندروزه در این شهرستان و روستاهای آن را برای فرار از تهران ترجیح دهند و با اجاره ویلا در دماوند و انتخاب اقامتگاه‌های مناسب، اوقات فراغتی خوش همراه با خانواده سپری کنند. در ادامه برخی از بهترین اقامتگاه‌های دماوند را بررسی می‌کنیم.

اقامتگاه روژان

این اقامتگاه در روستای سیدآباد واقع شده و فاصله آن تا فیروزکوه حدود ۴۳ کیلومتر و تا شهر دماوند ۳۶ کیلومتر است. اقامتگاه روژان در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع و زیربنای ۴۰۰ متر به‌صورت دو طبقه طراحی شده است. در طبقه اول بنا سه اتاق اقامتی وجود دارد که از نظر طراحی و معماری به هم شبیه هستند و همچنین ظرفیت پذیرایی معادل ۱۲ گردشگر دارد. در این اقامتگاه اتاق‌های مختلفی با نام استان‌های ایران مانند اتاق خوزستان، آذربایجان و اتاق لرستان، به‌صورت کف خواب طراحی شدند و گزینه خوبی برای اجاره ویلا در دماوند و فرار از شلوغی  و روزمرگی محسوب می‌شوند.

علاوه بر آن سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی به همراه حمام اختصاصی در هرکدام از اتاق‌ها تعبیه شده است. در کنار اقامتگاه روژان یک جوی آب، آلاچیق، چاه آب، سیاه‌چادر، درختان میوه و تاب و الاکلنگ است. علاوه بر آن محوطه شن‌بازی برای کودکان طراحی شده تا بتوانند بازی کنند. اطراف این اقامتگاه جاذبه‌های تفریحی و تاریخی متعددی مانند غار رودافشان در ۱۷ کیلومتری، دهکده آبی پارس در ۳۳۳ کیلومتری و سد لتیان در ۷۷ کیلومتری وجود دارد.

اقامتگاه بوم‌گردی باغ سیب

 این اقامتگاه در روستای سربندان، در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ متر و زیربنای ۲۰۰ مترمربع در دو طبقه طراحی شده است. ۶ اتاق به صورت کف خواب با معماری و اندازه‌های یکسان در این بنا در نظر گرفته شده که ظرفیت پذیرایی ۳۰ نفر را دارند. ازجمله خصوصیات این خانه بوم‌گردی، رستوران سنتی به همراه انواع غذاهای محلی و همچنین تخت‌های چوبی، موسیقی محلی، دمنوش‌های گیاهی، چای آتشی و باغ‌های گیلاس، سیب و گلابی در اطراف آن است. علاوه بر آن جاذبه‌های گردشگری مانند چشمه قل قل در هفت کیلومتری، هفت چشمه در یک کیلومتری، دریاچه تار در ۳۰ کیلومتری و پیست اسکی آبعلی در ۳۵ کیلومتری آن قرار دارد.

Picture2

اقامتگاه بوم‌گردی کدخدا

 اقامتگاه کدخدا در روستای خسروان از توابع دماوند قرار دارد. دماوند که در مسیر تهران به فیروزکوه است به دلیل آب و هوایی ییلاقی و مطبوع در تابستان و جاذبه‌های طبیعی فراوان، گزینه جذابی برای گردشگری استان تهران محسوب می‌شود. اقامتگاه بوم‌گردی کدخدا نیز در زمینی به مساحت ۱۶۰۳ متر و زیربنای ۴۰۰ متر بنا شده و همچنین چهار اتاق اقامتی ۱۸ و ۱۵ متری به‌صورت کاه‌گلی و چوبی در این اقامتگاه طراحی شده که به‌صورت کف خواب هستند. امکانات و خدماتی که در این اقامتگاه ارائه می‌شود مواردی مانند رستوران سرپوشیده، پارکینگ، حیاط با تخت‌های چوبی سنتی و نورپردازی زیبا در شب است. همچنین ازجمله ویژگی‌های دیگر این اقامتگاه این است که سردابی زیبا در آن وجود دارد که دل هر بیننده را می‌برد. درعین‌حال آبشار آینه ورزان و آبشار خسروان، امامزاده عبدالله و باغات سیب در اطراف اقامتگاه بوم‌گردی کدخدا قرار دارد که جذابیت آن را دوچندان می‌کند.

مزرعه خورشید دماوند

اقامتگاه مزرعه خورشید در ۱۷ کیلومتری شهر دماوند واقع شده و در مساحتی به میزان ۸ هکتار و زیربنای ۶۰۰ متر طراحی شده است. جالب است بدانید که در اینجا ۱۹ سوئیت اقامتی با دکوراسیون و معماری مشابه هم همراه با بالکن رو به قله دماوند وجود دارد که ظرفیت پذیرایی ۱۰۴ نفر را دارند. سوئیت‌ها دارای تخت‌خواب و سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی هستند. این اقامتگاه در منطقه کوهستانی قرار گرفته که فضای بسیار دلنشینی را برای دوری از زندگی شهری و شلوغی آن فراهم می‌کند. همچنین مناظر زیبا به سمت قله دماوند و چشم‌اندازهای بی‌نظیر به سوی دشت‌های همجوار در کنار تنفس هوایی بسیار مطبوع جذابیت این اقامتگاه را بیشتر می‌کند.

علاوه بر آن به دلیل اینکه فضای روستایی در آن حاکم است می‌توانید از نزدیک حیواناتی مانند شترمرغ، گوسفند، ماکیان و و غیره را ببینید. از ویژگی‌های اقامتگاه مزرعه خورشید این است که مصالح آن از جنس سنگی نمکی هستند و حتی آباژور و تخت‌خواب‌ها هم از همین متریال طبیعی ساخته شده است. بنابراین می‌توانید با اجاره ویلا در دماوند خاطراتی شیرین را در این فضا برای خود ثبت کنید. اقامتگاه در نزدیکی دریاچه تار، برج شیخ شبلی، آبشار تیزاب، امامزاده هاشم، چشمه سیاه سنگ، پیست اسکی آبعلی و چشمه اعلا قرار دارد.

Picture3

اقامتگاه بوم گردی گردو

آخرین اقامتگاهی که در شهر دماوند به آن می‌پردازیم خانه گردو است. این اقامتگاه در زمینی به مساحت ۶۰۰ متر و به‌صورت دو طبقه بنا شده که شش اتاق اقامتی و ظرفیت پذیرایی ۲۱ نفر را دارد. اقامتگاه گردو در نزدیکی تهران است و شهروندان تهرانی با طی کردن مسافت بسیار کوتاه می‌توانند خودشان را به این محیط دلنشین، آرام و سرسبز برسانند و در فضای کاملا سنتی دغدغه‌های زندگی شهری را برای مدتی کنار بگذارند. در اینجا می‌توانید از نوشیدن چای تازه‌دم در تراس لذت ببرید و خاطرات کودکانه را برای خود زنده کنید. استراحت در زیر سایه درختان گردو در کنار حوض فیروزه‌ای این اقامتگاه جاذبه آن را بیشتر می‌کند. علاوه بر آن، اقامتگاه در نزدیکی جاذبه‌های گردشگری متعددی مانند آبشار آینه رود، دریاچه تار، دشت مشا، آبشار تیزاب، چشمه اعلا، برج شبلی، پیست اسکی آبعلی و غار رود افشان قرار گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز