خبرگزاری کار ایران

| 05:11   
کد خبر : ۱۳۹۲۵۵۷

زمان مصرف کود نیترات پتاسیم

زمان مصرف کود نیترات پتاسیم

خرید پتاسیم نیترات و زمان مصرف کود نیترات پتاسیم ؟ نیترات پتاسیم یک ترکیب و ماده شیمیایی پر مصرف در صنعت کشاورزی با فرمول KNO3 می باشد. نیترات پتاسیم که نمک پیتر یا نیترات نیز نامیده می شود, به عنوان کود و یک جامد سفید رنگ و محلول در آب می باشد که از کریستالیزاسیون جزئی چند ماده تشکیل می شود.

این گیاه به صورت طبیعی به صورت نیترات در سنگ های هند, آفریقای جنوبی و برزیل یافت می شود. شایان ذکر است,شما مشتریان عزیز می توانید خرید پتاسیم نیترات را در بسته بندی های 25 کیلوگرمی وارد شده از کشور چین توسط این شرکت انجام دهید . این ماده در اثر حرارت تجزیه می شود و نیتریت و اکسیژن می دهد. این کود برخلاف نیترات سدیم، خاصیت ضد عفونی کنندگی ندارد. نیترات پتاسیم در باروت, کود و در تهیه آزمایشگاه اسید نیتریک استفاده می شود. یون های پتاسیم در امتداد لوله عاجی نفوذ می کنند و از دپلاریزاسیون انتهای عصبی جلوگیری می کنند. همچنین در ادامه از شرکت بازرگانی رامش نژاد به بررسی پتاسیم نیترات خواهیم پرداخت.

کود پتاسیم نیترات چیست؟

از آنجایی که کود نیترات پتاسیم حاوی مقدار زیادی نیترات و مقدار کمی نمک است, برای پرورش کرفس, گوجه فرنگی, سیب زمینی و برخی میوه ها مفید است. در کشاورزی,اغلب برای حمایت از محصولات خاص یا با ارزش بالا استفاده می شود. کود های نیترات پتاسیم معمولاً هم در کشاورزی در مقیاس بزرگ و هم در باغ های خانگی استفاده می شوند. قابل ذکر است, شما می توانید خرید پتاسیم نیترات را از شرکت بازرگانی رامش نژاد با به صرفه ترین قیمت و کیفیت خریداری کنید. به طور کلی این کود دانه ای یا مایع بوده و حاوی دو ماده غذایی مهم (پتاسیم و نیتروژن) برای رشد گونه های گیاهی است. .

مصرف کود نیترات پتاسیم چه زمانی است؟

زمان مصرف کود نیترات پتاسیم  به نوع خاک, نوع گیاه و شرایط آب و هوایی بستگی دارد. در مواقعی که گیاهان به نیتروژن و پتاسیم نیاز دارند باید از این کود استفاده کرد. کود نیترات پتاسیم معمولاً در زمان کاشت به خاک اضافه می شود تا به رشد بهتر گیاهان کمک کند. در طول فصل رشد, نیتروژن و پتاسیم برای رشد و نمو گیاهان بسیار مهم هستند. بنابراین در این فصل باید کود نیترات پتاسیم به گیاهان داده شود. زمان مصرف کود نیترات پتاسیم موقعی است که در فصل قبل از گلدهی باید این کود به گیاهان داده شود تا گل های بهتری تولید شود. 

در طول فصل برداشت,این کود باید به خاک اضافه شود تا به گیاهان کمک کند محصولاتی با کیفیت بهتر با ماندگاری طولانی تر تولید کنند. در شرایط خشکی باید از این کود برای عملکرد گیاهان در شرایط آب و هوایی سخت استفاده کرد.  خرید پتاسیم نیترات به علت کاربرد بالایی که در کشاورزی دارد, بسیار به صرفه می باشد.

خرید کود نیترات پتاسیم کشاورزی

صرف نظر از رویکردی که برای کشاورزی در نظر گرفته شده است. تمرکز استراتژیک کاهش عدم تعادل و ناکارآمدی مواد مغذی برای گیاهان برای تولید محصولات بهتر و بهبود کیفیت محصول است. تولید سالم تر به گیاهان کمک می کند تا در برابر استرس شرایط آب و هوایی شدید, بیماری ها و سایر تنش های ناشی از آفات مقاومت کنند. با حمایت از مطالعات علمی متعدد, KNO3 ثابت کرده است که نسبت به سایر کودها در ترویج محصولات قوی تر و سالم تر کارآمدتر است.در نتیجه,گیاهان بهتر می توانند در برابر اثرات خشکسالی و دمای شدید مقاومت کنند و همچنین احتمال بیشتری دارد که پس از باران بیش از حد و سیل بهبود یابند.

همچنین خرید پتاسیم نیترات با به صرفه ترین قیمت از شرکت بازرگانی رامش نژاد امکان پذیر است. KNO3,خشک شده در خاک یا به عنوان محلول, جذب مواد مغذی ضروری K و N را به طور موثر بدون کلرید تسهیل می کند. علاوه بر این, KNO3 باعث جذب سایر مواد مغذی حیاتی مانند کلسیم, منیزیم و فسفر می شود و با شوری مبارزه می کند. 

فواید کود نیترات پتاسیم 

زمان مصرف کود نیترات پتاسیم | بازرگانی رامش نژاد

خواص کود نیترات پتاسیم برای تولید محصولات سالم تر, بارورتر و باغ ها و محوطه سازی های جذاب تر شناخته شده است. کود نیترات پتاسیم نیز در وهله اول به جوانه زدن بذرها کمک می کند. پتاسیم که به آن پتاسیم نیز می گویند نقش مهمی در مقاوم سازی گیاهان در برابر بیماری ها, خشکی و حتی تغییرات شدید دما دارد. این ترکیب با سیستم ریشه قوی و گسترش فتوسنتز و تولید انرژی کار می کند. نیترات موجود در این کود برای تولید مورد نیاز است و نیتروژن جزء اصلی کلروفیل,قسمت سبز گیاهان است که در آن یافت می شود.

همچنین خرید پتاسیم نیترات با بهترین قیمت و کیفیت از شرکت بازرگانی رامش نژاد امکان پذیر است. افزودن کافی منبع خوب پتاسیم مانند KNO3 عفونت های باکتریایی را تا 70 درصد, عفونت های قارچی را تا 63 درصد, آفاتی مانند حشرات و کنه ها را تا 60 درصد و ویروس ها را تا 41 درصد کاهش می دهد. 

ویژگی های کود نیترات سدیم

کود نیترات سدیم یک کود شیمیایی است که حاوی نیترات سدیم (NaNO3) است. این کود به دلیل دارا بودن نیتروژن و پتاسیم به عنوان یک کود ارزشمند برای گیاهان شناخته می شود. کود نیترات پتاسیم حاوی نیتروژن است که به رشد بهتر گیاهان کمک می کند. پتاسیم همچنین یک عنصر مهم برای رشد گیاه می باشد و در کود نیترات سدیم وجود دارد. این عنصر به گیاهان کمک می کند تا در برابر تنش های محیطی مقاومت بیشتری داشته باشند. کود نیترات سدیم به دلیل حلالیت بالا به راحتی در آب حل می شود و نیتروژن و پتاسیم را به گیاهان می رساند. همچنین این ماده علاوه بر تامین نیتروژن و پتاسیم باعث افزایش PH خاک و در نتیجه اسیدیته خاک نمی شود. همچنین خرید پتاسیم نیترات با بهترین کیفیت در شرکت بازرگانی رامش نژادن, امکان پذیر می باشد.

کود نیترات سدیم از چه موادی ساخته شده است؟

کود نیترات آمونیوم | بازرگانی رامش نژاد

کود نیترات سدیم یکی از مهمترین کودهای شیمیایی است که برای کشاورزی و باغداری استفاده می شود. این کود به کریستال های سفید با فرمول شیمیایی NaNO3 معروف است. این کود از نیترات سدیم تهیه می شود که از طریق فرآیندهای شیمیایی به دست می آید. نیترات سدیم, ترکیب شیمیایی نانو3, از دو عنصر نیتروژن و اکسیژن تشکیل شده است. این ترکیب در طبیعت به صورت ذرات کریستالی وجود دارد و به طور گسترده در خاک و آب های زیرزمینی یافت می شود. نیترات سدیم به عنوان ماده اولیه برای تولید کود نیترات سدیم استفاده می شود. مواد اولیه به صورت کریستال های سفید موجود است و برای تولید کود باید خالص شود. قابل ذکر است, خرید پتاسیم نیترات به علت کاربرد آن بسیار انجام می شود. همچنین این ماده با بهترین کیفیت در شرکت بازرگانی رامش نژاد موجود می باشد.

برای تهیه کود نیترات سدیم, این ماده با استفاده از فرآیند های شیمیایی به کود نیترات سدیم تبدیل می شود. این فرآیند ها شامل خرید, خشک کردن و بسته بندی محصول نهایی است.

خرید پتاسیم نیترات از شرکت بازرگانی رامش نژاد

شما مشتریان عزیز می توانید خرید پتاسیم نیترات چینی را با بهترین قیمت و کیفیت از شرکت بازرگانی رامش نژاد به آدرس اینترنتی https://rameshchem.com  انجام دهید و  یا میتوانید با شماره تلفن  09102295002  از ساعت 8 صبح تا 17 بعدازظهر  مستقیما با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز